REKLAMA
Témata Hledat

Ceny nemovitostí a nájmů

Přehledně v mapě!

O galavečer České ceny za architekturu 2020 nepřijdete. Můžete ho vidět také!

Netradiční rok si žádá netradiční řešení. Týká se to i společenských akcí a soutěží. Ceny České komory architektů se budou tentokrát předávat v originální scénické formě z prázdného divadla Archa. Soutěžní přehlídku okořeněnou i dalšími uměleckými aktivitami můžete sledovat v pondělí 23. listopadu od 19 hodin na webu ČKA a televizi Art.

Česká cena za architekturu je soutěžní přehlídka, jejímž vyhlašovatelem je každoročně Česká komora architektů (ČKA). Mohou se jí zúčastnit jednotlivci nebo kanceláře s realizacemi na území Česka dokončenými v posledních pěti letech. Přihlášená díla posuzuje mezinárodní sedmičlenná porota. Z přihlášených děl porota vybírá v prvním kole užší nominaci, ze které v dalším kole volí finalisty a držitele hlavní ceny. Vyvrcholením je pak předávní cen na galavečeru. Kvůli hygienickým opatřením se musel tentokrát pozměnit scénář i dramaturgie, nicméně přehlídka je zde i v tomto mimořádném roce: „Rok 2020? Opravdu nikdo nečekal, že by toto magické číslo zahýbalo našimi jistotami. Alespoň jednu z nich si ale dovolíme pro vás zachovat, byť na pozadí zcela opuštěné kulturní scény proslulého divadla Archa,“ komentují současný stav na pozvánce sami organizátoři.   

A na co se můžete těšit?

Na prázdné divadlo, které je plné nápadů a originálních vystoupení. Tvůrčí tým ve složení Ondřej Hrab, Petr Nikl, Vojtěch Filčev a David Vávra připravili skvělý večer plný architektury, divadla, hudby, cestování i zajímavých pohledů do zákulisí soutěže. Galavečerem provází Jiří Zeman.

Výsledky práce architektů, kteří svá díla navrhli a dohlíželi na jejich realizaci, lze nalézt v každé části prostředí, v němž žijeme – tedy bydlíme, pracujeme nebo trávíme volný čas. Patří mezi ně stavby jakéhokoliv rozsahu, jejich nejmenší části a detaily, jejich adaptace a rekonstrukce, jejich vybavení, stavby všech typologických druhů i stavby speciální, například technologické. Mimořádný význam pro současnou společnost mají také úpravy krajiny a tvorba veřejného prostoru,“ dodávají ke scénáři letošního galavečera organizátoři. V 5. ročníku České ceny za architekturu vybrala porota ze 191 přihlášených staveb 27 nominací. Netradičně pojatý galavečer odhalí, kdo se stal finalistou, vítězem a kdo získal některé z dalších zvláštních ocenění. Buďte při tom.

Nominační večer České ceny za architekturu 2020

Nominovaná díla Česká cena za architekturu 2020

Přihlášená díla České cena za architekturu 2020

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Přečtěte si více k tématu Architektura

cs:ŠJů, CC BY-SA 3.0  , via Wikimedia Commons

Komora architektů nesouhlasí se zástavbou piazzetty u Intercontinentalu

Česká komora architektů (ČKA) nesouhlasí se zástavbou volného prostranství u hotelu Intercontinetal v centru Prahy, jak to plánuje majitel objektu. Piazzetta nesoucí od roku 2018 jméno náměstí Miloše Formana není podle ČKA prolukou nebo parcelou určenou k zastavění, je nezastavitelným veřejným prostranstvím ve…

Zdroj:  Alex Filz

Alpský hotýlek krajinu nehyzdí. Kryje se stodolou a vrostl do kopce

Stavět a nenarušit přitom věkovité stavby ani okolní krajinu? I to je možné. Pokud se tedy nebojíte přidávat patra nikoliv nad terénem, ale raději v podzemí. Refurbrishment staré stodoly a gasthausu v Dolomitech pojali architekti skutečně netradičně, jako hypogeální stavbu alá hobití nora, zasazenou do svahu.

Zdroj: TZ Olověný Dušan

Letošní Olověný Dušan s důrazem na revitalizaci krajiny a recyklaci materiálů

Již 28.ročník tradiční studentské soutěže Olověný Dušan o nejlepší architektonické a designérské projekty se uskutečnil tak jako jiné akce ve virtuálním prostoru. Na své atraktivitě ovšem nic neztratil, obohacením byly sdílené přednášky, pestré složení mezinárodní poroty i živé vysílání slavnostního vyhlášení…

E-book: Příručky ZDARMA!

Příručka Jak koupit bydlení

Jak koupit bydlení

Pomocník při koupi domu, bytu, pozemku.

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Poradíme s vyřízením stavebního povolení

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Akce a slevy

Zdroj: Rigips.cz

Zapojte se do Rekonstrukční výzvy a získejte materiál v hodnotě 150 tis. Kč

Soutěž - získejte materiál na konstrukce suché výstavby značky Rigips a ISOVER

Zdroj: IVAR CS

Akce IVAR DAB Studená voda

Akce IVAR DAB Studená voda

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA