Témata Hledat

Ceny nemovitostí a nájmů

Přehledně v mapě!

Zvlhčovačem nebo odvlhčovačem snadno udržíte vlhkost vzduchu ideálních 55%

Ačkoliv většina domácností u nás má problémy zejména s příliš vlhkým vzduchem, není zase takovou výjimkou, že někde musí bojovat i se vzduchem, který je jednoduše příliš suchý. Rovněž se nejedná o nic příjemného a je potřeba se s tím nějakým způsobem vypořádat. Pokud tedy neplánujete v nejbližší době stěhování, může vám s problémem pomoci celá řada přístrojů, které jsou k tomuto účelu speciálně navrženy. Pojďme se podívat na to, co opravdu funguje a co nám navíc může navodit v interiéru příjemnou atmosféru.

Příliš suchý vzduch?

Pokud máme doma suchý vzduch, mohlo by to vést k mylnému dojmu, že je to vlastně správně, protože se například netvoří plísně, nevlhne nám zdivo a neděje se nic z toho, co souvisí se zvýšenou vlhkostí. Opak je ale pravdou. Suchý vzduch je poměrně nebezpečný, protože nám příliš vysušuje sliznici. Z toho důvodu je potřeba vlhkost vzduchu uzpůsobit, jinak je naše tělo náchylnější k bakteriím a virům. Naše sliznice totiž jsou přirozeně vlhké a pokud tomu tak není, jsou méně odolné. Se zvýšením vlhkostí nám mohou pomoci:

  • Správné větrání
  • Zvlhčovače

Na větrání se často opravdu zapomíná. Sice máme pocit, že větráme, ale není to často dostatečné. Abyste si zajistili v interiéru přirozený vzduch, je proto důležité jej neustále vyměňovat. Samozřejmě je jasné, že někdy je to složitější, a to zejména ve městech. V tom případě se hodí využít služeb zvlhčovačů a pokud hovoříme o někdy nepříliš dýchatelném městském vzduchu, lze doplnit zvlhčovač o prvky aromaterapie. Můžeme si tak interiér provonět esenciálními oleji.

Jak na aromaterapii?

Pokud zmiňujeme aromaterapii v souvislosti se zvlhčovači, tak se jedná o speciální přístroje, které využívají ke zvlhčování vzduchu nejen vody, ale také zvlhčovacích olejů. Velkou výhodou je tichý provoz. Někdy se zvlhčovačům říká také aroma difuzer. Právě v případě aroma difuzéru je pak využíváno ultrazvukových vln a vlhkost se do vzduchu dostává prostřednictvím sonického vlnění.

Sdílet / hodnotit tento článek

Přečtěte si více k tématu Instalace - TZB

Zdroj: Tisková zpráva ČVUT

Tým z ČVUT vyvinul novou sondu pro kontrolu spotřeby energie

Novou sondu pro kontrolu spotřeby energie vyvinuli vědci z ČVUT. Podle výzkumníků oproti standardním řešením odečtu energie nevyžaduje zapojení do elektrického okruhu. Lze ji tak využít v podstatě kdekoliv. Sonda nyní prochází poslední fází testování v terénu, uvedla mluvčí ČVUT Andrea Vondráková v dnešní tiskové…

Zdroj: Fotolia - 4ku3_stocksolutions

Pojmy z energetiky, které je potřeba znát při pohledu na své vyúčtování

Nerozumíte svému vyúčtování za elektřinu nebo za plyn? Je potřeba se zorientovat v pojmech, které se na něm vyskytují. Při kontrole vyúčtování za dodávku elektřiny nebo plynu, při změně dodavatele, při porovnávání nabídek cen – tam všude se vyskytují. Přinášíme přehled základních pojmů z energetického trhu, se…

E-book: Příručky ZDARMA!

Příručka Jak koupit bydlení

Jak koupit bydlení

Pomocník při koupi domu, bytu, pozemku.

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Poradíme s vyřízením stavebního povolení

Partner tématu

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Akce a slevy

Zdroj: IVAR CS

Akce IVAR DAB Studená voda

Akce IVAR DAB Studená voda

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA