REKLAMA
Témata Hledat

Ceny nemovitostí a nájmů

Přehledně v mapě!

O galavečer České ceny za architekturu 2020 nepřijdete. Můžete ho vidět také!

Netradiční rok si žádá netradiční řešení. Týká se to i společenských akcí a soutěží. Ceny České komory architektů se budou tentokrát předávat v originální scénické formě z prázdného divadla Archa. Soutěžní přehlídku okořeněnou i dalšími uměleckými aktivitami můžete sledovat v pondělí 23. listopadu od 19 hodin na webu ČKA a televizi Art.

Česká cena za architekturu je soutěžní přehlídka, jejímž vyhlašovatelem je každoročně Česká komora architektů (ČKA). Mohou se jí zúčastnit jednotlivci nebo kanceláře s realizacemi na území Česka dokončenými v posledních pěti letech. Přihlášená díla posuzuje mezinárodní sedmičlenná porota. Z přihlášených děl porota vybírá v prvním kole užší nominaci, ze které v dalším kole volí finalisty a držitele hlavní ceny. Vyvrcholením je pak předávní cen na galavečeru. Kvůli hygienickým opatřením se musel tentokrát pozměnit scénář i dramaturgie, nicméně přehlídka je zde i v tomto mimořádném roce: „Rok 2020? Opravdu nikdo nečekal, že by toto magické číslo zahýbalo našimi jistotami. Alespoň jednu z nich si ale dovolíme pro vás zachovat, byť na pozadí zcela opuštěné kulturní scény proslulého divadla Archa,“ komentují současný stav na pozvánce sami organizátoři.   

A na co se můžete těšit?

Na prázdné divadlo, které je plné nápadů a originálních vystoupení. Tvůrčí tým ve složení Ondřej Hrab, Petr Nikl, Vojtěch Filčev a David Vávra připravili skvělý večer plný architektury, divadla, hudby, cestování i zajímavých pohledů do zákulisí soutěže. Galavečerem provází Jiří Zeman.

Výsledky práce architektů, kteří svá díla navrhli a dohlíželi na jejich realizaci, lze nalézt v každé části prostředí, v němž žijeme – tedy bydlíme, pracujeme nebo trávíme volný čas. Patří mezi ně stavby jakéhokoliv rozsahu, jejich nejmenší části a detaily, jejich adaptace a rekonstrukce, jejich vybavení, stavby všech typologických druhů i stavby speciální, například technologické. Mimořádný význam pro současnou společnost mají také úpravy krajiny a tvorba veřejného prostoru,“ dodávají ke scénáři letošního galavečera organizátoři. V 5. ročníku České ceny za architekturu vybrala porota ze 191 přihlášených staveb 27 nominací. Netradičně pojatý galavečer odhalí, kdo se stal finalistou, vítězem a kdo získal některé z dalších zvláštních ocenění. Buďte při tom.

Nominační večer České ceny za architekturu 2020

Nominovaná díla Česká cena za architekturu 2020

Přihlášená díla České cena za architekturu 2020

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Přečtěte si více k tématu Architektura

Freiburk

Zelená architektura: Když se vize stává realitou jen kousek od českých hranic

Na základě vlastních exkurzí a setkávání se zajímavými lidmi připravilo Centrum pasivních domů (CPD) studii, která se váže k zelené architektuře. Jako zajímavý inspirativní příklad nabídlo německé univerzitní město Freiburg. Vznikla rovněž iniciativa s názvem Deklarace udržitelnosti.

Nejlepší revitalizace památkových objektů ocenil NPÚ

Nejlepší revitalizace památkových objektů ocenil NPÚ

Národní památkový ústav ohlásil udělení cen za nejlepší počiny v oblasti památkové péče za uplynulý rok. Vzhledem ke koronavirové pandemii se letos nemohlo uskutečnit slavnostní předávání cen, které se každoročně udílí v Panteonu Národního muzea. Jistou náhradou by mohl být tento článek s upřímným poděkováním všem…

Sídlo firmy LASVIT

Česká cena za architekturu zná svého vítěze: Skleněná chaloupka firmy Lasvit

Na slavnostním galavečeru České ceny za architekturu (ČCA) streamovaném z Divadla Archa na web ČT art byly v pondělí 23. listopadu vyhlášeny výsledky 5. ročníku této soutěžní přehlídky realizovaných staveb organizované Českou komorou architektů (ČKA). Hlavní cenu získali Jiří Opočenský a Štěpán Valouch z ateliéru ov…

E-book: Příručky ZDARMA!

Příručka Jak koupit bydlení

Jak koupit bydlení

Pomocník při koupi domu, bytu, pozemku.

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Poradíme s vyřízením stavebního povolení

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Akce a slevy

Soutěž „Vyhraj tuhle káru“

Soutěž „Vyhraj tuhle káru“

SOUTĚŽ "VYHRAJ TUHLE KÁRU"

Vyfoť domov. HELUZ ocení vítěznou fotku tabletem Apple iPad

Vyfoť domov. HELUZ ocení vítěznou fotku tabletem Apple iPad

Společnost HELUZ opět vyhlásila tradiční fotografickou soutěž! Své snímky…

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA