REKLAMA
Témata Hledat

Ceny nemovitostí a nájmů

Přehledně v mapě!

Okenní systém SYNEGO SLIDE kombinuje výhody

Trend bydlení posledních let vykazuje výrazný příklon ke stále větším proskleným plochám, které poskytují více světla. Stejně významnou roli hraje design a provedení detailů.
Zdroj: REHAU s.r.o.

Souběžně s tímto jevem pozorujeme faktor zmenšující se obytné plochy, což je samozřejmě dáno rostoucí cenou za metr čtvereční a také přebytkem poptávky a tím pádem i nedostatkem bytů. Každopádně tyto trendy ovlivňují i konstrukce okenních systémů, přičemž průvodním jevem je velký zájem o velkoformátové posuvně-zdvižné dveře (HS portál), nebo paralelně posuvně-sklopné dveře (PSK), které přispívají mimo jiné k lepšímu využití prostoru. K přednostem HS portálu patří komfortní a jednoduché otvírání, bezbariérový přístup, velké rozměry a minimalistický design. Nevýhodou je vyšší cena a nutnost speciální konstrukce. PSK systém naopak těží z konstrukce vycházející ze základního okenního systému a tím i z lepší těsnosti. K dobru je výrazně nižší cena. Nevýhodou jsou mnohem menší rozměry prvků a komplikovanější otevírání. Co si vyberete?

SYNEGO SLIDE

S pojmem hybridní se pravděpodobně každý setkal v souvislosti s automobily, které kombinují více zdrojů energie pro svůj pohon. Hybrid je totiž kříženec. A nyní se tato definice hodí i pro nový systém REHAU, který kombinuje výhody HS portálu s přednostmi PSK systému. Novinkou je systém SYNEGO SLIDE. Profil je v tomto případě podobný HS portálu, ale vychází z konstrukce standardního SYNEGA (konstrukční hloubka křídla 80 mm). Cílem je oslovit zákazníky, kteří touží po HS portálu, ale jejich finanční rozpočet je nižší. Jak to funguje? V první fázi otevírání se SLIDE částečně chová jako PSK, to znamená, že křídlo musíte vysunout, ale v tomto případě pouze o 1 cm. Křídlo se tak dostane na kolejnici, po které se pohodlně odsune stranou, čili ve druhé fázi se systém chová jako klasický HS portál. Pevná část systému, za kterou zajíždí posuvné křídlo při otevření, je ukončena běžným sloupkem ze systému SYNEGO. Díky tomu byla dosažena větší prosklená plocha u pevné části, což ocení hlavně zákazníci, kteří si potrpí na design. Dobrá zpráva je, že SYNEGO SLIDE těsní stejně jako PSK systém a používá standardní zasklení (tloušťky až 51 mm). Systém vykazuje dobré tepelně-izolační vlastnosti, (Uf je do 1,2 W/m2K). Protože celou hmotnost skla při pohybu bude „držet“ kolejnice, může si SYNEGO SLIDE dovolit větší rozměry prvků, než například PSK. Na šířku může mít křídlo 2 metry a na výšku 2,5 metru do hmotnosti 200 kg. Hlukový útlum je identický jako u systému SYNEGO. Z pohledu bezpečnosti lze konstrukci navrhnout ve třídě RC2.

SYNEGO SLIDE má ještě jednu zajímavou výhodu, totiž otvírá možnost kašírování celého profilu, což ocení každý, pro koho je detail důležitý. Na výběr je kompletní kolekce barevných odstínů KALEIDO a dekorů včetně KALEIDO WOODEC. Výjimkou nejsou ani hliníkové obložky. SYNEGO SLIDE lze používat i jako klasický okenní systém, což může být přínosné například v kuchyních.

Další informace na www.rehau.cz

REHAU s.r.o.

logo
Obchodní 117
251 70 Čestlice

telefon: +420 272 190 111
e-mail: praha@rehau.com

web: www.rehau.com/cz-cs

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Přečtěte si více k tématu Okna

Zdroj: AdobeStock - vladimirnenezic-1

Není sklo jako sklo. Okenní skla mají technické možnosti, které se vyplatí využívat

Není sklo, jako sklo. Okenní sklo může mít různé vlastnosti. Na domě můžeme využít skla akustická, protipožární, bezpečnostní. Náhledem do budoucnosti je technologie aktivních skel, které se zatemňují či zmatní řízeně. Začneme ale pěkně popořadě. Z čeho se okenní sklo skládá? A proč se nedávají na celý dům stejná skla?

Zdroj: TZB-info

Jak rekonstruovat a provozovat bytový dům? Poradíme na konferenci. Registrujte se!

S rozvojem technologií, zvyšováním podpory z dotačních programů a s novými povinnostmi z oblasti elektromobility čekají nové i stávající bytové domy nové investice. Jak se na ně připravit a kde na ně vzít? I to bude tématem konference Rekonstrukce a provoz bytových domů, kterou pořádá portál TZB-info 3. listopadu v…

Zdroj: Jiří Zilvar

Český soběstačný dům využívá na maximum výhledy do krajiny a energii ze slunce. Vyzkoušeli jsme ho!

Samota, klid, výhled na okolní lesy, zpěv ptáků a bzučení hmyzu. To jsou hlavní atributy místa, ve kterém stojí dům, který nepotřeboval žádné přípojky. Funguje zcela autonomně a známý je pod názvem Český soběstačný dům. Naši redaktoři v něm strávili tři dny, aby ho důkladně odzkoušeli. Co zaujalo šéfredaktora…

E-book: Příručky ZDARMA!

Příručka Jak koupit bydlení

Jak koupit bydlení

Pomocník při koupi domu, bytu, pozemku.

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Poradíme s vyřízením stavebního povolení

Partner tématu

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA