REKLAMA
Hledat
Mapa cennemovitostí v ČR
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Levné úvěry. Pandemie stále nahrává rekonstrukci bydlení. Pusťte se do ní také

Pandemická situace nepřeje řadě oblastí, rekonstrukce domů a bytů však mezi ně nepatří. Češi využívají volnějšího času, navíc úpravy svého bydlení považují za rozumnou investici do budoucnosti. Situace na trhu úvěrů je stále velmi příznivá. Lze využít různé akce od stavebních spořitelen a v případě nákladnějších rekonstrukcí jsou zde stále nízké sazby hypoték.
Zdroj: Fotolia.com - kange_one

Češi se v době pandemie pustili do rekonstrukcí svých domů a bytů. Značný zájem o úpravy bydlení nastal již během první vlny na jaře a v létě. Podle průzkumu Raiffeisen stavební spořitelny z loňského února plánovalo rekonstrukci asi 47 procent Čechů, a jejich plány se příliš nezměnily ani během pandemické situace. Rekonstrukce totiž představuje smysluplnou investici do budoucnosti, mnoho lidí na ni má v současnosti více času a i situace na trhu úvěrů a hypoték byla loni příznivá.

Úvěrové akce na rekonstrukce i rekordně nízké hypotéky

Dobré podmínky pro úpravy domova ovšem pokračují i letos. Například ve zmiňované Raiffeisen stavební spořitelně až do konce března 2021 běží akce na uzavření úvěru REKOpůjčka na rekonstrukce a modernizace bez poplatku za sjednání úvěrové smlouvy. „Tento úvěr poskytujeme do výše až jeden milion korun bez zajištění s dobou splácení až na 18 let. Pro jeho přidělení není nutné mít žádné úspory. Sjednání úvěrové smlouvy je do konce března 2021 zdarma. Peníze na účtu zájemci mají někdy už v rámci hodin, maximálně pak do několika dnů,“ říká Lenka Molnárová, tisková mluvčí Raiffeisen stavební spořitelny, s tím, že společně s touto úvěrovou smlouvou se však sjednává také smlouva o stavebním spoření. „Na tu v tuto chvíli bohužel slevu na poplatku za sjednání nemáme. Za uzavření stavebka se standardně platí jedno procento z cílové částky. U stavebního spoření s cílovou částkou 100 tisíc korun by se tedy jednalo o jeden tisíc korun,“ dodává Lenka Molnárová.

U nákladnějších rekonstrukcí od 300 tisíc korun a výše lze zvážit i využití hypotéky. „K velké rekonstrukci lidi vede nejčastěji touha po nové koupelně. Ta je totiž stavebně nejnáročnější, a v případě výměny bytového jádra rekonstrukce stejně zasáhne do celého bytu,“ říká Jan Boruta, jednatel společnosti FérMakléři.cz. Sazby hypoték by se dle odhadů expertů měly v prvním pololetí letošního roku pohybovat mezi 2 až 3 procenty. „Úrokové sazby jsou obecně nižší než u úvěrů od stavebních spořitelen, ale je potřeba počítat se zastavením nemovitosti. Banka vám pak půjčí maximálně 90 procent z hodnoty zástavy, což by ovšem u rekonstrukcí nemělo být nijak omezující,“ komentuje David Eim, místopředseda společnosti Gepard Finance.

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Přečtěte si více k tématu Stavba

Trojská lávka - archivní snímek, fotolia, romanple

Autor zřícené Trojské lávky definitivně osvobozen

S argumenty, které na obhajobu obou osob obžalovaných v kauze tzv. Trojské lávky zaznívaly od počátku, se ztotožnil i odvolací senát pražského městského soudu. Oba inženýři, jež obžaloba vinila z pádu lávky v roce 2017, tak byli zproštěni viny. Finálně, pokud nebude rozsudek napaden dovoláním. V kauze na straně…

E-book: Příručky ZDARMA!

Příručka Jak koupit bydlení

Jak koupit bydlení

Pomocník při koupi domu, bytu, pozemku.

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Poradíme s vyřízením stavebního povolení

Partner tématu

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Akce a slevy

Zdroj: SATJAM

Podzimní akční slevy na krytiny SATJAM

Podzimní akční slevy na krytiny SATJAM

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA