REKLAMA
Témata Hledat

Ceny nemovitostí a nájmů

Přehledně v mapě!

Sháníte nový bojler? Poradíme vám s jeho výběrem

Bojler je zařízení, které se vybírá na mnoho let. Pokud končí životnost vašeho starého bojleru nebo si právě zařizujete novou domácnost a řešíte ohřev teplé vody, máme pro vás několik dobrých rad, jak vybrat bojler.
Sháníte nový bojler? Poradíme vám s jeho výběrem

Zásobníkový ohřívač vody neboli bojler nabízí praktický a efektivní způsob, jak řešit ohřev teplé užitkové vody v domácnostech i komerčních zařízeních. Trh nabízí nepřeberné možnosti ve výběru bojlerů, a proto je dobré si jasně specifikovat, jak bude bojler používán, abyste maximalizovali jeho využitelnost.

U české značky Wterm naleznete bojlery v mnoha provedeních – od malých zásobníkových ohřívačů speciálně navržených pro využití na místech s menším odběrem teplé vody až po velkokapacitní bojlery schopné obsloužit domácnosti s více členy. Celou nabídku ohřívačů vody české značky Wterm si můžete prohlédnout tady.

Jak vybrat bojler a nesáhnout vedle

V okamžiku, kdy podle určitých parametrů zvolíte bojler splňující vaše požadavky, máte jistotu, že ohřev vody bude nejen efektivní, ale cenové náklady se budou pohybovat v takové míře, která je v souladu s vybraným zařízením a jeho provozem. Proto si před nákupem nového bojleru odpovězte na několik důležitých otázek.

Jaký typ ohřevu bude nejvhodnější?

Promyslete si, jakým způsobem jste schopni zajistit ohřev vody v bojleru. Elektrické bojlery jsou cenově dostupnější, ale ohřev prováděný pomocí elektřiny představuje vyšší náklady během provozu bojleru.

Zajímavou alternativu představují kombinované bojlery, u kterých je ohřev prováděn nejen s přispěním elektřiny, ale současně lze využívat i další zdroje tepla. Náklady za elektřinu se tak sníží.

Třetí variantou jsou akumulační bojlery. U nich nedochází k přímému ohřevu vody, ale pouze k akumulaci tepla z dalších zdrojů.

Do jakého prostoru potřebuji bojler umístit?

Ne vždy jsou prostory pro umístění bojleru optimální. Zvažte, zda pro vás bude lepší klasický vertikální neboli stojatý bojler nebo bude optimálnější zvolit bojler vodorovný neboli horizontální, který se dá umístit ke stropu a nezabírá tolik prostoru.

Pro stísněné prostory jsou k dispozici speciální konstrukce bojlerů nazývané jako bojlery SLIM. Jejich speciální štíhlé tělo umožňuje instalaci i do velmi malých prostor. Bojler můžete zakoupit zde.

Bude bojler zásobovat jen jedno odběrné místo nebo jich bude více?

Potřebujete přivést teplou vodu jen k jednomu umyvadlu nebo k více místům najednou? Například k umyvadlu, dřezu, vaně atd.?

Pokud vám stačí rozvod vody jen na jedno místo, stačí vám beztlaký zásobníkový ohřívač vody, který je díky speciální konstrukci cenově dostupnější, ale k provozu vyžaduje speciální baterii.

V případě, že chcete vodou zásobovat více odběrných míst, musíte zvolit tlakový zásobníkový ohřívač, který je konstruován k tomu, aby se připojil na rozvodnou větev teplé užitkové vody.

Jak velký zásobník bude potřeba?

Objem zásobníku je možná jednou z nejdůležitějších otázek při výběru bojleru. Ovlivní to, zda budete mít teplé vody dostatek a promítne se i do spotřeby energií. Velikost bojleru si můžete odvodit od využití bojleru a podle počtu osob v domácnosti.

Malé zásobníkové bojlery s objemem 15-50 l jsou určeny pro obsluhu samostatných umyvadel nebo kuchyňských dřezů a hodí se i do rekreačních objektů, kde bude jen malá spotřeba teplé vody. Pro větší využití se porozhlédněte po větších objemech zásobníků. Dvoučlenná rodina si při běžném provozu vystačí s objemem bojleru 50-120 l, tří až čtyřčlenná rodina využije již 120 – 200l bojler a u rodin s více členy je dobré počítat s bojlerem, který má objem nad 200 l.

Zvládnu bojler nastavit a ovládat?

Moderní bojlery jsou konstruovány tak, aby byly nejen jednoduché na ovládání, ale aby nabízely i funkce, které jejich využití zpříjemní.

Samotné ovládání bojleru může být mechanické, elektromechanické nebo pomocí mobilní aplikace. Záleží, na co jste zvyklí a co pro vás bude příjemnější.

Bojlery jsou dnes už běžně vybaveny signalizací ohřevu, takže na první pohled poznáte, zda se voda právě ohřívá nebo ne. Teplotu vody si u některých typů můžete kontrolovat na digitálním displeji. Různé typy bojlerů umožňují nastavení různého stupně maximální teploty vody. U chytrých bojlerů se setkáte také s funkcí ECOtronic, která je optimální pro snižování nákladů na ohřev vody. Tato funkce umožňuje bojleru naučit se, kdy spotřebováváte nejvíce teplé vody a pro tato období vodu automaticky nahřát. Více o chytrých bojlerech si můžete přečíst v tomto článku.

Ve chvíli, kdy budete mít zodpovězeny tyto důležité otázky, bude pro vás jednodušší vybrat vhodný bojler. Vždy je vhodné si o zvoleném typu bojleru zjistit co nejvíce informací a případně se poradit také s prodejcem, který vám může odpovědět na další otázky.

Wterm, s. r. o.

logo
Bukovecká 1202
739 91 Jablunkov

telefon: +420 737 238 013
e-mail: info@wterm.cz

web: www.wterm.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Přečtěte si více k tématu Instalace - TZB

Plyn, ilustrační obrázek, Zdroj: fotolia

Energetický úřad navrhuje změny energetického zákona v souvislosti s DPI

Energetický regulační úřad (ERÚ) navrhuje změny energetického zákona v souvislosti s možným přechodem klientů do záchranného režimu dodavatele poslední instance (DPI) v případě, že jejich současný dodavatel ukončí dodávky energie. Úřad chce nově režim DPI také pro velkoodběratele, diskutovat bude také o výši záloh a…

Zdroj: Zehnder

Redakční návštěva: Jak se dělá větrání s rekuperací Zehnder v panelovém bytě

Systém nuceného větrání s rekuperací tepla i vlhkosti Zehnder se do bytu v panelovém domě instaloval v rámci jeho kompletní rekonstrukce. Dům je již zateplen a má vyměněná okna. Rekonstrukce bytu byla ideální příležitostí k řešení obvyklého nedostatku v kvalitě vnitřního prostředí starších bytových domů:…

Zdroj: AXIS

První IP kamera slaví 25. výročí. Čím byla tak přelomová?

Tak jako byl prvním světovým, evropským a také českým „lidovým“ počítačem Sinclair ZX Spectrum, tak první světovou a evropskou IP kamerou byl AXIS NetEye 200. A právě tato kamera, která byla základním kamenem přechodu mezi CCTV (Closed-circuit television) a VSS (Video surveillance systems for use in security…

ČEZ: Každý druhý zákazník odcházející z DPI využívá on-line podpis smlouvy

ČEZ: Každý druhý zákazník odcházející z DPI využívá on-line podpis smlouvy

Každý druhý zákazník odcházející z režimu dodavatele poslední instance (DPI) využívá u společnosti ČEZ on-line podpis smlouvy na webu. Celkem 29 procent zákazníků, kteří využívají on-line formulář, je starších 70 let. Řekl to mluvčí ČEZ Roman Gazdík. Celkem se ocitlo v režimu dodavatele poslední instance (DPI) na…

REKLAMA