REKLAMA
Témata Hledat

Ceny nemovitostí a nájmů

Přehledně v mapě!

Ytong a vápenopískové tvárnice Silka v praxi na developerském projektu v Mukařově

Developerská výstavba klade důraz na rychlost a efektivitu, zároveň u nadstandardních bytů dbá na kvalitu použitých materiálů. V případě výstavby v Mukařově jako optimální řešení developeři zvolili produkty společnosti Xella.

Bytový dům o třech jednotkách v Mukařově je pro klienty atraktivní ojedinělou kombinací výhod bydlení v bytě a zároveň ve venkovském klidu s možností vlastní zahrady. Lokalita je dobře dostupná do Prahy i nedalekých Říčan. Pozemek se nachází v klidné ulici, rozloha každého bytu je 117 m2 a ke každému náleží zahrada 500 m2. Systém Ytong investoři zvolili kvůli předchozím dobrým zkušenostem s rychlostí a kvalitou výstavby – plynulost dodávek a jednoduchost zdění umožnila rychlý postup prací a tím i rychlejší návratnost investicí.

Obvodové zdivo je z Lambda YQ 450, které dosahuje parametrů energetické třídy B i bez dodatečného zateplení. Pro developery je tento postup výhodný z hlediska úspory dalších prací se zateplováním, pro majitele je přínosem zdravé vnitřní klima a do budoucna nemusí plánovat společné investice na výměnu zateplovacích systémů, které mají kratší životnost než zdivo.

Ze stejného systému je použit strop Ekonom, který je rovněž montážně nenáročný a svou masivitou přispívá k dobrým tepelně akumulačním vlastnostem objektu. Použitím materiálů stejných vlastností se také eliminuje riziko praskání a je kvalitně vyřešená hrubá stavba jako celek.

Použité masivní schodiště od Ytongu výrobce dodal připravené podle projektové dokumentace a díky tomu, že je okamžitě pochozí, urychlilo další postup prací v patře. Z hlediska budoucích uživatelů investor považoval pro celkový nadstandardní komfort za důležité, aby byty byly chráněny před hlukem. Proto mezibytové i bytové stěny postavili z vápenopískových tvárnic Silka od téhož výrobce a dosáhli maximálního útlumu.

Xella CZ, s.r.o.

logo
Vodní 550
664 62 Hrušovany u Brna

telefon: 547 102 104, zákaznická info linka 800 828 828
e-mail: obchod.cz@xella.com

web: www.ytong.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Přečtěte si více k tématu Stavba

Kladno, ilustrační obrázek, Zdroj: fotolia

Kladenští zastupitelé schválili prodej pozemku, kde má stát výšková budova

Kladenští zastupitelé dnes schválili prodej pozemku, kde má stát výšková budova. Jde téměř o 7200 čtverečních metrů plochy v městské části Kročehlavy, soukromá společnost za ně zaplatí zhruba 30 milionů korun. Cena činí 3600 korun plus DPH za metr. Prodej dnes kritizovala například kladenská opoziční zastupitelka…

REKLAMA