REKLAMA
Témata Hledat

Ceny nemovitostí a nájmů

Přehledně v mapě!

Fotosoutěž Letní posezení zná své vítěze

Redakce stavebních portálů ESTAV.cz a TZB-info vyhlásila na prázdniny roku 2020 velkou letní fotosoutěž na téma Letní posezení. Předmětem zájmu letošních záběrů se tak staly pergoly, terasy, altány, lavičky i přístřešky. Již známe vítěze.

Na vyhlášení v rámci živého vysílání ve studiu ESTAV.cz a TZB-info 24. září 2020 se můžete podívat.

Léto, pohoda, pergoly, terasy, lavičky – to byly náměty soutěžních fotografií v letošní čtenářské fotosoutěži Letní posezení. Kompletní pravidla fotosoutěže i všech 32 soutěžních snímků jste již mohli vidět. Podívejte se na výsledky!

Kategorie hlasování čtenářů

1. místo
Alena Majetná – Tady si užíváme letní pohodičku

2. místo
Jana Paďouková – A káva by nebyla?

3. místo
Eva Hlaváčová – Moje terasa domku

Co vyhráli autoři vítězných fotografií v kategorii "Hlasování čtenářů"?

Sadu cen pro tvorbu a údržbu vašeho letního zahradního posezení. Ceny věnovaly firmy Balakryl a KB-BLOK.

  1. místo: 6x slevový poukaz na nákup barev Balakryl se slevou 50 % + balíček barev Balakryl + 20% sleva na nákup výrobků KB-BLOK.
  2. místo: 3x slevový poukaz na nákup barev Balakryl se slevou 50 % + balíček barev Balakryl + 20% sleva na nákup výrobků KB-BLOK.
  3. místo: 2x slevový poukaz na nákup barev Balakryl se slevou 50 % + balíček barev Balakryl + 20% sleva na nákup výrobků KB-BLOK.

Výherci v kategorii „Výběr redakce“

Výherci získávají poukaz na slevu pro výrobky PAMA, kterými si zastřešíte třeba i to svoje letní posezení. A zkrášlit si terasu můžete i dekoračními vínovkami od firmy HELUZ nebo vybudovat zahradní zídky či chodníky pomocí výrobků od KB-BLOK. Kategorie "Výběr redakce" nemá rozlišené pořadí, ceny si rozdělí dvě fotografie.

Odměnu 20 ks výrobku HELUZ vínovka včetně dopravy po ČR a SR + 20% sleva na nákup výrobků KB-BLOK získává Tereza Tomášková – Zahradní jezírko s rybkami a lekníny.

Odměnu Poukaz na slevu 5000 Kč na nákup výrobků firmy PAMA + 20% sleva na nákup výrobků KB-BLOK získává Jana Paďouková za fotografii Slunce pod Karlštejnem.

Všem výhercům gratulujeme a budeme je kontaktovat a rozesílat ceny.

Kdo jsou firmy, které dodaly ceny

  • PAMA, a.s. je rodinná česká firma se sídlem v Ostrově nad Oslavou v centru Vysočiny. Byla založena v roce 1993 jako obchodní organizace specializující se na prosvětlovací sklolaminátové a polykarbonátové desky, profily a systémy.
  • Společnost KB-BLOK systém s.r.o. nabízí do soutěže slevové poukázky na nákup svých betonových výrobků, kterými si můžete např. zkrášlit svou zahradu. Poukázky lze uplatnit v jedné z jejich prodejen.
  • Barvami Balakryl můžete natřít třeba právě vaši terasu, pergolu nebo lavičku (nebo cokoliv jiného).
  • HELUZ není jen špičková cihla, ale kompletní stavební systém. Jeho součástí jsou i takové detaily jako právě vínovka, kterou můžete v soutěži vyhrát. Tvarovka, ze které můžete vytvořit dekorativní a praktickou stěnu na vaši terasu či do zahradní kuchyně.
  • Serafin Campestrini s palubkami SECA Borohrádek patří k předním evropským výrobcům hoblovaného dřeva a dále zpracovávaných dřevařských produktů pro fasády, terasy, podlahy. Za pozornost stojí především řada palubek FEELWOOD. Firma bude odměňovat hlasující čtenáře dárkovými předměty.

Sdílet / hodnotit tento článek

Přečtěte si více k tématu Zahrady, chodníky, ploty a terasy

Freiburk

Zelená architektura: Když se vize stává realitou jen kousek od českých hranic

Na základě vlastních exkurzí a setkávání se zajímavými lidmi připravilo Centrum pasivních domů (CPD) studii, která se váže k zelené architektuře. Jako zajímavý inspirativní příklad nabídlo německé univerzitní město Freiburg. Vznikla rovněž iniciativa s názvem Deklarace udržitelnosti.

Zdroj: Hornbach

Příprava terénu, výběr plotu a stavební povolení na plot

Řekne-li se plot či zídka, vybavíme si většinou bariéru, která chrání naše soukromí a zabraňuje vstupu nežádoucích osob. Základní charakteristika vymezování soukromí se po staletí nemění, mění se ovšem technologie, materiály a možnosti investorů. Na co nezapomenout při stavbě plotu?

Chytré dlaždice znovu vrací do měst vodu. Inspirují se přírodními procesy

Chytré dlaždice znovu vrací do měst vodu. Inspirují se přírodními procesy

Jsou evropské metropole připraveny na klimatické změny? Ne, a každý vydatnější déšť anebo epizody horkých dní to dokazují. Po desetiletí jsme totiž usilovali o to, aby se města co nejrychleji zbavila vody. Ideálně kanalizací. Holandský projekt teď vodu městům vrací, hravým a navýsost praktickým způsobem, pomocí…

Zabezpečte pasti okolo svého domu. Zachráníte životy zvířat

Zabezpečte pasti okolo svého domu. Zachráníte životy zvířat

Že žádné pasti okolo nemáte? Určitě nějakou najdete. Stavby a lidské vynálezy vytvářejí matoucí prostředí. Ptáci, žáby i další živočichové jsou vystaveni smrtelným pastem, jako jsou vodní nádrže, sudy na vodu, větrací šachty, svisle stojící roury či fukary, velké prosklené plochy. I svůj bytový nebo rodinný dům…

Foto:Ing. Lucie Peukertová

Plánujeme zahradu: Jak promýšlet zpevněné plochy a vodní prvky

Díky „zlatým českým ručičkám“ se rádi do tvorby zahrady mnozí majitelé pozemků pouštějí svépomocí, ale zárodky zelené oázy jsou postaveny na zcela jiných základech, než se zdá na první pohled. Ačkoli výsadby rostlin dodávají zahradě kouzlo a jsou pomyslnou třešničkou na dortu, úplně nejdříve budete muset vyřešit…

REKLAMA