REKLAMA
Hledat
Mapa cennemovitostí v ČR
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Kvalita při výstavbě? Stoletý vynález Ytong ji zaručí!

Na počátku vzniku nového materiálu stála inovace – švédský architekt Axel Erikson vyvinul pórobeton téměř před sto lety. Výroba se celosvětově prosadila a k prvotní značce Ytong přibylo zatepleni Multipor a vápenopískové prvky Silka podobného složení. Výroba všech produktů vychází pouze z několika základních přírodních surovin – písek, cement, vápno a voda se díky pokročilé technologii dokáže změnit v moderní, spolehlivý, zdravý a vysoce trvanlivý stavební materiál pro jakýkoli typ stavby.

Inovace vychází zejména z know-how a vývoj probíhá ve zdokonalení technologií, výroby a znalostech o materiálu. Důležitou roli zde hraje lidský faktor – sdílení zkušeností mezi odborníky z několika evropských zemí, zázemí laboratoří se podílí na zvyšování kvality. Výsledkem jejich práce je například „vlajková loď“ Lambda YQ, tepelněizolační tvárnice, která s několikaletým předstihem byla vyvinuta tak, aby plnila ty nejpřísnější tepelnětechnické normy, které vstoupily v platnost lednem 2020. Nyní je už na našem trhu plně etablovaná a patří k nejžádanějším produktům pro jednovrstvé zdění bez zateplování.

Cítíte zodpovědnost za životní prostředí? Vybírejte produkty podle svého

Oblast stavebních materiálů má velký potenciál pro zlepšení klimatu a ochranu životního prostředí. Desítky let se oddělení inovací ve společnosti Xella, která Ytong a příbuzné značky vyrábí, věnovalo zvýšení tepelně-izolačních vlastností produktů. To přispělo k zachování přírodních zdrojů a ke snížení energie a emisí. Suroviny používané pro výrobu jsou součástí zemské kůry a jsou prakticky nevyčerpatelné. Těží se šetrně a příroda není poškozována. Část surovin pochází z okolí výroben a další jsou ze vzdálenosti maximálně 200 km. Produkty jsou vyráběny v uzavřeném cyklu, který vyžaduje méně energie než srovnatelné stavební materiály. Také u dodavatelů se posuzuje zodpovědný přístup k životnímu prostředí.

Kvalita surovin? Prémiovost a lokální původ

Kvalita a prémiovost produktů Xella závisí na technologiích a také surovinách nejvyšší jakosti. Základem pro kvalitní výrobu je pečlivě definovaná surovina, proto jsou vybráni pouze dodavatelé, u nichž je tato kvalita dlouhodobým standardem. Důraz je kladen také na lokální původ – doprava nečiní nadbytečnou ekologickou zátěž. Xella jako výrobce přesně stanoví kritéria, která má dodavatel splňovat – například pro výrobu Ytongu byl vyvinut dodavatelem speciální typ extrémně jemně namletého portlandského cementu, který vyniká nejvyšší pevností a nejrychleji tuhne. Písek je důsledně praný a zbavený veškerých jílů.

Kontrola kvality? Německá přesnost a nadstandardní prověrky

Koncern Xella disponuje akreditovanými laboratořemi v Brucku, kde probíhá pravidelná kontrola a měření s cílem je zaručit u materiálu dlouhodobě stálé vlastnosti.  Pravidelně se měří také skutečná radiace výrobků, která je trvale výrazně nižší než u ostatních stavebních materiálů. Dvakrát ročně se v německých laboratořích kontrolují také skutečné tepelněizolační vlastnosti produktů. Zákazník má tak jistotu, že kterýkoli z nich odpovídá deklarovaným hodnotám i a výrobce garantuje skutečná čísla.

Xella CZ, s.r.o.

logo
Vodní 550
664 62 Hrušovany u Brna

telefon: 547 102 104, zákaznická info linka 800 828 828
e-mail: obchod.cz@xella.com

web: www.xella.cz/cs_CZ/

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Přečtěte si více k tématu Stavba

Trojská lávka - archivní snímek, fotolia, romanple

Autor zřícené Trojské lávky definitivně osvobozen

S argumenty, které na obhajobu obou osob obžalovaných v kauze tzv. Trojské lávky zaznívaly od počátku, se ztotožnil i odvolací senát pražského městského soudu. Oba inženýři, jež obžaloba vinila z pádu lávky v roce 2017, tak byli zproštěni viny. Finálně, pokud nebude rozsudek napaden dovoláním. V kauze na straně…

E-book: Příručky ZDARMA!

Příručka Jak koupit bydlení

Jak koupit bydlení

Pomocník při koupi domu, bytu, pozemku.

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Poradíme s vyřízením stavebního povolení

Partner tématu

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Akce a slevy

Zdroj: SATJAM

Podzimní akční slevy na krytiny SATJAM

Podzimní akční slevy na krytiny SATJAM

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA