REKLAMA
Témata Hledat

Ceny nemovitostí a nájmů

Přehledně v mapě!

Víte, jaké dveře jsou pro váš interiér nejvhodnější? Inspirujte se novinkami!

Dveře jsou doslova bránou, která otevírá váš domov. Dejte si proto na jejich výběru záležet.
Zdroj: Keraservis

Pokud zrovna zařizujete domov, nebo jste jej nedávno rekonstruovali, jak jste vybírali interiérové dveře? Bohužel se docela často setkáváme se situací, kdy dveře jsou až na posledním místě… Na jejich výběr nějak nezbyde čas a v podstatě je jedno, jak budou vypadat. To je ale obrovská škoda! Interiérové dveře nabízí neskutečné možnosti výběru. Stačí se jen inspirovat a najít toho správného odborníka, který vám doslova otevře dveře.

Pivato posuvný systém alchemy

Proč se věnovat výběru dveří?

Nejenže jsou vstupem do vašeho domova, ale stačí se jen podívat, jakou plochu zabírají. Není proto lepší takovou plochu interiéru mít designově sladěnou s celým interiérem? A to do posledního detailu! Třeba bezfalcové dveře - u nich vás neruší žádné zárubně a dveře jakoby se kouzelně přímo vynořily ze zdi. Nebo posuvné dveře! Ty mají také určité kouzlo, kdy se zničehonic vynoří ze zdi, především ale umí kouzlit s prostorem. Jsou vhodné do menších prostor, protože zkrátka nezabírají místo. Navíc dnes už můžete vybírat posuvné dveře skleněné, laminátové anebo třeba kruhové!

Jaké dveře tedy vybrat?

Nejprve si promyslete, kam dveře půjdou. Poté vyberte typ dveří a následně už to jde ráz na ráz: čeká vás volba materiálu, provedení, barvy a také samozřejmě detaily jako kliky a jiné bezpečnostní řešení.

Věděli jste ale jaká je správná velikost dveří? V České republice se standardně používají dveře 197 cm vysoké, ale v celé Evropě se používá norma výšky dveří 210 cm. Proč? Logicky, podívejte se na "naše" dveře. Jejich klika je umístěna tak nesourodě kdesi v dolní polovině. U dveří evropského standardu je klika umístěna esteticky v polovině a především takhle vysoké dveře v místnosti působí velmi elegantně.

Jak takový výběr dveří probíhá, se můžete inspirovat ve videu:

Inspirujte se nejnovějšími trendy!

Tak jako u všech odvětví designu - pojďme se inspirovat! Nejenže na vás čekají dveře až 3 metry vysoké! Ale především povrch dveří je dnes opravdu dokonalostí sám o sobě. Jejich 3D povrch umí vytvořit opravdu dokonalý doplněk interiéru. Nebo například zešikmené zárubně - ty ve svém úhlu 40 ° vyloženě lákají k návštěvě.

Inspirujte se nejnovějšími trendy v Centru bydlení a designu Kaštanová v Brně. Showroom Porte Karpi vám otevírá dveře do světa výběru dveří. A vy tak lehce najdete ty pravé.

Centrum bydlení a designu Kaštanová

Kaštanová 515/125a

620 00 Brno - Tuřany

telefon: +420 607 000 707, e-mail: info@kastanova.cz, www.kastanova.cz

Keraservis

logo
Kaštanová 515/125a
620 00 Brno

telefon: +420 515 919 565
e-mail: info@keraservis.cz

web: www.keraservis.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Přečtěte si více k tématu Dveře

Zdroj: AdobeStock - vladimirnenezic-1

Není sklo jako sklo. Okenní skla mají technické možnosti, které se vyplatí využívat

Není sklo, jako sklo. Okenní sklo může mít různé vlastnosti. Na domě můžeme využít skla akustická, protipožární, bezpečnostní. Náhledem do budoucnosti je technologie aktivních skel, které se zatemňují či zmatní řízeně. Začneme ale pěkně popořadě. Z čeho se okenní sklo skládá? A proč se nedávají na celý dům stejná skla?

Zdroj: Fotolia.com

Jak vybrat bytové dveře?

V současné době se na českém trhu pohybuje celá řada výrobců a dovozců bezpečnostních dveří do bytových domů. Většina renomovaných výrobců nabízí dveře, které splňují zákonné i normativní požadavky pro instalaci vstupních bytových dveří. Najdou se však i firmy, které nabízí dveře, co nesplňují takřka nic. Zkusme se…

REKLAMA