REKLAMA
Témata Hledat

Ceny nemovitostí a nájmů

Přehledně v mapě!

Řemeslo je cool! Velká poptávka po chybějících řemeslnících zvedá jejich výdělky

Právě teď je ta nejlepší doba nastoupit na dráhu řemesla! Šikovných pracovníků je jako šafránu, což nabízí i zajímavé finanční ohodnocení. Že nevěříte? Dle odhadů u nás chybí více jak 300 tisíc řemeslníků. Velká poptávka dává tušit, že šikovný řemeslník má hodnotu zlata a může si vydělat stejně jako zkušený manažer. Mnoho mladých lidí ale váhá, jestli se vyučit a na jakou školu, popřípadě podat přihlášku. Pomoci v rozhodování má kampaň Řemeslo je cool.

Šikovný řemeslník je mnohdy úspěšnější než manažer, říká nová kampaň

 

Nezapomeňte, že přihlášky je nutné podat do 1.března 2021!

Svět je plný příběhů lidí, kterým na prahu čtyřicítky došlo, že kancelářská práce je nenaplňuje, a tak se vyučili obuvníky, kuchaři nebo truhláři. Oceňují zejména to, že při práci si vyčistí hlavu a mnozí z nich si polepšili také finančně. Nečekejte, až vaše děti zakotví v práci, co je nebaví a kde musí počítat každou korunu.

Zahoďte předsudky: Řemeslo je cool!

Generace zkušených řemeslníků odchází. Jenže z učilišť proudí daleko méně mladých lidí, než je potřeba. Takže když chcete vymalovat, malíře musíte objednat měsíc a půl dopředu. Stejné je to s elektrikáři. A když plánujete – nedej bože – zrekonstruovat koupelnu, připravte se i na měsíce čekání.

A teď si to představte z druhé strany: jste šikovný řemeslník, lidé vás doporučují a kalendář máte nabitý k prasknutí. Protože svou práci děláte skvěle a zakázky si můžete vybírat, za práci si říkáte slušnou částku. Jelikož jen nesedíte v kanceláři, máte čistou hlavu a nehrozí vám vyhoření.

Právě to se mladým lidem a jejich rodičům snaží ukázat kampaň Řemeslo je cool pod záštitou společnosti Ardon.

Eva s Pedrem každý týden představí jedno nové řemeslo

Tvářemi kampaně je herečka Eva Burešová a youtuber Pedro. Každý týden objevili jedno nové řemeslo, které vám představili. Vyzkoušeli ho přímo před kamerou, a díky tomu má každý šanci nahlédnout pod pokličku a zjistit, jak by ho tahle práce bavila. Eva s Pedrem už vědí, jaké to je být autoelektrikář, řezník, tesař, strojní mechanik nebo třeba lakýrník. Podívejte se na videa a zjistěte spolu s nimi, že řemeslo je cool.

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Přečtěte si více k tématu Stavba

Zdroj: Adobe Stock - mike mareen

Dálnici D4 stavíme od 60. let. Další úsek bude formou PPP. Začne se březnu

Výstavba a provoz části dálnice D4 mezi Příbrami a Pískem formou PPP je definitivně stvrzena. Ministr dopravy Karel Havlíček (za ANO) podepsal smlouvu s francouzským konsorciem DIVia. Stavba by měla začít v března, řekl po podpisu Havlíček. Jde o první projekt výstavby dálnice formou PPP v Česku. Co je PPP a jak šel…

REKLAMA
REKLAMA