REKLAMA
Témata Hledat

Ceny nemovitostí a nájmů

Přehledně v mapě!

Zvlhčovačem nebo odvlhčovačem snadno udržíte vlhkost vzduchu ideálních 55%

Ačkoliv většina domácností u nás má problémy zejména s příliš vlhkým vzduchem, není zase takovou výjimkou, že někde musí bojovat i se vzduchem, který je jednoduše příliš suchý. Rovněž se nejedná o nic příjemného a je potřeba se s tím nějakým způsobem vypořádat. Pokud tedy neplánujete v nejbližší době stěhování, může vám s problémem pomoci celá řada přístrojů, které jsou k tomuto účelu speciálně navrženy. Pojďme se podívat na to, co opravdu funguje a co nám navíc může navodit v interiéru příjemnou atmosféru.

Příliš suchý vzduch?

Pokud máme doma suchý vzduch, mohlo by to vést k mylnému dojmu, že je to vlastně správně, protože se například netvoří plísně, nevlhne nám zdivo a neděje se nic z toho, co souvisí se zvýšenou vlhkostí. Opak je ale pravdou. Suchý vzduch je poměrně nebezpečný, protože nám příliš vysušuje sliznici. Z toho důvodu je potřeba vlhkost vzduchu uzpůsobit, jinak je naše tělo náchylnější k bakteriím a virům. Naše sliznice totiž jsou přirozeně vlhké a pokud tomu tak není, jsou méně odolné. Se zvýšením vlhkostí nám mohou pomoci:

  • Správné větrání
  • Zvlhčovače

Na větrání se často opravdu zapomíná. Sice máme pocit, že větráme, ale není to často dostatečné. Abyste si zajistili v interiéru přirozený vzduch, je proto důležité jej neustále vyměňovat. Samozřejmě je jasné, že někdy je to složitější, a to zejména ve městech. V tom případě se hodí využít služeb zvlhčovačů a pokud hovoříme o někdy nepříliš dýchatelném městském vzduchu, lze doplnit zvlhčovač o prvky aromaterapie. Můžeme si tak interiér provonět esenciálními oleji.

Jak na aromaterapii?

Pokud zmiňujeme aromaterapii v souvislosti se zvlhčovači, tak se jedná o speciální přístroje, které využívají ke zvlhčování vzduchu nejen vody, ale také zvlhčovacích olejů. Velkou výhodou je tichý provoz. Někdy se zvlhčovačům říká také aroma difuzer. Právě v případě aroma difuzéru je pak využíváno ultrazvukových vln a vlhkost se do vzduchu dostává prostřednictvím sonického vlnění.

Sdílet / hodnotit tento článek

Přečtěte si více k tématu Instalace - TZB

Kotelna - ilustrační obrázek. Zdroj: Fotolia.com matteogirelli

Další kolo dotací na kotle začne v hradeckém kraji 24. února

Další kolo dotací na výměnu neekologických kotlů na tuhá paliva začne v Královéhradeckém kraji 24. února. Rozdělovat se bude nejméně 11,4 milionu korun z evropských zdrojů. Žádosti budou zájemci opět podávat výhradně elektronickou cestou, uvedlo hejtmanství v podmínkách dotačního programu. Hradecký kraj přijímá…

Voda, ilustrační obrázek, zdroj: fotolia.com

Město Zlín se chce kvůli vodárenství účastnit mediačního jednání

Město Zlín se chce kvůli budoucnosti vodárenství v regionu účastnit mediačního jednání, kterého se účastní společnost Vodovody a kanalizace (VaK) Zlín, její dva akcionáři - města Otrokovice a Fryšták a společnost Moravská vodárenská. Účastníci mediace mezi sebou dlouhodobě vedou několik soudních sporů, kdy společnost…

Zdroj: Fotolia.com - fefufoto

Vnitřní kanalizace: dimenze, hydraulická kapacita, spádování a kruhová tuhost potrubí

Co sledovat na potrubí? Na první pohled nebo letmým přeměřením můžeme rozlišit různé dimenze. Jaké průměry se běžně používají pro připojovací nebo svodné potrubí? Nejen průměr je nutné sledovat. Důležitá je i kruhová tuhost a síla stěny potrubí. To vše má vliv na kvalitu výsledného díla – kanalizace.

REKLAMA