REKLAMA
Hledat
Mapa cennemovitostí v ČR
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Realtify posiluje mezi českými developery a realitními agenturami

Český proptech startup Realtify, původně známý pod názvem Realtorify, od začátku roku rychle nabírá významné klienty. Analytický nástroj poskytující ta nejpodrobnější a nejpřesnější data pro důkladný průzkum hodnoty nemovitostí si získal důvěru hned několika předních českých developerů, realitních agentur a startupů. S novým rokem začíná své služby poskytovat stavebním společnostem Skanska, Daramis a EBM Group, Gartal.

Platforma Realtify kombinuje rozsáhlé datasety z více než 650 zdrojů, jako je například katastr nemovitostí, GIS, nabídky realitních kanceláří, ale i údaje o životním prostředí společně se svým vlastním algoritmem. Ten doplňuje chybějící informace a zajišťuje tak kompletní odhad ceny nemovitostí na základě podrobných dat z několika sfér. Právě komplexním průzkumem a zohledněním všech důležitých aspektů pro klientovo podnikání nástroj Realtify oslovil několik významných developerských společností.

Zdroj: Realtify, s.r.o.Zdroj: Realtify, s.r.o.

Jedním z nových klientů je Skanska, která patří mezi stavební a developerské lídry na světě. V Praze úspěšně dokončila 9 komerčních a 10 rezidenčních projektů, čímž vytvořila nový domov pro bezmála 21 tisíc lidí. Klienty se stala i realitní a investiční společnost Daramis a EBM Group, skupina společností pokrývající vlastní kapacitou všechny základní činnosti v oblasti stavebnictví a realit.

Novým klientem je i developer GARTAL, který úspěšně využívá aplikaci Realtify již několik měsíců. Její přehlednost, rychlost a aktuálnost je důležitá hlavně pro obchodní oddělení společnosti. Na základě zadaných parametrů je během několika minut k dispozici návrh vlastního ceníku nového developerského projektu, který mimo jiné zohledňuje lokalitu, dopravní dostupnost nebo ceny nemovitostí v místě projektu.

Zdroj: Realtify, s.r.o.Zdroj: Realtify, s.r.o.

Velmi užitečné jsou také reporty, které aplikaci Realtify generuje. “Může se jednat o analýzu konkurence, hodnocení lokality z pohledu budoucího klienta nebo celkový přehled trhu. Díky komplexnímu přehledu již není nutné využívat další zdroje dat,” říká Ing. Rostislav Petchenko, spoluzakladatel a generální ředitel společnosti GARTAL a dodává: “ Aplikace Realtify zohledňuje při nastavení cen také odhadovanou poptávku po nemovitostech v dané lokalitě a tím nám pomáhá zvyšovat prodej jednotek v bytových projektech GARTAL.”

“Důvěra, kterou nám projevují významné české developerské firmy ukazuje, že na trhu je hlad po kvalitních datových nástrojích. V dnešní době už není myslitelné, aby profesionální firmy projekty plánovaly bez pokročilých analytických nástrojů. Jsme hrdí, že náš produkt oslovil přední české developery jako je Skanska, Deremis a EBM Group a věříme, že naše služby značně usnadní budoucí rozhodování v rámci jejich podnikatelské činnosti,” říká k nově uzavřeným spolupracím Vladislav Kochetov, CEO Realtify.

Zdroj: Realtify, s.r.o.Zdroj: Realtify, s.r.o.

Realtify na českém trhu aktivně působí od druhé poloviny roku 2020 a během šesti měsíců se jeho klientské portfolio rychle rozrostlo. Svým stávajícím a nově příchozím klientům poskytuje služby automatizované analytiky rezidenčních realitních dat a zjednodušuje tak jejich rozhodování počínaje průzkumem trhu, analýzy konkurence, plánováním projektů, zahájením prodeje až po aktualizaci cen.

Sdílet / hodnotit tento článek

Nejnovější redakční zprávy

Ilustrační obrázek, Zdroj: fotolia, robsonphoto

Před čtvrt stoletím byl otevřen Strahovský tunel v Praze

Před 25 lety, 2. prosince 1997, byl otevřen Strahovský tunel v Praze. Jeho výstavba trvala 12 let a v době svého zprovoznění byl nejdelším silničním tunelem v České republice. Na severní straně tunelu navazuje od září 2015 Brusnický tunel, který je součástí tunelového komplexu Blanka ústícího na trojském břehu Vltavy.

Ilustrační obrázek, Zdroj: fotolia, artush

Prezident Zeman podepsal daň z neočekávaných zisků a další daňové změny

Na energetické, petrolejářské či těžební firmy a banky od příštího roku dopadne daň z mimořádných zisků. Od příštího roku se také zvýší limit pro registraci plátců daně z přidané hodnoty z nynějšího jednoho milionu korun na dva a spolu s tím se zvýší i limit pro využití paušální daně. Do konce příštího roku se…

Ilustrační obrázek, Zdroj: fotolia

Senát schválil daň z mimořádných zisků i vyšší limit pro registraci k DPH

Na energetické, petrolejářské či těžební firmy a banky zřejmě od příštího roku dopadne daň z mimořádných zisků. V takzvaném daňovém balíčku ji schválil Senát. Spolu s tím schválil i další daňové změny. Například limit pro registraci plátců daně z přidané hodnoty se zvýší z jednoho milionu na dva miliony korun a…

Peníze, Ilustrační obrázek, Zdroj: fotolia, daliu

Senátní hospodářský výbor podpořil odvody z příjmů za prodej elektřiny

Senátní hospodářský výbor hlasy všech svých přítomných členů doporučil Senátu schválit novelu energetického zákona, která zavádí povinnost výrobců elektřiny odvádět státu odvody z nadměrných příjmů z jejího prodeje. Zavádí tím horní hranici ceny elektřiny u výrobců odstupňovanou podle jejích zdrojů. Vláda plánuje, že…

Plyn, ilustrační obrázek, zdroj: adobestock, photocreo-bednarek

MInisterstvo nakoupilo elektřinu a plyn pro státní nemocnice a další zařízení

Ministerstvo zdravotnictví nakoupilo elektřinu a plyn pro státní nemocnice a další přímo řízené organizace. Ty zaplatí zastropované ceny, uvedl mluvčí ministerstva Ondřej Jakob. Smlouvy na energie do konce letošního roku mělo podle dřívějšího vyjádření ministerstva asi 40 ministerstvem zřizovaných organizací.

Ilustrační obrázek, Zdroj: fotolia

Přísnější dohled nad krátkodobými pronájmy pro turisty chce i Evropská komise

Evropská komise (EK) dnes představila návrh nařízení, které má vnést větší transparentnost do sféry krátkodobých pronájmů na platformách, jako je Airbnb. Pro provozovatele těchto webů i poskytovatele ubytování by nařízení vytvořilo nové požadavky ohledně sdílení dat s úřady a v upravené formě také se statistiky. Tyto…

Plyn v EU, ilustrační obrázek, zdroj: adobestock, corund

Evropa musí jednat, aby se vyhnula nedostatku plynu

Evropa musí jednat, aby se v příštím roce vyhnula nedostatku zemního plynu, až přijde o dodávky z Ruska a kdy se předpokládá, že se zvýší poptávka po plynu z Číny. Ve své dnešní zprávě to uvedla Mezinárodní agentura pro energii (IEA). Podle ní by Evropa mohla čelit v letním období výpadku dodávek až 30 miliard metrů…

Ilustrační obrázek, bytový dům, Zdroj: Fotolia, mimacz

Průměrná cena staršího bytu v ČR znovu klesla, rostou nájmy

Průměrná cena staršího bytu v Česku zaznamenala další pokles. Ve třetím čtvrtletí se dal starší byt pořídit průměrně za 84.782 korun za metr čtvereční, mezičtvrtletně o 4,5 procenta levněji. Rostou nájmy, které stouply meziročně o 14 procent. Vyplývá to ze studie realitní skupiny European Housing Services (EHS),…