REKLAMA
Témata Hledat

Ceny nemovitostí a nájmů

Přehledně v mapě!

O galavečer České ceny za architekturu 2020 nepřijdete. Můžete ho vidět také!

Netradiční rok si žádá netradiční řešení. Týká se to i společenských akcí a soutěží. Ceny České komory architektů se budou tentokrát předávat v originální scénické formě z prázdného divadla Archa. Soutěžní přehlídku okořeněnou i dalšími uměleckými aktivitami můžete sledovat v pondělí 23. listopadu od 19 hodin na webu ČKA a televizi Art.

Česká cena za architekturu je soutěžní přehlídka, jejímž vyhlašovatelem je každoročně Česká komora architektů (ČKA). Mohou se jí zúčastnit jednotlivci nebo kanceláře s realizacemi na území Česka dokončenými v posledních pěti letech. Přihlášená díla posuzuje mezinárodní sedmičlenná porota. Z přihlášených děl porota vybírá v prvním kole užší nominaci, ze které v dalším kole volí finalisty a držitele hlavní ceny. Vyvrcholením je pak předávní cen na galavečeru. Kvůli hygienickým opatřením se musel tentokrát pozměnit scénář i dramaturgie, nicméně přehlídka je zde i v tomto mimořádném roce: „Rok 2020? Opravdu nikdo nečekal, že by toto magické číslo zahýbalo našimi jistotami. Alespoň jednu z nich si ale dovolíme pro vás zachovat, byť na pozadí zcela opuštěné kulturní scény proslulého divadla Archa,“ komentují současný stav na pozvánce sami organizátoři.   

A na co se můžete těšit?

Na prázdné divadlo, které je plné nápadů a originálních vystoupení. Tvůrčí tým ve složení Ondřej Hrab, Petr Nikl, Vojtěch Filčev a David Vávra připravili skvělý večer plný architektury, divadla, hudby, cestování i zajímavých pohledů do zákulisí soutěže. Galavečerem provází Jiří Zeman.

Výsledky práce architektů, kteří svá díla navrhli a dohlíželi na jejich realizaci, lze nalézt v každé části prostředí, v němž žijeme – tedy bydlíme, pracujeme nebo trávíme volný čas. Patří mezi ně stavby jakéhokoliv rozsahu, jejich nejmenší části a detaily, jejich adaptace a rekonstrukce, jejich vybavení, stavby všech typologických druhů i stavby speciální, například technologické. Mimořádný význam pro současnou společnost mají také úpravy krajiny a tvorba veřejného prostoru,“ dodávají ke scénáři letošního galavečera organizátoři. V 5. ročníku České ceny za architekturu vybrala porota ze 191 přihlášených staveb 27 nominací. Netradičně pojatý galavečer odhalí, kdo se stal finalistou, vítězem a kdo získal některé z dalších zvláštních ocenění. Buďte při tom.

Nominační večer České ceny za architekturu 2020

Nominovaná díla Česká cena za architekturu 2020

Přihlášená díla České cena za architekturu 2020

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Přečtěte si více k tématu Architektura

Zdroj: BoysPlayNice

Podolskou vilu postavili do svahu, aby majitelům dopřáli zahradu

Umění hledat kompromisy ale současně vůle přidržet se jasného cíle charakterizuje realizaci v Podolí, za níž stojí tým architektů z Atelier 6. Důkladné rozpracování detailů, sesazených do jednoho povedeného celku, pak vytváří rámec obrazu Vily H. Stavby, která komplikované topografií stavební parcely neztrácí, ale…

Zdroj:Fotolia.com - francois-roux

Největší rezidenční mrakodrapy v New Yorku. Jak se dnes staví věže na Manhattanu

Kdo byl v posledních letech v New Yorku, zaregistroval bouřlivou výstavbu nových mrakodrapů na Manhattanu, které výškou pokořují i nové Světové obchodní centrum. Řeč je o štíhlých bytových věžích na 57. ulici, které se začalo přezdívat billionaires' row. O nových mrakodrapech, měnících panorama Manhattanu, jsme…