REKLAMA
Témata Hledat

Ceny nemovitostí a nájmů

Přehledně v mapě!

Jaký praktický nábytek a jaké doplňky do nové moderní koupelny?

Koupelna je nedílnou součástí každého domu či bytu, někdo jich má dokonce více. Je to ostatně první místo, kam ráno po probuzení vyrazíme, a tak by mělo být zařízeno pokud možno prakticky a účelně. Na druhou stranu nesmíme zapomínat ani na design a celkový estetický dojem, protože koupelna je určena také chvílím relaxace, kdy odpočíváme po náročném dni třeba ve vaně s horkou vodou nebo ti náročnější si užívají třeba různých masážních prvků moderní vany či sprchového koutu.

Doplňky do koupelny, na kterých záleží

Pojďme na to od lesa, podívejme se nejprve na to, co v koupelně nejčastěji používáme, když do ní ráno přijdeme. Není to totiž pouze umyvadlo, ale také vše, co je kolem něj, a co bychom mohli označit souhrnně jako koupelnové doplňky. U těchto doplňků je důležité, aby co nejvíce reflektovaly naše každodenní potřeby. Jedná se třeba o takové věci, jako je:

  • Dávkovač tekutého mýdla
  • Věšák na ručníky
  • Skleničky
  • Mýdlenky

Mnoho lidí dnes už v koupelně používá pouze tekuté mýdlo, přičemž si na něj můžete pořídit praktický, ale také designový dávkovač, místo nevzhledného původního obalu. Jako bonus si pak vystačíte už jen s kupováním náplní. Důležité jsou věšáky na ručníky, mýdlenky na tuhá mýdla nebo skleničky na vodu při čištění zubů. Dále to jsou také různé drátěné programy a je toho samozřejmě ještě mnoho dalšího, třeba pokud máte v koupelně toaletu, tak potom určitě nejrůznější WC doplňky atd.

Praktický nábytek schová nepořádek

V koupelně toho také poměrně hodně skladujeme. Jsou to různé prací prášky a čistící prostředky nebo hygienické potřeby. To vše pojme vhodná koupelnová skříňka. Můžete využít menší pod umyvadlo nebo vysoké skříňky.

Existují ale nejrůznější další doplňky do koupelny, které mohou vytvořit praktický úložný prostor. Mezi hodně využívaný koupelnový nábytek patří zrcadlové skříňky na drobnosti. Dáme do nich třeba holení, líčení a různou kosmetiku.

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Přečtěte si více k tématu Zařizovací předměty v koupelně

Zdroj: Adobe Stock -  stanislawmikulski

Vysoušení rukou na záchodech v době pandemie nemoci COVID-19

Hygiena v kancelářských budovách se ještě donedávna jevila být okrajovým tématem, ale události tohoto roku to změnily. Dost výrazně. A zdá se, že udržovat dvoumetrový odstup, nosit roušky a mýt si ruce při každé příležitosti ještě chvilku budeme. Mantry o opakovaném mytí rukou si povšimli i odborníci z mezinárodní…

Tlačítko dvojitého splachování, foto © TZB-info

Úsporné splachování je dnes standardem

Sucho, nedostatek vody a její neustále rostoucí cena v posledních letech vedou ke snahám o úsporu vody. Splachování toalet je také jednou z možností, kde lze vodou šetřit, a to ve větším množství. Podle statistických údajů se nejvíce pitné vody spotřebuje při splachování toalet, na druhém místě je koupání ve vaně, na…

Interiéry plné inspirace. Kuchyně, koupelna i obývák s tipy od designérek

Interiéry plné inspirace. Kuchyně, koupelna i obývák s tipy od designérek

Pěkné bydlení člověku pozdvihne náladu nejen v dobách, kdy musíme doma trávit více času, než bychom asi sami chtěli. Tipy a triky pro vaši kuchyni, koupelnu, obývací pokoj nebo třeba i jídelnu či pokoj pro studenta přináší interiérové designérky na vzorové instalaci. Přečtěte si jejich tipy.

Zdroj: AdobeStock-Roman Milert

Vnitřní kanalizace: druhy a charakteristika potrubí

Kanalizace – neviditelná, v ideálním případě i neslyšitelná. Systém vnitřní kanalizace je soustava několika potrubí, každé má své požadavky na průměr tvarovky i na její materiál či sklon. Abychom si ve stavařině rozuměli, je potřeba mluvit stejným jazykem. Víte co je připojovací potrubí, svodné potrubí a k čemu je v…

Architekt: Špatnou ergonomii a dispozici interiéru žádná dekorace nezachrání

Architekt: Špatnou ergonomii a dispozici interiéru žádná dekorace nezachrání

Tentokrát si povídáme s architektem Liborem Kaplanem, který vystudoval architekturu v Brně a v Brightonu. Již během školy spolupracoval s brněnským ateliérem A77, ve kterém působil až do své autorizace. Následně se vydal vlastní cestou a nyní se věnuje návrhům staveb i interiérů. A za návrh interiéru pro firmu…

REKLAMA