REKLAMA
Témata Hledat

Ceny nemovitostí a nájmů

Přehledně v mapě!

Jak zateplit podlahu na půdě?

Podkrovní místnosti v novostavbách bývají často využívané k bydlení. V těchto případech bývá zaizolována i střecha. A to mezi a pod krokvemi přímo z vnitřního prostoru, či je zde použitý stále oblíbenější systém nadkrokevního zateplení. V takovém případě je tepelná izolace vložena z vnější strany, takže nedochází k dalšímu snižování stropů v půdním prostoru.

Pokud ale půdu nevyužíváme, nebo nám slouží pouze jako sklad běžně nepoužívaných věcí v domácnosti, měli bychom tuto podlahu dostatečně odizolovat. Teplo stoupá vzhůru, a pokud podlahu na půdě zateplíme, krásně nám zůstane v obývaných místnostech. V opačném případě nám unikne do půdních prostor. Zateplení podlahy půdy je bohužel často opomíjené, a přitom  patří mezi ty nejefektivnější.

Úsporným řešením při zachování tepelně izolačních, odkladových a zároveň pochozích vlastností půdy je kombinace minerální vlny a pěnového polystyrenu. Systém ISOVER STEPcross využívá pevnosti polystyrenových trámců v kombinaci s tepelnou účinností měkčích desek z minerálních vláken. Při správném zhotovení prakticky neexistují žádné tepelné mosty. Dalšími výhodami jsou minimální přitížení stropu a cena celého systému. Aplikace zateplení minerální vlnou a polystyrenovými trámky je velmi jednoduchá a průměrně šikovný kutil ji jistě zvládne vlastními silami. Pokud si sami na zateplení netroufáte, řemeslníka najdete např. na Nejremeslnici.cz.

Systém ISOVER Stepcross

Na zhotovení systému ISOVER STEPcross budete potřebovat:

  • Parozábranu ISOVER Vario® KM Duplex UV
  • Lepicí pásku ISOVER Vario® KB1 nebo ISOVER Vario® Multi Tape SL
  • Elastický tmel ISOVER Vario® DoubleFit
  • Výplňová minerální vlna o formátu 600 x 1200 (ISOVER Orsik, ISOVER Uni)
  • Nosné kříže ISOVER Kříž EPS
  • Polystyrenové trámky ISOVER Tram EPS
  • Montážní dřevěná prkna o šířce 100 mm
  • Záklop OSB desky – OSB deska 4PD 22 mm
  • Vruty do dřeva 4 x 45 mm
  • Lepidlo PUR 750 ml, např. Den Braven Kleber Wood

Minimální vyhovující tloušťka tepelné izolace pod nevytápěnou půdou je 140 mm. Chceme-li dosáhnout energeticky úsporného zateplení, doporučené tloušťky izolací začínají na 200 mm a více. Na tloušťce 200 mm začínají i skladby systému ISOVER STEPCross. Nosné kříže a trámky ze speciálního tvrzeného polystyrenu a jsou k dispozici v tloušťkách 200 - 300 mm.

A jak tedy postupovat? Aplikace systému je velice jednoduchá. Na parotěsnou zábranu se připraví nosná část z tvrzeného pěnového polystyrenu a vzájemně se slepí PUR lepidlem. Do tohoto roštu se následně klade minerální tepelná izolace, která se na závěr přiklopí pochozími OSB deskami, které se šroubují do montážního prkna lepeného na EPS rošt. Pokud byste se v budoucnu rozhodli pro půdní vestavbu, vloženou tepelnou izolaci lze jednoduše vyjmout a použít například pro zateplení mezi krokve.

Tip: Podívejte se na montážní videonávod nebo stručný fotonávod.

Systém se dodává pouze jako systémová skladba, odpovídající počet trámků ISOVER TRAM EPS a křížů ISOVER KŘÍŽ EPS společně s odpovídajícím množstvím minerální vlny. S výpočtem množství jednotlivých součástí systémové skladby ISOVER STEPcross vám pomohou na lince technické a obchodní podpory. Pro výpočet je potřeba znát rozlohu zateplované půdy a  požadovanou výšku (tloušťku) zateplení. Nezapomeňte doplnit, kde je stavba postavena a kontakty na sebe (jméno a příjmení, e-mail, telefonní spojení). Zavolejte nám na číslo 800 ISOVER (800 476 837) nebo napište na technickedotazy@isover.cz.

Podívejte se na celý díl seriálu Izolační inspektoři ISOVER o zateplení podlahy půdy. Další informace najdete v  průvodci ISOVER – Izolace podlah, v montážním videonávodu A pokud chcete, aby vše dobře dopadlo, vyberte si svého řemeslníka z nabídky osvědčených profesionálních firem na nejremeslnici.cz.

Přidejte se k nám na Facebooku.

Saint-Gobain Construction Products CZ a.s., Divize ISOVER

logo
Saint-Gobain Construction Products CZ a.s., divize ISOVER
Smrčkova 2485/4
180 00 Praha 8 - Libeň

telefon: +420 226 292 221
zelená linka: 800 ISOVER (476 837)
e-mail: info@isover.cz

web: www.isover.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Mohlo by vás zajímat

Budoucí problémy se zateplenou fasádou řeší důkladná kontrola a kvalitní materiály při stavbě

Budoucí problémy se zateplenou fasádou řeší důkladná kontrola a kvalitní materiály při stavbě

Investory, kteří se kvůli zateplování svých domů často zadluží na mnoho let, mohou vadné izolace a špatné omítky dohnat dřív, než své úvěry splatí. Po pěti šesti letech – často hned poté, co vyprší na stavby záruční doba, se mohou na nekvalitně provedené fasádě objevit první problémy. Přitom stačí poměrně málo.…

Zelená je střecha, to je ale hra

Zelená je střecha, to je ale hra

Trendem posledních let je návrat zeleně do měst, která trpí vysokou mírou zastavění, a tím i nedostatkem zelených ploch a zeleně obecně. Zelené střechy pomáhají tento problém řešit. Vegetační střechy jsou funkčním řešením, které v České republice odborníci umí nejen vyprojektovat, ale i kvalitně zrealizovat a o…

Kdo nezatepluje, jako by nebyl. Vyvarujte se chyb!

Kdo nezatepluje, jako by nebyl. Vyvarujte se chyb!

Zateplování je standardem dnešních staveb. Firem, které tyto služby nabízejí, jsou stovky. Zateplení vypadá jednoduše, a tak se k tomuto kroku často odhodlají i kutilové. Výsledky jsou často výborné, ale mnohdy hovoří i v neprospěch těchto aktivit. Chyb se zde dá udělat mnoho a navíc některé jsou s fatálními…

Tepelná izolace soklu je základem dobrého zateplení

Tepelná izolace soklu je základem dobrého zateplení

Často opomíjenou částí domu v případě izolování a zateplování, je samotný sokl. Kapitola sama pro sebe. Mnozí jej ani nepočítají k domu a tvrdí, že je to vlastně část podsklepení. Stává se často přehlíženou součástí domu. Z jeho podceňování vyplývá řada chyb, například nevhodné použití polystyrenu s hladkým povrchem,…

E-book: Příručky ZDARMA!

Příručka Jak koupit bydlení

Jak koupit bydlení

Pomocník při koupi domu, bytu, pozemku.

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Poradíme s vyřízením stavebního povolení

Partner tématu

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Akce a slevy

Zdroj: Hansgrohe

Soutěžte o atraktivní výhry od hansgrohe!

Atraktivní výhry od hansgrohe!

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA