REKLAMA
Témata Hledat

Ceny nemovitostí a nájmů

Přehledně v mapě!

Trendy v koupelnách: mramorový luxus, retro obklady a pastelové barvy

Italský výrobce obkladů a dlažeb Atlas Concorde představil své novinky – mramorovou kolekci Marvel Shine, retro kolekci Venti Boost inspirovanou interiéry měšťanských domů na přelomu 19. a 20. století a pastelově jemnou kolekci Prism s efektem pryskyřice. Pokud se chystáte na realizaci nové koupelny, bude opravdu těžké si vybrat.

Podzimní pastelová kolekce

Mezi trendy roku 2021 představil Atlas Concorde i velmi odvážné obklady a dlažby ve 13 nových krásně měkkých pastelových tónech s efektem pryskyřice. Vyvážené barevné kombinace a propracované grafiky obkladů a dlažeb si své zákazníky získávají na první pohled – jsou jiné, podtrhnou vaši osobnost i interiér, ale zároveň působí velmi nadčasově, harmonicky a neokoukají se ani za desítky let. Barvy této neobvyklé kolekce vybral architekt Piero Lissoni a odpovídají barevnému spektru, které vzniká při průchodu světla hranolem. Najdete v ní neobvyklé teplé tóny modré, zelenkavé, růžové i šedé barvy. Unikátnost celé kolekce Prism navíc umocňuje i způsob jejího zpracování – keramika se pryskyřicí ručně stěrkuje, tahy stěrkou jsou naprosto přiznané a dovedou vytvořit opravdu neobvyklou texturu. Výrobní proces navíc dodává barvám hloubku, vytváří neotřelé efekty a na stěnách koupelen barvy doslova ožívají.

Autenticita bílého italského mramoru

Tvůrci kolekce Marvel Shine si jako svou inspiraci vybrali originální italský bílý mramor, který se v interiéru používal zejména díky své jasné barvě, materiálové jedinečnosti i čistotě zpracování. Mramorové kolekce nejsou pro výrobce Atlas Concorde žádnou novinkou – mramor nabízí v řadě provedení a zpracování. Při přípravě této kolekce oslovil ke spolupráci dlouholetého lídra v oblasti zpracování pravého mramoru – společnost Savema. Ta se s ním podělila o své zkušenosti se zpracováním nejčistších mramorů a právě díky ní je nová kolekce opravdu autentická. „Světlé tóny kolekce jsou inspirované vůbec nejlepšími druhy mramoru – Calacatta a Statuario. Jednotlivé druhy mramoru se od sebe liší především žilkováním, které bývá výraznější nebo teplejší či studenější. Kolekci Marvel Shine považuji za velmi variabilní, protože je k dispozici v řadě formátů, včetně pěti XL formátů. Zákazníci si mohou vybírat z nejrůznějších typů povrchů – matného, leštěného a hedvábného,“ doplňuje Mgr. Markéta Hlochová, designérka koupelen studia Keraservis.

Trendy v koupelnách: mramorový luxus, retro obklady a pastelové barvy

Živelná a výrazná retro koupelna

Inspirativní retro kolekce Venti Boost navazuje na předchozí betonové kolekce značky Atlas Concorde Boost a Boost Pro. Přináší nostalgickou vlnu tradičního stylu interiéru ve spojení se současným moderním vzhledem koupelen. Všechny tři kolekce se navíc dají vzájemně kombinovat a doplňovat, takže si můžete svoji moderní koupelnu poskládat i napříč nimi.

Kolekce Venti Boost navazuje na původní vzory oblíbené v interiérech měšťanských domů na přelomu 19. a 20. století. Tehdejší dlažby byly dokonce dvouvrstvé – spodní vrstva byla cementová a svrchní vrstvu tvořil mramorový prášek s barevnými pigmenty. Taková technologie umožnila na svou dobu nevídané barevné a hravé vzory. Svrchní vrstva se zpravidla aplikovala v geometrických obrazcích a autoři nechávali spodní cementovou vrstvu částečně prosvítat. Designéři kolekce Venti Boost nabízejí tři základní témata: klasické barevné vzory Classic Style, nápadné a výrazné modré vzory Blue a vzory v desaturovaných barvách Cold/Warm.

Pokud se chystáte na realizaci nové koupelny nebo rekonstrukci stávající, inspirujte se v koupelnovém studiu Keraservis. Jeho designéři vám zpracují návrh koupelny a specialisté na obklady a dlažby vám pomohou s výběrem materiálu pro konkrétní realizaci. Tým koupelnového studia si dovede poradit i s menšími či vyloženě malými koupelnami a změnit je k nepoznání. Přijďte si vybrat vaši novou dokonalou koupelnu – navštivte koupelnové studio Keraservis v Praze, Brně nebo Ostravě.

Keraservis

logo
Kaštanová 515/125a
620 00 Brno

telefon: 606 068 759
e-mail: brno@keraservis.cz

web: www.keraservis.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Přečtěte si více k tématu Zařizovací předměty v koupelně

Zdroj: Adobe Stock -  stanislawmikulski

Vysoušení rukou na záchodech v době pandemie nemoci COVID-19

Hygiena v kancelářských budovách se ještě donedávna jevila být okrajovým tématem, ale události tohoto roku to změnily. Dost výrazně. A zdá se, že udržovat dvoumetrový odstup, nosit roušky a mýt si ruce při každé příležitosti ještě chvilku budeme. Mantry o opakovaném mytí rukou si povšimli i odborníci z mezinárodní…

Tlačítko dvojitého splachování, foto © TZB-info

Úsporné splachování je dnes standardem

Sucho, nedostatek vody a její neustále rostoucí cena v posledních letech vedou ke snahám o úsporu vody. Splachování toalet je také jednou z možností, kde lze vodou šetřit, a to ve větším množství. Podle statistických údajů se nejvíce pitné vody spotřebuje při splachování toalet, na druhém místě je koupání ve vaně, na…

Interiéry plné inspirace. Kuchyně, koupelna i obývák s tipy od designérek

Interiéry plné inspirace. Kuchyně, koupelna i obývák s tipy od designérek

Pěkné bydlení člověku pozdvihne náladu nejen v dobách, kdy musíme doma trávit více času, než bychom asi sami chtěli. Tipy a triky pro vaši kuchyni, koupelnu, obývací pokoj nebo třeba i jídelnu či pokoj pro studenta přináší interiérové designérky na vzorové instalaci. Přečtěte si jejich tipy.

Zdroj: AdobeStock-Roman Milert

Vnitřní kanalizace: druhy a charakteristika potrubí

Kanalizace – neviditelná, v ideálním případě i neslyšitelná. Systém vnitřní kanalizace je soustava několika potrubí, každé má své požadavky na průměr tvarovky i na její materiál či sklon. Abychom si ve stavařině rozuměli, je potřeba mluvit stejným jazykem. Víte co je připojovací potrubí, svodné potrubí a k čemu je v…

Architekt: Špatnou ergonomii a dispozici interiéru žádná dekorace nezachrání

Architekt: Špatnou ergonomii a dispozici interiéru žádná dekorace nezachrání

Tentokrát si povídáme s architektem Liborem Kaplanem, který vystudoval architekturu v Brně a v Brightonu. Již během školy spolupracoval s brněnským ateliérem A77, ve kterém působil až do své autorizace. Následně se vydal vlastní cestou a nyní se věnuje návrhům staveb i interiérů. A za návrh interiéru pro firmu…

REKLAMA