REKLAMA
Témata Hledat

Ceny nemovitostí a nájmů

Přehledně v mapě!

Skříně podle potřeby, vyskládejte si svůj pokoj z různých typů skříní

Zdálo by se, že velká skříň nebo příliš mnoho skříní nikdy nebudou v bytě fungovat a budou vám překážet. Opak je však pravdou. Řešením jsou dobře zvolené skříně, které se nejlépe hodí na malou plochu bytu nebo do různých výklenků. Díky jejich kapacitě dokážete skrýt to, co je potřeba, z dohledu a v interiéru tak zavládne řád a pořádek. Poradíme vám jaké skříně vybrat.
Zdroj: hezkynabytek.cz

Jakou vybrat skříň do ložnice?

Ložnice velmi často poskytuje další funkci - skladování. Pokud v této místnosti uspořádáte další oddíly, zbavíte byt nadbytečných skříní a poliček, což pozitivně ovlivní vzhled a funkčnost vašeho bytu. Budování ložnice a výběr nábytku by měly primárně záviset na velikosti místnosti a potřebách. Jste-li šťastný člověk, který má velkou místnost a hledáte kus nábytku, do kterého můžete uložit nejen oblečení nebo ložní prádlo, ale také náhradní ložní prádlo pro hosty nebo dokonce textil, bude pro vás dobrým řešením velká šatní skříň s posuvnými dveřmi a spoustou polic. Tyto šatní skříně  pojmou velké množství věcí. Nemusíte zoufat ani v případě menšího pokoje. Řešením je úzká skříň s promyšleným interiérem nebo rohová skříň je dokonalým modelem pro malou ložnici, který vám pomůže uložit všechny potřebné věci.

Vhodné skříně do obývacího pokoje

Pokud máte omezený prostor, přemýšlejte o umístění šatní skříně v obývacím pokoji - díky tomu dokonale využijete každý centimetr prostoru vašeho bytu. Těsná, úzká hala nebo kompaktní ložnice vám často nedovolí postavit pohodlnou skříň.

Nábytek do obývacího pokoje by však měl být vyroben tak, aby vše do sebe zapadalo. Pokud tedy hodláte přidat nový kus nábytku, musí odpovídat zbytku dekoru. Mluvíme o aspektech, jako je barva, tvar, struktura a podobně. Moderní policové skříně sladíte se stávajícím interiérem snadno. Chcete-li vytvořit stylisticky souvislý prostor, vyberte si ke skříni také sadu závěsných poliček, na které můžete pohodlně umístit knihy nebo fotoalba. Prosklená vitrína vytvoří v každém interiéru hřejivou a stylovou atmosféru.

Vsaďte i na rohové skříně

Moderní rohové skříně se hodí do větších i menších interiérů. Díky ustavení v rohu nezaberou tolik místa jako klasické skříně. Nejoblíbenější rohové skříně jsou ty, které jsou umístěny v rohu místnosti, na křižovatce dvou stěn. Je to dobré řešení, právě tehdy, když máte v místnosti málo místa a chcete vytvořit volný roh. Taková rohová skříň má poté seříznuté boky, které chrání před bolestivými nárazy. Proto se dobře hodí i do dětského pokoje. Výběr hotových rohových šatních skříní je velmi velký a najdete je v sortimentu každého obchodu s nábytkem.

Když jste se rozhodli pro konkrétní velikost skříně a vybrali její interiér, měli byste se zaměřit na to, jaký typ dveří zvolit. Nejpraktičtější jsou posuvné dveře, protože zabírají mnohem méně místa než dveře s křídly. Dalším zajímavým řešením jsou skládací dveře, které jsou kombinací výklopných a posuvných dveří.

Sdílet / hodnotit tento článek

Přečtěte si více k tématu Interiér

Zdroj: BoysPlayNice

Úplně obyčejná dřevostavba. Nebo ne?

Když budete podvečer projíždět Blanským lesem na Karlovy Vary, tenhle dům prostě minete. Svou siluetou se totiž nevymyká průměru, zapadá do předlohy venkovských stavení, kterých cestou přes Andělskou horu potkáte desítky. Vypadá jako další obyčejný dům, ale není jím. Pokud mu totiž budete věnovat více než jen letmou…

Zdroj: Flower Company

Květiny na stěně: Největší vertikální zahradu v ČR najdete v centru Prahy

Největší zelená stěna v ČR a nejvyšší hydroponická vertikální zahrada na světě vyrostla v centru Prahy v Jindřišské ulici. Na její realizaci bylo potřeba 5 500 hydroponických rostlin, 12 měsíců přípravy, 500 metrů hadic a kabelů, technologiemi nabitý závlahový systém, 11 pater lešení, tým deseti pracovníků a téměř…

Zdroj: BoysPlayNice

Světlý byt pro pana doktora v Opavě. Majitel i byt jsou připraveni na budoucnost

Jak asi vypadá bydlení snů? I když se tohle slovní spojení vcelku zažilo, nepopisuje konkrétní představu. Zhusta je to jen váš soukromý ideál, a v zásadě pokaždé je to stav, ke kterému teprve budoucnost povede. Není to něco, co máte, ale o co se snažíte zasadit. A přesně touto cestou se ubíral i projekt rekonstrukce…

E-book: Příručky ZDARMA!

Příručka Jak koupit bydlení

Jak koupit bydlení

Pomocník při koupi domu, bytu, pozemku.

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Poradíme s vyřízením stavebního povolení

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Akce a slevy

Zdroj: Rigips.cz

Zapojte se do Rekonstrukční výzvy a získejte materiál v hodnotě 150 tis. Kč

Soutěž - získejte materiál na konstrukce suché výstavby značky Rigips a ISOVER

Zdroj: IVAR CS

Akce IVAR DAB Studená voda

Akce IVAR DAB Studená voda

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA