REKLAMA
Témata Hledat

Ceny nemovitostí a nájmů

Přehledně v mapě!

Sháníte nový bojler? Poradíme vám s jeho výběrem

Bojler je zařízení, které se vybírá na mnoho let. Pokud končí životnost vašeho starého bojleru nebo si právě zařizujete novou domácnost a řešíte ohřev teplé vody, máme pro vás několik dobrých rad, jak vybrat bojler.
Sháníte nový bojler? Poradíme vám s jeho výběrem

Zásobníkový ohřívač vody neboli bojler nabízí praktický a efektivní způsob, jak řešit ohřev teplé užitkové vody v domácnostech i komerčních zařízeních. Trh nabízí nepřeberné možnosti ve výběru bojlerů, a proto je dobré si jasně specifikovat, jak bude bojler používán, abyste maximalizovali jeho využitelnost.

U české značky Wterm naleznete bojlery v mnoha provedeních – od malých zásobníkových ohřívačů speciálně navržených pro využití na místech s menším odběrem teplé vody až po velkokapacitní bojlery schopné obsloužit domácnosti s více členy. Celou nabídku ohřívačů vody české značky Wterm si můžete prohlédnout tady.

Jak vybrat bojler a nesáhnout vedle

V okamžiku, kdy podle určitých parametrů zvolíte bojler splňující vaše požadavky, máte jistotu, že ohřev vody bude nejen efektivní, ale cenové náklady se budou pohybovat v takové míře, která je v souladu s vybraným zařízením a jeho provozem. Proto si před nákupem nového bojleru odpovězte na několik důležitých otázek.

Jaký typ ohřevu bude nejvhodnější?

Promyslete si, jakým způsobem jste schopni zajistit ohřev vody v bojleru. Elektrické bojlery jsou cenově dostupnější, ale ohřev prováděný pomocí elektřiny představuje vyšší náklady během provozu bojleru.

Zajímavou alternativu představují kombinované bojlery, u kterých je ohřev prováděn nejen s přispěním elektřiny, ale současně lze využívat i další zdroje tepla. Náklady za elektřinu se tak sníží.

Třetí variantou jsou akumulační bojlery. U nich nedochází k přímému ohřevu vody, ale pouze k akumulaci tepla z dalších zdrojů.

Do jakého prostoru potřebuji bojler umístit?

Ne vždy jsou prostory pro umístění bojleru optimální. Zvažte, zda pro vás bude lepší klasický vertikální neboli stojatý bojler nebo bude optimálnější zvolit bojler vodorovný neboli horizontální, který se dá umístit ke stropu a nezabírá tolik prostoru.

Pro stísněné prostory jsou k dispozici speciální konstrukce bojlerů nazývané jako bojlery SLIM. Jejich speciální štíhlé tělo umožňuje instalaci i do velmi malých prostor. Bojler můžete zakoupit zde.

Bude bojler zásobovat jen jedno odběrné místo nebo jich bude více?

Potřebujete přivést teplou vodu jen k jednomu umyvadlu nebo k více místům najednou? Například k umyvadlu, dřezu, vaně atd.?

Pokud vám stačí rozvod vody jen na jedno místo, stačí vám beztlaký zásobníkový ohřívač vody, který je díky speciální konstrukci cenově dostupnější, ale k provozu vyžaduje speciální baterii.

V případě, že chcete vodou zásobovat více odběrných míst, musíte zvolit tlakový zásobníkový ohřívač, který je konstruován k tomu, aby se připojil na rozvodnou větev teplé užitkové vody.

Jak velký zásobník bude potřeba?

Objem zásobníku je možná jednou z nejdůležitějších otázek při výběru bojleru. Ovlivní to, zda budete mít teplé vody dostatek a promítne se i do spotřeby energií. Velikost bojleru si můžete odvodit od využití bojleru a podle počtu osob v domácnosti.

Malé zásobníkové bojlery s objemem 15-50 l jsou určeny pro obsluhu samostatných umyvadel nebo kuchyňských dřezů a hodí se i do rekreačních objektů, kde bude jen malá spotřeba teplé vody. Pro větší využití se porozhlédněte po větších objemech zásobníků. Dvoučlenná rodina si při běžném provozu vystačí s objemem bojleru 50-120 l, tří až čtyřčlenná rodina využije již 120 – 200l bojler a u rodin s více členy je dobré počítat s bojlerem, který má objem nad 200 l.

Zvládnu bojler nastavit a ovládat?

Moderní bojlery jsou konstruovány tak, aby byly nejen jednoduché na ovládání, ale aby nabízely i funkce, které jejich využití zpříjemní.

Samotné ovládání bojleru může být mechanické, elektromechanické nebo pomocí mobilní aplikace. Záleží, na co jste zvyklí a co pro vás bude příjemnější.

Bojlery jsou dnes už běžně vybaveny signalizací ohřevu, takže na první pohled poznáte, zda se voda právě ohřívá nebo ne. Teplotu vody si u některých typů můžete kontrolovat na digitálním displeji. Různé typy bojlerů umožňují nastavení různého stupně maximální teploty vody. U chytrých bojlerů se setkáte také s funkcí ECOtronic, která je optimální pro snižování nákladů na ohřev vody. Tato funkce umožňuje bojleru naučit se, kdy spotřebováváte nejvíce teplé vody a pro tato období vodu automaticky nahřát. Více o chytrých bojlerech si můžete přečíst v tomto článku.

Ve chvíli, kdy budete mít zodpovězeny tyto důležité otázky, bude pro vás jednodušší vybrat vhodný bojler. Vždy je vhodné si o zvoleném typu bojleru zjistit co nejvíce informací a případně se poradit také s prodejcem, který vám může odpovědět na další otázky.

Wterm, s. r. o.

logo
Bukovecká 1202
739 91 Jablunkov

telefon: +420 737 238 013
e-mail: info@wterm.cz

web: www.wterm.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Přečtěte si více k tématu Instalace - TZB

Ilustrační obrázek, Zdroj: fotolia

Studie: Výměna zastaralého osvětlení může Česku ročně ušetřit 1,9 miliardy Kč

Úplný přechod na LED osvětlení v oblastech souvisejících s veřejnými rozpočty, tj. u silničního a pouličního osvětlení, ve zdravotnictví a vzdělávání by Česku pomohl dosáhnout ročních úspor na spotřebě elektřiny za 1,9 miliardy korun. Vyplývá to ze studie společnosti Signify, lídra světového trhu osvětlení, která…

Zdroj: AdobeStock - Photographee.eu

Přívod externího vzduchu pro krb nebo kamna. Proč a jak vést vzduch ke spotřebiči

V kamnářské praxi se denně setkávám s dotazy zákazníků, stavebních firem nebo projektantů, jak správně přivést externí vzduch ke spotřebiči – kamnům, krbům, krbovým vložkám a zdali je to vůbec potřeba. Podíváme se podrobněji na to, proč a jak vzduch přivádět, když to v minulosti nebylo potřeba.

Ilustrační obrázek, Zdroj: fotolia

Liberecký kraj zastavil příjem žádostí o dotace na kotle

Liberecký kraj zastavil na konci května příjem žádostí o dotace na výměnu starých kotlů za ekologičtější. Ve třetím kole výzvy bylo k dispozici téměř 210 milionů korun, zájem byl ale ještě vyšší. Žádostí bylo podáno 2680, peníze stačily na 1818 projektů. V tiskové zprávě o tom dnes informoval mluvčí kraje Filip Trdla.

Radon, zdroj: hin255 - fotolia

Monitorování radonu kontinuálně, online a svépomocí

Radon je radioaktivní plyn. Je druhou nejčastější příčinu vzniku rakoviny plic, hned po kouření. Vězte, že rakovina plic je onemocnění s nejvyšší procentuální úmrtností a v České republice je téměř 700 obcí s vysokou pravděpodobností překročení bezpečné úrovně radonu v budovách. Není nutné panikařit, ale základem je…

E-book: Příručky ZDARMA!

Příručka Jak koupit bydlení

Jak koupit bydlení

Pomocník při koupi domu, bytu, pozemku.

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Poradíme s vyřízením stavebního povolení

Partner tématu

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Akce a slevy

Zdroj: Daikin

Tepelné čerpadlo Daikin Altherma s čističkou vzduchu v ceně

Čistička vzduchu v hodnotě 24 000 Kč k tepelnému čerpadlu zdarma

REKLAMA
REKLAMA