REKLAMA
Témata Hledat

Ceny nemovitostí a nájmů

Přehledně v mapě!

Skříně podle potřeby, vyskládejte si svůj pokoj z různých typů skříní

Zdálo by se, že velká skříň nebo příliš mnoho skříní nikdy nebudou v bytě fungovat a budou vám překážet. Opak je však pravdou. Řešením jsou dobře zvolené skříně, které se nejlépe hodí na malou plochu bytu nebo do různých výklenků. Díky jejich kapacitě dokážete skrýt to, co je potřeba, z dohledu a v interiéru tak zavládne řád a pořádek. Poradíme vám jaké skříně vybrat.
Zdroj: hezkynabytek.cz

Jakou vybrat skříň do ložnice?

Ložnice velmi často poskytuje další funkci - skladování. Pokud v této místnosti uspořádáte další oddíly, zbavíte byt nadbytečných skříní a poliček, což pozitivně ovlivní vzhled a funkčnost vašeho bytu. Budování ložnice a výběr nábytku by měly primárně záviset na velikosti místnosti a potřebách. Jste-li šťastný člověk, který má velkou místnost a hledáte kus nábytku, do kterého můžete uložit nejen oblečení nebo ložní prádlo, ale také náhradní ložní prádlo pro hosty nebo dokonce textil, bude pro vás dobrým řešením velká šatní skříň s posuvnými dveřmi a spoustou polic. Tyto šatní skříně  pojmou velké množství věcí. Nemusíte zoufat ani v případě menšího pokoje. Řešením je úzká skříň s promyšleným interiérem nebo rohová skříň je dokonalým modelem pro malou ložnici, který vám pomůže uložit všechny potřebné věci.

Vhodné skříně do obývacího pokoje

Pokud máte omezený prostor, přemýšlejte o umístění šatní skříně v obývacím pokoji - díky tomu dokonale využijete každý centimetr prostoru vašeho bytu. Těsná, úzká hala nebo kompaktní ložnice vám často nedovolí postavit pohodlnou skříň.

Nábytek do obývacího pokoje by však měl být vyroben tak, aby vše do sebe zapadalo. Pokud tedy hodláte přidat nový kus nábytku, musí odpovídat zbytku dekoru. Mluvíme o aspektech, jako je barva, tvar, struktura a podobně. Moderní policové skříně sladíte se stávajícím interiérem snadno. Chcete-li vytvořit stylisticky souvislý prostor, vyberte si ke skříni také sadu závěsných poliček, na které můžete pohodlně umístit knihy nebo fotoalba. Prosklená vitrína vytvoří v každém interiéru hřejivou a stylovou atmosféru.

Vsaďte i na rohové skříně

Moderní rohové skříně se hodí do větších i menších interiérů. Díky ustavení v rohu nezaberou tolik místa jako klasické skříně. Nejoblíbenější rohové skříně jsou ty, které jsou umístěny v rohu místnosti, na křižovatce dvou stěn. Je to dobré řešení, právě tehdy, když máte v místnosti málo místa a chcete vytvořit volný roh. Taková rohová skříň má poté seříznuté boky, které chrání před bolestivými nárazy. Proto se dobře hodí i do dětského pokoje. Výběr hotových rohových šatních skříní je velmi velký a najdete je v sortimentu každého obchodu s nábytkem.

Když jste se rozhodli pro konkrétní velikost skříně a vybrali její interiér, měli byste se zaměřit na to, jaký typ dveří zvolit. Nejpraktičtější jsou posuvné dveře, protože zabírají mnohem méně místa než dveře s křídly. Dalším zajímavým řešením jsou skládací dveře, které jsou kombinací výklopných a posuvných dveří.

Sdílet / hodnotit tento článek

Přečtěte si více k tématu Interiér

Zdroj: Dobrý design

Soutěž studentského designu objevila nové české talenty

Zástupci mezinárodní poroty zde objevili celou řadu nadějných talentů a společně s organizátorem probudili zájem škol všech typů. Slavnostní vyhlášení pro rok 2020 proběhlo na začátku prosince prostřednictvím streampoint studia.

Foto: FORCE4 Architects

Cihlový dům formuje vše dobré: jednoduchost, styl a spokojenost

Originální přístup k zaběhlému konceptu, silný důraz na identitu stavby, zapracování principů udržitelnosti. A jistě ještě mnohem víc. Prostorný rodinný dům z Rudersdalu se přitom nesnaží cíleně vymykat, reflektuje spíše snahu přidržet se osvědčených prvků. Činí tak ale natolik rafinovaně, že je ve výsledku…

Byt Krausových Zdroj: Rako

Loos v Plzni. Pohnutý osud špičkových interiérů odráží příběhy jejich majitelů

Rok 2020 byl v mnohém výjimečný. Jednou z těch příjemných výjimečností bylo vyhlášení rokem Adolfa Loose institucemi NPŮ a Muzeem hl. města Prahy. Pojďme se ještě jednou ohlédnout za dílem tohoto významného architekta. Reportérka a architektka Martina Dokoupilová nás podrobně provede několika plzeňskými byty, které…

Rohový dům s vůní modřínu na malé parcele

Rohový dům s vůní modřínu na malé parcele

Okolo původní garáže vyrostla v Brandýse nad Orlicí impozantní stavba, která se svým tvarem plně přizpůsobuje relativně malé rohové parcele. Součástí domu je i venkovní terasa s navazující zahradou chráněná před pohledy z ulice. Kolemjdoucí jistě osloví precizní fasáda z modřínových prken.

Foto: Petr Vinš

Rekonstrukce starého vodního mlýna na Chodsku je jak z pohádky

Chodsko bylo pověstné svými řemeslnickými cechy, zemitými sedláky a umělci. Charakter místních asi nejlépe vystihovaly romány Jiráskovy nebo obrazy bratrů Špilarových. Zajímalo nás, zda se tradice zachovala až do současné doby, a to i třeba v případě rekonstrukce vodního mlýna. Majitelé objektu se snažili většinu…

REKLAMA