REKLAMA
Témata Hledat

Ceny nemovitostí a nájmů

Přehledně v mapě!

Jak zařídit dětský pokoj

Přemýšlíte nad tím, jak to udělat, aby děti měly své „území“ u vás v domě? Chcete, aby jejich pokoj byl na psaní úkolů a na spaní, což se nedaří a stále tam nacházíte opřené pálky na líný tenis, míče a míčky, povaluje se tam skateboard a jejich první hudební nástroje. Pokojíček zkrátka těm dvěma drakům nestačí, potřebovali by prostor, kde se mohou pohybově a hlukově vyřádit, což by ulevilo i vám s manželem…
Jak zařídit dětský pokoj

Je čas přebudovat pokoj, který je plný věcí po stále rostoucích dětech, staršího nepoužívaného nábytku a vybavení. Pokud je váš dům podsklepený nebo má půdu, je možné zrekonstruovat místnost tam. Pak už nic nebrání tomu, vrhnout se na plánování přestavby. Bojíte se do přestavby, ač do ní nechcete vrážet moc peněz, sáhnout do železných úspor? Spočítejte si, na kolik vás asi rekonstrukce herny vyjde, můžete si půjčit finance s možností flexibilního splácení. Půjčka na jeden pokoj vám nezatíží spaní a děti mohou mít hernu hned.

Možností, jak vybavit a se vkusem zařídit dětskou hernu, je mnoho. Nejdříve ovšem musíte zajistit, aby byl pokoj dobře osvětlený, vytápěný a měl vhodný povrch. Zvolíte-li koberec, určitě nešlápnete vedle, protože děti nejraději sedí na zemi. Když vyberete jiný povrch, bude se zase lépe udržovat čistý, ale primární by pro vás mělo být, aby se děti cítily v herně příjemně.

Až budete vybírat barvu stěn, držte své děti při zemi. Červená, ani zelená natož šedivá nejsou vhodné barvy. Pokoj by měl být světlý a vysvětlete dětem, že jejich oblíbení hrdinové na plakátech a 3D samolepky na zeď nejlépe vypadají na bílé nebo pastelově vymalované zdi.

A zařízení? Nyní nechte děti, ať popustí uzdu fantazii nebo je překvapte. Stolní fotbálek, jukebox, sisalový terč na šipky nebo trampolína či bubny…, to vše může v takovém pokoji být. Určitě jim udělejte nějakou nástěnnou galerii, ať je podporujete ve výtvarném umění. Zkrátka jim postupně zařizujte hernu podle věku, ale výše zmíněné hračky školákům vydrží několik let.

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Přečtěte si více k tématu Interiér

Foto: FORCE4 Architects

Cihlový dům formuje vše dobré: jednoduchost, styl a spokojenost

Originální přístup k zaběhlému konceptu, silný důraz na identitu stavby, zapracování principů udržitelnosti. A jistě ještě mnohem víc. Prostorný rodinný dům z Rudersdalu se přitom nesnaží cíleně vymykat, reflektuje spíše snahu přidržet se osvědčených prvků. Činí tak ale natolik rafinovaně, že je ve výsledku…

Byt Krausových Zdroj: Rako

Loos v Plzni. Pohnutý osud špičkových interiérů odráží příběhy jejich majitelů

Rok 2020 byl v mnohém výjimečný. Jednou z těch příjemných výjimečností bylo vyhlášení rokem Adolfa Loose institucemi NPŮ a Muzeem hl. města Prahy. Pojďme se ještě jednou ohlédnout za dílem tohoto významného architekta. Reportérka a architektka Martina Dokoupilová nás podrobně provede několika plzeňskými byty, které…

Rohový dům s vůní modřínu na malé parcele

Rohový dům s vůní modřínu na malé parcele

Okolo původní garáže vyrostla v Brandýse nad Orlicí impozantní stavba, která se svým tvarem plně přizpůsobuje relativně malé rohové parcele. Součástí domu je i venkovní terasa s navazující zahradou chráněná před pohledy z ulice. Kolemjdoucí jistě osloví precizní fasáda z modřínových prken.

Foto: Petr Vinš

Rekonstrukce starého vodního mlýna na Chodsku je jak z pohádky

Chodsko bylo pověstné svými řemeslnickými cechy, zemitými sedláky a umělci. Charakter místních asi nejlépe vystihovaly romány Jiráskovy nebo obrazy bratrů Špilarových. Zajímalo nás, zda se tradice zachovala až do současné doby, a to i třeba v případě rekonstrukce vodního mlýna. Majitelé objektu se snažili většinu…

Foto: Fritz Hansen A/S, Allerød, Denmark

Nadčasový Arne Jacobsen: od designu k hygge

Dánsko sehrálo ve vývoji moderní architektury a designu významnou roli. Excelují zde taková jména jako Kaare Klint, Hans Wegner či Borge Mogensen. Arne Jacobsen je však veřejnosti nejznámější. Citují ho dokonce i propagátoři stylu hygge, který je nyní v Dánsku velmi populární.

REKLAMA