REKLAMA
Témata Hledat

Ceny nemovitostí a nájmů

Přehledně v mapě!

Jak ušetřit energii, další zdroje i finance? Inspirujte se praktickými příklady

Úspory energií a dalších zdrojů– to je hlavní téma kurzu Young Energy Europe. Energie v mnoha podobách, její výroba a spotřeba je velkou zátěží pro životní prostředí a klima. Výsledkem kurzu jsou praktická řešení, která účastníci v týmech zpracují a pak přímo uplatňují ve svých firmách. Jaké změny absolventi kurzu ve svých firmách zavedli, jaký technologický pokrok přinesli si můžete poslechnout v podcastech, které jsme natočili s některými z nich.

Doprava do práce

Doprava zaměstnanců do práce, to bylo téma pro Kateřinu Kleinovou, která se svými kolegyněmi, Lucií Fialovou a Vendulou Vokrouhlíkovou, ze společnosti Lear Corporation Czech Republic s.r.o. s výrobním závodem v Ostrově u Stříbra zvítězila s projektem z oblasti podnikové mobility v prvním ročníku kurzu Young Energy Europe v ČR v roce 2018.

Tím, že optimalizovaly dopravu zaměstnanců do práce, ušetřily finanční prostředky a snížily produkci CO2.

Celý podcast si poslechněte na stránkách YEE.

Kateřina Kleinová, Lear Corporation s.r.o.

Konec plýtvání s potravinami

Tým firmy Penny Market s.r.o., konkrétně Anežka Vagnerová, Matěj Houdek a Tomáš Fara, se zabýval možností využití umělé inteligence pro omezení plýtvání potravinami v obchodním řetězci.  Celý proces produkce potravin od pěstování, zpracování, dopravy, až po distribuci je velmi náročný jak energeticky, tak třeba na spotřebu vody.  V případě potravin, které se nespotřebují a vyhodí, jsou pak tyto zdroje spotřebovány zbytečně.  Jaká řešení tým navrhnul, aby se to nestávalo?

Celý podcast si poslechněte na stránkách YEE.

Voda a tepelná čerpadla, osvětlení

Zadržování dešťové vody a její další využívání, úspory v osvětlení i využívání tepelných čerpadel. Dílčí kroky, které dohromady znamenají velký skok. Pánové Novotný, Koláček a Fiala z firmy BOSCH DIESEL s.r.o. navrhli řešení, které ocenila odborná porota v roce 2020.

Celý podcast si poslechněte na stránkách YEE.

Pavel Novotný, Ivo Koláček, Martin Fiala, BOSCH DIESEL s.r.o.

Odpadní teplo z kompresorů jako zdroj energie

Systém využívání odpadního tepla z kompresorů pro ohřev teplé užitkové vody navrhl a zrealizoval Jan Kuzdas ze společnosti AGROSTROJ Pelhřimov, a.s. O tomto projektu a o dalších úsporných opatřeních realizovaných největším výrobcem zemědělských strojů v ČR je tento podcast.

Celý podcast si poslechněte na stránkách YEE.

Fotovoltaika v logistickém centru

I když se snaží energiemi šetřit a chovat se úsporně, stále potřebují pro svou činnost firmy mnoho energie. Abychom se chovali co nejšetrněji k životnímu prostředí, můžeme se pokusit získat co největší množství této energie z obnovitelných zdrojů. Z toho vycházel ve svém projektu Zdeněk Zejda ze společnosti Lidl Česká republika v.o.s., který navrhl vybudování fotovoltaické elektrárny na střeše nového logistického centra firmy.

Celý podcast si poslechněte na stránkách YEE.

Odpadní teplo kondenzátu z výroby a jeho další využití

Jak využít odpadní teplo kondenzátu z výroby pro ohřev teplé vody v administrativní budově? Jak naložit s vyprodukovaným CO2, aby i firma jako je PREOL a.s. dokázala v budoucnosti dosáhnout uhlíkové neutrality? O projektu, který je řešením první otázky, i o možných metodách zachycování a ukládání oxidu uhličitého hovoří autor vítězného projektu roku 2020, Jan Bílek.

Celý podcast si poslechněte na stránkách YEE.

Dále v podcastech uslyšíte tři lektory kurzu Young Energy Europe, kteří pomáhají mladým zaměstnancům úspory energií a dalších zdrojů ve firmách nalézt a prosadit. Zdůrazňují například, že pro úspěšnou realizaci projektu není důležitá jen technická podstata projektu, ale i jeho vhodná prezentace směrem k vedení firem i zvážení lidského faktoru, který je mnohdy opomíjen. Své zkušenosti a názory prezentují paní Soňa Jonášová zakladatelka Institutu cirkulární ekonomiky, paní Magdaléna Prunerová jednatelka společnosti MgC Group a expert v oblasti energetického managementu a energetických úspor v průmyslu, pan Arne Springorum.

Česko-německá obchodní a průmyslová komora

logo
Václavské náměstí 40
110 00 Praha 1

telefon: +420 224 221 200
e-mail: info@dtihk.cz

web: tschechien.ahk.de/cz/

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Přečtěte si více k tématu Instalace - TZB

Elektroměr, ilustrační obrázek, zdroj: fotolia.com, KittyKat

Jak se vyvíjí ceny energií od podzimu? Čeká nás zdražení elektřiny a plynu?

Ve vysílání ze studia TZBinfo a ESTAV.cz se mimo jiných stavebních a architektonických témat zabýváme také cenami energií. Jak se v posledním období hýbaly ceny? Co je spotový trh? Jak se budou vyvíjet ceny energií? Co analytik doporučuje koncovým odběratelům energií? Je výhodné měnit dodavatele? A jak na to?

Zdroj: IVAR CS

Akce IVAR DAB Studená voda

Akce se vztahuje na novinky společnosti IVAR z oblasti posílení tlaku vody komerčních budov, kalových nádrží s příslušenstvím a systému využití dešťové vody v domácnosti.

Zdroj: Fotolia.com - vladdeep

Pitná voda není vhodná pro plnění topení. Proč je škodlivá pro otopnou soustavu?

Podstatou funkce běžné otopné soustavy rodinného či bytového domu je proudící kapalina, nejčastěji se využívá voda. Voda má vysoké měrné teplo, dobrou teplotní a tepelnou vodivost i další výhodné vlastnosti. Avšak vod je více druhů. Ta, co pijeme je sice prospěšná pro lidské tělo, ale ne pro potrubí a radiátory.…

Liberecký kraj podpořil dalších 236 žádostí o dotace na kotle

Liberecký kraj podpořil dalších 236 žádostí o dotace na kotle

Liberecký kraj podpořil dalších 236 žádostí o dotaci na výměnu kotlů za ekologičtější. Získat podporu může ještě zhruba 250 zájemců, žádosti mohou podávat až do konce května, řekl dnes novinářům liberecký hejtman Martin Půta (Starostové pro Liberecký kraj). Původně měla lhůta pro podávání žádostí v poslední výzvě…

Fotovoltaika na rodinném domě - zdroj: fotolia.com

Rozumná návratnost domácí fotovoltaiky? Pozor na správný střídač

Zvažujete fotovoltaiku na svém rodinném domě? Jakou bude mít návratnost, záleží i na střídači. Střídač schopný asymetrické dodávky elektřiny je v českých podmínkách klíčový pro zajištění návratnosti domácí fotovoltaické elektrárny. Jak účty za elektřinu ovlivňuje měření po fázích? Podívejte se na jednoduchý příklad…

E-book: Příručky ZDARMA!

Příručka Jak koupit bydlení

Jak koupit bydlení

Pomocník při koupi domu, bytu, pozemku.

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Poradíme s vyřízením stavebního povolení

Partner tématu

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Akce a slevy

Zdroj: Rigips.cz

Zapojte se do Rekonstrukční výzvy a získejte materiál v hodnotě 150 tis. Kč

Soutěž - získejte materiál na konstrukce suché výstavby značky Rigips a ISOVER

Zdroj: IVAR CS

Akce IVAR DAB Studená voda

Akce IVAR DAB Studená voda

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA