REKLAMA
Témata Hledat

Ceny nemovitostí a nájmů

Přehledně v mapě!

Skříně podle potřeby, vyskládejte si svůj pokoj z různých typů skříní

Zdálo by se, že velká skříň nebo příliš mnoho skříní nikdy nebudou v bytě fungovat a budou vám překážet. Opak je však pravdou. Řešením jsou dobře zvolené skříně, které se nejlépe hodí na malou plochu bytu nebo do různých výklenků. Díky jejich kapacitě dokážete skrýt to, co je potřeba, z dohledu a v interiéru tak zavládne řád a pořádek. Poradíme vám jaké skříně vybrat.
Zdroj: hezkynabytek.cz

Jakou vybrat skříň do ložnice?

Ložnice velmi často poskytuje další funkci - skladování. Pokud v této místnosti uspořádáte další oddíly, zbavíte byt nadbytečných skříní a poliček, což pozitivně ovlivní vzhled a funkčnost vašeho bytu. Budování ložnice a výběr nábytku by měly primárně záviset na velikosti místnosti a potřebách. Jste-li šťastný člověk, který má velkou místnost a hledáte kus nábytku, do kterého můžete uložit nejen oblečení nebo ložní prádlo, ale také náhradní ložní prádlo pro hosty nebo dokonce textil, bude pro vás dobrým řešením velká šatní skříň s posuvnými dveřmi a spoustou polic. Tyto šatní skříně  pojmou velké množství věcí. Nemusíte zoufat ani v případě menšího pokoje. Řešením je úzká skříň s promyšleným interiérem nebo rohová skříň je dokonalým modelem pro malou ložnici, který vám pomůže uložit všechny potřebné věci.

Vhodné skříně do obývacího pokoje

Pokud máte omezený prostor, přemýšlejte o umístění šatní skříně v obývacím pokoji - díky tomu dokonale využijete každý centimetr prostoru vašeho bytu. Těsná, úzká hala nebo kompaktní ložnice vám často nedovolí postavit pohodlnou skříň.

Nábytek do obývacího pokoje by však měl být vyroben tak, aby vše do sebe zapadalo. Pokud tedy hodláte přidat nový kus nábytku, musí odpovídat zbytku dekoru. Mluvíme o aspektech, jako je barva, tvar, struktura a podobně. Moderní policové skříně sladíte se stávajícím interiérem snadno. Chcete-li vytvořit stylisticky souvislý prostor, vyberte si ke skříni také sadu závěsných poliček, na které můžete pohodlně umístit knihy nebo fotoalba. Prosklená vitrína vytvoří v každém interiéru hřejivou a stylovou atmosféru.

Vsaďte i na rohové skříně

Moderní rohové skříně se hodí do větších i menších interiérů. Díky ustavení v rohu nezaberou tolik místa jako klasické skříně. Nejoblíbenější rohové skříně jsou ty, které jsou umístěny v rohu místnosti, na křižovatce dvou stěn. Je to dobré řešení, právě tehdy, když máte v místnosti málo místa a chcete vytvořit volný roh. Taková rohová skříň má poté seříznuté boky, které chrání před bolestivými nárazy. Proto se dobře hodí i do dětského pokoje. Výběr hotových rohových šatních skříní je velmi velký a najdete je v sortimentu každého obchodu s nábytkem.

Když jste se rozhodli pro konkrétní velikost skříně a vybrali její interiér, měli byste se zaměřit na to, jaký typ dveří zvolit. Nejpraktičtější jsou posuvné dveře, protože zabírají mnohem méně místa než dveře s křídly. Dalším zajímavým řešením jsou skládací dveře, které jsou kombinací výklopných a posuvných dveří.

Sdílet / hodnotit tento článek

Přečtěte si více k tématu Interiér

Designblok 2020 rozdal ceny. Prohlédnout si ho můžete i on-line do konce října

Designblok 2020 rozdal ceny. Prohlédnout si ho můžete i on-line do konce října

Dvaadvacátý ročník Designbloku stihl relativně bezpečnou dobu v době nákazy koronaviru a vydařil se. Přišlo více než 15 tisíc lidí, rozdány byly ceny v jedenácti kategoriích, odborná porota ocenila produktové novinky, svítidla, nábytek, bytové doplňky, nejzdařilejší módní kolekci a šperk. Absolutním vítězem se stal…

Kubismus v pražské architektuře

Kubismus v pražské architektuře

Festival Open House Praha 2020 je sice za námi a i v těchto nelehkých časech bychom vám rádi zprostředkovali kulturní zážitek prostřednictvím komentovaných procházek věnovaných poznávání kubistické architektury v Praze.

Foto: Jiří Hroník

Rodinný dům se skleníkem překvapí světlem

Máte rádi kaktusy? Anebo patří k vašim koníčkům pěstování jiné okrasné vegetace? Pak by vás projekt domu se skleníkem rozhodně mohl oslovit. Architekti při návrhu projektu v Podkrkonoší vyzvedli specifické hobby svého klienta, a dodali mu patřičný prostor pro realizaci. Splnili mi jeho sen. Neubrali přitom obytného…

For Interior - ilustrační obrázek

Volná vstupenka na For Interior 2020

Téměř 120 vystavovatelů ve dvou výstavních halách přinese oblíbený veletrh nábytku FOR INTERIOR. Ve dnech 1. až 4. října představí na letňanském výstavišti PVA EXPO PRAHA výrobce, designéry a profesionály ze světa nábytku. Letňanský areál je připraven zajistit bezpečí a komfort návštěvníků i vystavovatelů.

E-book: Příručky ZDARMA!

Příručka Jak koupit bydlení

Jak koupit bydlení

Pomocník při koupi domu, bytu, pozemku.

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Poradíme s vyřízením stavebního povolení

Partner tématu

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Akce a slevy

Soutěž „Vyhraj tuhle káru“

Soutěž „Vyhraj tuhle káru“

SOUTĚŽ "VYHRAJ TUHLE KÁRU"

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA