REKLAMA
Témata Hledat

Ceny nemovitostí a nájmů

Přehledně v mapě!

Pojištění domácnosti - komplexní pojištění za pár korun

Pojištění domácnosti je praktické pojištění a dopady, pokud ho nemáte sjednané, mohou být opravdu hmatatelné. Když dojde na věc, může vám pojištění domácnosti zachránit značné částky peněz. Co vše od něj můžete běžně čekat a co dokáže nabídnout navíc?
Pojištění domácnosti - komplexní pojištění za pár korun

Pokud jde o definici pojištění domácnosti, uvádí se docela často, že máte váš byt převrátit vzhůru nohama a co spadne dolů, na to se vztahuje pojištění domácnosti. Jde ale o velmi zjednodušenou definici. Ve skutečnosti se pojištění domácnosti vztahuje nejen na vybavení bytu a domu, ale i garáže, sklepa, nebo třeba vysokoškolské koleje, věci na oploceném pozemku domácnosti - např. nářadí v zahradním domku, garáži, zahradní nábytek na terase, dále na věci ve společných nebytových prostorech jako je např. kočárkárna, sklep.

Pojištění majetku pokrývá veškeré movité věci, které máte k uspokojování potřeb členů domácnosti, slouží k jejímu provozu. Jednoznačně jde o veškerý nábytek, koberce, ale i světla, starožitnosti, cennosti. Do pojištění domácnosti patří také veškerá elektronika - kromě kuchyňských spotřebičů i pračka, sušička, počítače, anténní systémy, rádia, herní konzole.

Kromě obecně známých rizik jako je požár, voda z vodovodního zařízení, povodeň, krádež, silný vítr, kroupy a pád stromu, do možných rizik patří i náraz automobilu, pád letadla, výbuch či lavina.

Připlatit se dá také za rizika jako je vandalismus, přepětí, prasklé akvárium, kouř. Časté bývá i zahrnutí asistenční služby do tohoto pojištění.

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Přečtěte si více k tématu Stavba

Hradec Králové, ilustrační obrázek, Zdroj: fotolia.com, josefkubes

Hradec Králové má smlouvu na stadion, Strabag začne stavět na podzim

Město Hradec Králové dnes podepsalo smlouvu se sdružením firem Strabag, Geosan Group a D&D Elektromont na stavbu nového fotbalového stadionu. Cena kontraktu činí 568 milionů korun bez DPH, jde tak o největší zakázku v novodobé historii města. Nyní budou firmy stadion projektovat.

Zdroj: Ing. Zdeněk Žabička

Jak odvést dešťovou vodu ze střechy: Nejčastější problémy

Dešťová voda je přirozená srážková voda, která nebyla znečištěna použitím. Těsně před dopadem na povrch obsahuje řadu látek. Jsou to zejména rozpuštěné plyny a látky zachycené průchodem atmosférou jak organické, tak neorganické. Po dopadu na povrch se obohacuje o další látky, které unáší nebo rozpouští na své cestě…

Zákon, ilustrační obrázek, Zdroj: Fotolia, vege

MInistr Zaorálek varoval před změnami ve stavebním zákoně

Před změnami stavebního zákona během projednávání ve Sněmovně dnes varoval ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD). To, co se odehrává s návrhem ve Sněmovně, podle jeho slov vzbuzuje obavu, že ze zákona zmizí i to minimum, které bylo dohodnuto ohledně památek a kulturního dědictví. Také varoval před prostorem pro…

Soud, ilustrační obrázek, Zdroj: fotolia.com, BCFC

H-System: Kauza zkrachovalé stavební společnosti nebere konce ani po čtvrt století

Lidem bydlícím v bytech po H-Systemu v Horoměřicích u Prahy opět hrozí vystěhování. Prodeje v konkursu zablokovala vylučovací žaloba na pozemky pod cestami. Kauza zkrachovalé stavební společnosti, která se táhne od konce devadesátých let má další pokračování a konec je nejistý jak pro obyvatele domů, tak pro věřitele.

E-book: Příručky ZDARMA!

Příručka Jak koupit bydlení

Jak koupit bydlení

Pomocník při koupi domu, bytu, pozemku.

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Poradíme s vyřízením stavebního povolení

Partner tématu

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Akce a slevy

Zdroj: Rigips.cz

Zapojte se do Rekonstrukční výzvy a získejte materiál v hodnotě 150 tis. Kč

Soutěž - získejte materiál na konstrukce suché výstavby značky Rigips a ISOVER

Zdroj: IVAR CS

Akce IVAR DAB Studená voda

Akce IVAR DAB Studená voda

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA