REKLAMA
Témata Hledat

Ceny nemovitostí a nájmů

Přehledně v mapě!

Nová generace stropních sálavých panelů: Modulární Zehnder ZFP

Zehnder, největší evropský výrobce designových radiátorů a řízeného větrání s rekuperací tepla, představuje novou generaci teplovodních stropních sálavých panelů Zehnder ZFP. Jsou konstruovány jako inovační modulární systém. Jednotlivé prvky se dají kombinovat podle požadavků projektu do individuálních řešení. Dá se s nimi vytápět a chladit prostory s výškou od cca 2 do 50 m jak komfortně, tak i efektivně. Lze uspořit až 40 % energie oproti jiným systémům. Navíc jsou mimořádně lehké a nabízí vytříbený design. Zaručují příjemné vnitřní klima po celý rok.

Individuální řešení vytápění a chlazení „na míru“

Se stropními sálavými panely Zehnder ZFP vytvořila společnost Zehnder nový systém pro vytápění a chlazení hal, který díky svému modulárnímu designu splňuje individuální požadavky zákazníků pro plánování projektů. Desetiletí zkušeností v oblasti vytápění a chlazení, stejně jako další vývoj prověřených vlastností, umožnily vytvoření této nové generace stropních sálavých panelů. Modulární design Zehnder ZFP nabízí snadnou vzájemnou kombinovatelnost jednotlivých prvků a tím neporazitelnou flexibilitu. Samonosný panel je vyroben z ocelového plechu se speciálním svěrným profilováním Zehnder, do kterého jsou vlisované ocelové trubky Ø 15 mm, shora vložená izolace a pomocí závěsných sad připevněny ke stropu, na nosníky nebo na střechu. Základní moduly panelů se spojují a doplňují dle konkrétních požadavků zákazníka. Lze volit délku a šířku panelů, typ izolace, způsob spojení koncových kusů, kryty spojů stejně jako vestavět zapuštěná LED svítidla od společnosti Zehnder nebo objednat výřezy pro splinklery, reproduktory a jiné prvky. 

Malé zatížení střechy, nízké náklady na montáž, maximální odolnost proti korozi

Nízká hmotnost nových stropních sálavých panelů (vč. vody a izolace pouhých cca 14 kg/m²) nejenom snižuje zatížení střechy, ale usnadňuje jejich instalaci. Každý projekt se vyrábí na přání klienta podle zakázky a dodává se na stavbu ve sledu tak, jak se budou prvky instalovat. Všechny komponenty panelů Zehnder ZFP jsou kompletně pozinkované a díky tomu mimořádně odolné proti korozi. Malý průměr trubek a speciální profilování plechu rovněž zvyšují výkon stropních panelů u nízkoteplotních systémů vytápěných tepelnými čerpadly a přispívají k jejich nízké hmotnosti.

Elegantní design. Rozmanité možnosti použití

Stropní sálavé panely Zehnder ZFP jsou vhodné nejen pro průmyslové objekty – výrobní či logistické haly, ale rovněž pro sportovní, prodejní a výstavní prostory nebo budovy v potravinářství s výškou 2-50 m. Pro každý typ budovy se dají využít různé komponenty a provedení. Například zvýšené neviditelné koncové kusy a krycí plechy spojů panelů přispívají k elegantnímu vzhledu interiéru. Na přání lze produkt dodat až v 700 barevných odstínech a sladit jej s prostředím. O dobré nasvícení vnitřních prostor se postarají dekorativní LED svítidla integrovaná ve stropních panelech. Perforované provedení panelů s akustickou izolací optimalizuje akustické vlastnosti. Pro zvýšení efektivity jejich sálavého výkonu je možné po obou stranách nainstalovat sálavou clonu, která zvyšuje podíl sálání až na 88 % a tím maximální úsporu energie. Přednosti stropních panelů Zehnder ZFP v kostce a možnosti aplikace ve videu zde.

Optimální vnitřní klima po celý rok. Úspora až 40 % energie

Stropní sálavé panely Zehnder ZFP umožňují kromě vytápění i efektivní chlazení. Dosahují tepelného výkonu 673 W/m2 při Δ t = 55 K a chladícího výkonu 97 W/m2 při Δ t = 8,5 K. Jsou vhodné pro provozní teploty až do 120 °C při maximálním provozním tlaku 10 bar. Prvotřídní rozvod tepla zajišťuje energeticky úsporné vytápění a chlazení s úsporou až 40 % energie oproti jiným systémům. Zaručují neustále příjemné vnitřní klima. Nové stropní sálavé panely od společnosti Zehnder jsou již k dodání. Neváhejte firmu Zehnder kontaktovat a vyžádat si návrh panelů pro Váš objekt a cenovou nabídku: M 733 73 70 70, jiri.stekr@zehndergroup.com

Příklad modulárního systému panelů ve sportovní hale. Klenutá pozinkovaná ochranná mříž zabraňuje ztrátám míčů a omezení sportovního provozu. Perforované provedení panelů s akustickou izolací optimalizuje akustické vlastnosti v hale, snižuje dozvuky. Na vyžádání je možné panely dodat v barvách sportovního klubu nebo sladit s podobou haly.

Více informací získáte na webové stránce.

Společnost Zehnder nabízí také uzavřené stropní sálavé systémy pro RD i veřejné interiéry.

Zehnder Group Czech Republic s.r.o.

logo
Pionýrů 641
391 02 Sezimovo Ústí II

telefon: +420 383 136 222, +420 731 414 443
e-mail: info@zehnder.cz

web: www.zehnder.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Mohlo by vás zajímat

Praktická koupelna se bez radiátoru neobejde

Praktická koupelna se bez radiátoru neobejde

Navrhněte si ho pohodlně a bez cestování ze svého domova v novém online konfigurátoru. Designové radiátory švýcarské značky Zehnder vytvoří domov nejen teplejší, ale i krásnější. Spojují v sobě výjimečný design a prvotřídní kvalitu. Funkčnost je samozřejmá. Zabezpečí pohodu a příjemné teplo v koupelně, ale hodí se…

REKLAMA