REKLAMA
Témata Hledat

Ceny nemovitostí a nájmů

Přehledně v mapě!

Jak zútulnit obývací pokoj? Vyberte si stylové křeslo!

Každý z nás touží po tom, aby měl v rámci své domácnosti místo, kde si může odpočinout. Nejčastěji si takové místo hledáme v rámci obývacího pokoje, kde trávíme nejvíce času. Když připravujeme návrh interiéru onoho pokoje, nabízí se otázka – jak stvořit útulný obývací pokoj? Máme na to odpověď.

Jak na útulný obývací pokoj?

Klíčovou vlastností navrhovaného interiéru obývacího pokoje je jeho útulnost, kterou většinou zařídíme prostřednictvím výběru vhodného nábytku. Proč? Musíme vybrat vhodné kusy nábytku, které nám zajistí pohodlí a zároveň budou dotvářet příjemnou atmosféru, která je pro odpočinek nezbytná.

Křesla do obývacího pokoje – musthave každého interiéru

Jaké místo je ideální pro čtení knížek, lenošení pod dekou, pití čaje či zdřímnutí si? Odpověď je více než jasná – křeslo! Nedokážeme si představit obývací pokoj bez křesla. To je většinou srdcem denní části, hlavně pokud je náš prostor omezen rozměry.

Proč je křeslo důležitou součástí?

Především jde o pohodlí. Křeslo je velmi univerzálním kusem nábytku, který nám zajistí útulné místo pro odpočinek.  Kromě své hlavní funkce může křeslo plnit také roli solitéru v rámci interiéru a dotvářet tak stylovost vaší denní části, kde trávíte nejvíce času, ale kde vás také nejčastěji navštěvuje vaše rodina či přátelé a známí. Proto je nutné klást důraz na bezchybný výběr křesla.

Výběr křesla samotného

Hlavní faktorem je tvar křesla. Proč je to důležité? Každý nás má jiné preference a musí se přizpůsobit interiéru, kam křeslo umístí. Křeslo menších rozměrů je fajn, ušetří nám spoustu místa, na druhou stranu křeslo větší nám poskytne nepoměrně vyšší úroveň pohodlí. Důležitými ukazateli je také výška opěradla, loketní područky či nožní opěrka. Tyto skutečnosti nesmíme při výběru opomenout, tak aby křeslo splnilo naše očekávání.

Při výběru tkaniny nabízí většina výrobců širokou škálu druhů, vzorů a barev potahových látek.  Avšak pamatujme na estetiku, křeslo by mělo ladit s aranžmá našeho interiéru. Například čalounění křesla by mělo korespondovat s barvou závěsů nebo být kontrastní vzhledem ke stěně, která bude za křeslem. Typ potahové látky by měl ladit s tkaninami, které se vyskytují v našem interiéru.

Spoustu inspirace můžete načerpat z nabídky křesel internetového obchodu eZidle.cz.

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Přečtěte si více k tématu Interiér

Zdroj: Tomáš Kovařík

OBRAZEM: Ohlédnutí za festivalem Open House Praha 2021

Další ročník, letos sedmý, festivalu Open House Praha je za námi. Hlavní víkendový program nabídl k návštěvě nakonec celkem 79 objektů či prostorů, které nejsou obvykle přístupné. Festival otevřel letos celkem 26 novinek a již v sobotu se u několika z nich tvořily ráno fronty zájemců, takže není překvapením, že letos…

Průběh rekonstrukce - bazén hotelu Thermal Karlovy Vary. Zdroj: Hotel Thermal

Jak se změní hotel Thermal? Celý rozhovor s ředitelem

Hotel Thermal prochází v současné době velmi sledovanou rekonstrukcí, modernizací. Nedávno otevřený, byť ne zcela dokončený bazén je jen malá část. Hotel prochází změnami zvenku, je čištěna fasáda, vyměňována okna, obnovován nátěr. Přestavba se týká i interiérů chodeb nebo pokojů.

REKLAMA