REKLAMA
Témata Hledat

Ceny nemovitostí a nájmů

Přehledně v mapě!

Kvalita při výstavbě? Stoletý vynález Ytong ji zaručí!

Na počátku vzniku nového materiálu stála inovace – švédský architekt Axel Erikson vyvinul pórobeton téměř před sto lety. Výroba se celosvětově prosadila a k prvotní značce Ytong přibylo zatepleni Multipor a vápenopískové prvky Silka podobného složení. Výroba všech produktů vychází pouze z několika základních přírodních surovin – písek, cement, vápno a voda se díky pokročilé technologii dokáže změnit v moderní, spolehlivý, zdravý a vysoce trvanlivý stavební materiál pro jakýkoli typ stavby.

Inovace vychází zejména z know-how a vývoj probíhá ve zdokonalení technologií, výroby a znalostech o materiálu. Důležitou roli zde hraje lidský faktor – sdílení zkušeností mezi odborníky z několika evropských zemí, zázemí laboratoří se podílí na zvyšování kvality. Výsledkem jejich práce je například „vlajková loď“ Lambda YQ, tepelněizolační tvárnice, která s několikaletým předstihem byla vyvinuta tak, aby plnila ty nejpřísnější tepelnětechnické normy, které vstoupily v platnost lednem 2020. Nyní je už na našem trhu plně etablovaná a patří k nejžádanějším produktům pro jednovrstvé zdění bez zateplování.

Cítíte zodpovědnost za životní prostředí? Vybírejte produkty podle svého

Oblast stavebních materiálů má velký potenciál pro zlepšení klimatu a ochranu životního prostředí. Desítky let se oddělení inovací ve společnosti Xella, která Ytong a příbuzné značky vyrábí, věnovalo zvýšení tepelně-izolačních vlastností produktů. To přispělo k zachování přírodních zdrojů a ke snížení energie a emisí. Suroviny používané pro výrobu jsou součástí zemské kůry a jsou prakticky nevyčerpatelné. Těží se šetrně a příroda není poškozována. Část surovin pochází z okolí výroben a další jsou ze vzdálenosti maximálně 200 km. Produkty jsou vyráběny v uzavřeném cyklu, který vyžaduje méně energie než srovnatelné stavební materiály. Také u dodavatelů se posuzuje zodpovědný přístup k životnímu prostředí.

Kvalita surovin? Prémiovost a lokální původ

Kvalita a prémiovost produktů Xella závisí na technologiích a také surovinách nejvyšší jakosti. Základem pro kvalitní výrobu je pečlivě definovaná surovina, proto jsou vybráni pouze dodavatelé, u nichž je tato kvalita dlouhodobým standardem. Důraz je kladen také na lokální původ – doprava nečiní nadbytečnou ekologickou zátěž. Xella jako výrobce přesně stanoví kritéria, která má dodavatel splňovat – například pro výrobu Ytongu byl vyvinut dodavatelem speciální typ extrémně jemně namletého portlandského cementu, který vyniká nejvyšší pevností a nejrychleji tuhne. Písek je důsledně praný a zbavený veškerých jílů.

Kontrola kvality? Německá přesnost a nadstandardní prověrky

Koncern Xella disponuje akreditovanými laboratořemi v Brucku, kde probíhá pravidelná kontrola a měření s cílem je zaručit u materiálu dlouhodobě stálé vlastnosti.  Pravidelně se měří také skutečná radiace výrobků, která je trvale výrazně nižší než u ostatních stavebních materiálů. Dvakrát ročně se v německých laboratořích kontrolují také skutečné tepelněizolační vlastnosti produktů. Zákazník má tak jistotu, že kterýkoli z nich odpovídá deklarovaným hodnotám i a výrobce garantuje skutečná čísla.

Xella CZ, s.r.o.

logo
Vodní 550
664 62 Hrušovany u Brna

telefon: 547 102 104, zákaznická info linka 800 828 828
e-mail: obchod.cz@xella.com

web: www.ytong.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Přečtěte si více k tématu Stavba

Bydlení, ilustrační obrázek, zdroj: fotolia.com

ČNB naznačila, že se dalšího růstu cen nemovitostí nebojí, tvrdí experti

Česká národní banka pátečním rozhodnutím ponechat limity pro hypotéky naznačila, že se dalšího růstu cen nemovitostí nebojí. Shodli se na tom oslovení experti. Na hypoteční trh, který letos směřuje k rekordnímu roku, podle nich rozhodnutí vliv mít nebude. Vývoj v příštím roce bude záležet na situaci ekonomiky a…

Zdroj: Hornbach

Příprava terénu, výběr plotu a stavební povolení na plot

Řekne-li se plot či zídka, vybavíme si většinou bariéru, která chrání naše soukromí a zabraňuje vstupu nežádoucích osob. Základní charakteristika vymezování soukromí se po staletí nemění, mění se ovšem technologie, materiály a možnosti investorů. Na co nezapomenout při stavbě plotu?

E-book: Příručky ZDARMA!

Příručka Jak koupit bydlení

Jak koupit bydlení

Pomocník při koupi domu, bytu, pozemku.

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Poradíme s vyřízením stavebního povolení

Partner tématu

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Akce a slevy

Soutěž „Vyhraj tuhle káru“

Soutěž „Vyhraj tuhle káru“

SOUTĚŽ "VYHRAJ TUHLE KÁRU"

Vyfoť domov. HELUZ ocení vítěznou fotku tabletem Apple iPad

Vyfoť domov. HELUZ ocení vítěznou fotku tabletem Apple iPad

Společnost HELUZ opět vyhlásila tradiční fotografickou soutěž! Své snímky…

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA