REKLAMA
Témata Hledat

Ceny nemovitostí a nájmů

Přehledně v mapě!

8 tipů pro malé koupelny - vyzrajte na miniaturní prostor

I malá koupelna vám může nabídnout maximální servis. Pomocí pár jednoduchých vychytávek vytvoříte prostor, kam se vejde vana, pračka i skříňky. Poradíme vám, jak na to.
8 tipů pro malé koupelny - vyzrajte na miniaturní prostor

Vana

Vana nebo sprchový kout? Záleží jen na vašich preferencích. I v malé koupelně můžete mít vanu. Při nákupu sáhněte po té se zúženým místem na nohy. Díky tomuto jednoduchému triku ušetříte několik centimetrů. Ideální je také integrovaný prostor na odkládání hygienických potřeb. 

Sprchový kout

U sprchového koutu jsou důležité především dveře. Jaké zvolit? 

 • dveře s otevíráním dovnitř sprchového koutu
 • skládací dveře se speciálními panty
 • posuvné

Potřebujete ušetřit co nejvíce místa? Umístěte na dveře sprchového koutu zrcadlo nebo háčky na ručníky.

Umyvadlo

Při výběru umyvadla dbejte na množství odkládacích ploch. Nevhodná jsou samostatně stojící umyvadla ve tvaru mísy. Ideální umyvadlo do malé koupelny má rozšířenou odkládací plochu v oblasti baterie a také po obou stranách mycího prostoru. Místo pod umyvadlem nenechávejte ležet ladem. Pořiďte si pod něj dobře padnoucí skříňku s několika šuplíky. Schováte sem kosmetiku, čistící prostředky nebo ručníky.  

Toaleta

Toužíte mít v koupelně toaletu a bidet? Do malých prostor se obě zařízení bohužel nevejdou. Nemusíte být ale smutní. V současné době seženete v koupelnových studiích  toaletu s takzvanou bidetovou sprškou. Ta je buď pevnou součástí mísy nebo je integrovaná v sedátku. 

Nábytek

Nezbytným kouskem v každé malé koupelně je skříňka pod umyvadlo. Ukryje sifon a nabídne vám dostatek úložného prostoru. Další nábytek do koupelny volte především ten závěsný. Patří sem například poličky, závěsné skříňky do koupelny nebo skříňky se zrcadlem. Ty by měly mít co nejmenší hloubku a šířku.

Pračka

Máte v bytě technickou místnost nebo velkou kuchyňskou linku? Přesuňte pračku tam. Pokud tuto možnost nemáte, vyberte si do malé koupelny pračku s těmito vlastnostmi:

 • horní plnění
 • spojení se sušičkou
 • označení slim nebo ultraslim

V případě, že máte opravdu velmi malou koupelnu, potěší vás technologická novinka v podobě pračky na zeď. Umístit ji můžete klidně do obývacího pokoje, vypadá totiž jako designová dekorace. Navíc pojme až 3 kg prádla a nabízí 6 programů praní. 

Světla

Správné světlo dokáže divy. V malém prostoru oceníte především odstín žárovky, který nese označení “teplý bílý”. Perfektním pomocníkem jsou také bodová světla nebo LED pásky. Jsou ohebné a využijete je i na zaoblených místech.

Optický klam

Malý prostor opticky zvětšíte, pokud použijete tyto jednoduché triky:

 • velkoformátové obklady jsou lepší než malé dlaždice
 • obdelníkovými obklady na šířku koupelnu opticky rozšíříte do stran
 • obdelníkovými obklady na výšku opticky zvýšíte strop
 • velkým zrcadlem navodíte pocit většího prostoru
 • světlými barvami místnost pocitově zvětšíte

Sdílet / hodnotit tento článek

Přečtěte si více k tématu Zařizovací předměty v koupelně

Zdroj: Hornbach

Krása mozaiky opět na výsluní. Jaká je historie mozaiky a proč ji využít u sebe doma?

Menší poskládané geometrické tvary, pro něž se vžil název mozaika, využívají lidé již více než pět tisíc let. Dochovaly se vzácné exempláře z Persie, Číny, Indie či Řecka. Původně šlo o nejrůznější úlomky kamenů osekaných do tvaru krychle, aby bylo možné je umístit blízko sebe a dosáhnout tak zajímavého vykreslení…

Zdroj: konference-interiery.cz

Konference INTERIÉRY 2021

Ve čtvrtek 4. listopadu 2021 se koná jubilejní 10. ročník konference INTERIÉRY, která je určena interiérovým designérům, architektům, výrobcům nábytku a dalším profesionálům z oboru interiérů.

Zdroj: Mooden

Design koupelen s duchem římských lázní

Očista bývá v mnoha kulturách součástí těla i ducha, přičemž místo rekonvalescence nemusí být pevně určeno. Koupelna může být stejně tak očistnou svatyní, jako běžným místem denní potřeby. Koupelny se dokonce stávají součástí obývacích pokojů, běžněji ložnic.

E-book: Příručky ZDARMA!

Příručka Jak koupit bydlení

Jak koupit bydlení

Pomocník při koupi domu, bytu, pozemku.

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Poradíme s vyřízením stavebního povolení

Partner tématu

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA