REKLAMA
Témata Hledat

Ceny nemovitostí a nájmů

Přehledně v mapě!

Sedm výhod keramické dlažby na terasu

První sluneční paprsky už pozvaly většinu z nás na zahradu. Pokud na té vaší ještě chybí vysněná terasa, nastal nejvyšší čas pustit se do práce.
Zdroj: Keraservis

A protože si myslíme, že na každou terasu, včetně té vaší, se skvěle hodí keramická dlažba, přesvědčíme vás o tom. Proč je tedy keramický materiál nejlepší volbou?

1. Citlivě doplní dům i zahradu

Vzhled venkovní dlažby bývá společně s technickými parametry hlavním kritériem výběru. Keramická dlažba dovede velmi vkusně navázat na dlažbu v domě a dá se zopakovat například kolem bazénu nebo u dalších zahradních prvků. Většinu typů kvalitních dlažeb můžete bez problémů používat v interiéru i exteriéru. Váš domov tak bude působit uceleným dojmem a vnitřní i venkovní prostory se velmi nenásilně propojí.

2. Imituje přírodní materiály

Keramické dlažby uspokojí všechny milovníky přírodních materiálů. Najdete mezi nimi věrné imitace dřeva, a to včetně patinovaných variant, kamene i mramoru. Samozřejmě si můžete vybírat i z industriálních povrchů se vzhledem betonu či kovů. Od svých vzorů jsou keramické imitace na první pohled k nerozeznání.

3. Má výborné užitné vlastnosti

Venkovní povětrnostní podmínky dávají materiálům zabrat – během roku je čekají sluneční paprsky, sníh, déšť, kroupy nebo tuhé mrazy. S keramickým materiálem se rozhodně nemusíte bát typických problémů přírodních materiálů. Dlažby neplesniví, nereznou a nekroutí se. Navíc jsou protiskluzové a nenasákavé. A ani zima venkovní keramickou dlažbu nepoznamená! Užitným vlastnostem keramiky se vyrovná málokterý materiál.

4. Hodí se na nejrůznější místa

Zřejmě nikdo neholduje nesladěným zahradám, ve kterých jeden materiál zběsile střídá druhý. Keramické dlažby mají naštěstí víceúčelové využití a můžete jimi vyřešit prakticky všechny venkovní povrchy. Skvěle poslouží na terase, ale velkou parádu udělají i na balkonech, představují nejbezpečnější variantu do okolí bazénů a výborně se hodí také pro chodníčky v zahradě.

5. Disponuje mrazuvzdornou a protiskluzovou úpravou

Kvalitní venkovní dlažby vám musí sloužit po dlouhé roky, ne-li po generace. Proto byste při jejich výběru měli řešit technické parametry, jako je mrazuvzdornost, nízká nasákavost a protiskluzová úprava. Pokud má nasákavost menší hodnotu než 0,5 %, představuje z tohoto hlediska naprosto vyhovující materiál. V hodnotách mezi 0,5 až 3 % se stále jedná o kvalitní mrazuvzdorný materiál.

6. Štíhlá elegance o tloušťce 2 cm

Moderní keramické dlažby pro venkovní použití rozhodně nejsou robustní materiály. Prémiová značka Atlas Concorde nabízí venkovní dlažby o tloušťce 2 cm. Jedná se o velmi odolný materiál s promyšleným systémem pokládky, který nabízí řadu krásných dekorů. Vydrží vysoké zatížení, například při pojezdu auta a dá se velmi snadno čistit. Výběr keramické dlažby Atlas Concorde je sázkou na kvalitu a bezpečnost. Konkrétní venkovní dlažby této značky si můžete prohlédnout v showroomech koupelnového studia Keraservis v Praze, Brně a Ostravě.

7.   Snadná pokládka i bez lepení

Zásadní výhodou moderních keramických dlažeb – například těch od značky Atlas Concorde – je velmi jednoduchá pokládka. Bez nutnosti lepení je můžete pokládat na terče nebo například do zahradního štěrku, písku nebo trávy. Při pokládce na terče je podlaha perfektně rovná a velmi rychle hotová. A jak to celé funguje? Jedná se o pokládku, při níž na sucho vyskládáte dlažbu na speciální plastové terče. V případě potřeby pak dlažbu snadno rozeberete nebo vyměníte rozbitou dlaždici.

Navštivte koupelnové studio Keraservis, kde si můžete prohlédnout venkovní dlažby řady značek a se specialisty probrat možnosti jejich pokládky.

Keraservis

logo
Kaštanová 515/125a
620 00 Brno

telefon: +420 515 919 565
e-mail: info@keraservis.cz

web: www.keraservis.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Přečtěte si více k tématu Zahrady, chodníky, ploty a terasy

Zdroj: AdobeStock - scharfsinn86

Digitalizací se katastrální mapy ne vždy zpřesnily. Jaká je přesnost katastrální mapy?

Digitální katastrální mapy nejsou to samé jako digitalizované. Katastrální mapy vedené dříve na plastové fólii jsou dnes po digitalizaci vektorovými. Pokud nevznikly na podkladě dostatečně přesného měření, tak digitalizace nepřinesla jejich zpřesnění, jak si mnozí možná myslí, přinesla však nové možnosti práce s daty…

Nový pražský park u slepých ramen Vltavy Foto: Crestyl

Nový pražský park u slepých ramen Vltavy

Čtvrť s názvem DOCK se staví v atraktivní lokalitě na rozhraní Libně, Karlína a Holešovic okolo dvou slepých ramen Vltavy. Kompletní dokončení je naplánováno na druhou polovinu roku 2022. Otevření přilehlého parku označují realizátoři jako důležitý mezník ve vývoji tohoto ojedinělého projektu.

REKLAMA