Hledat
Mapa cennemovitostí v ČR
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Je chytrý dům ideální? Co umí smart domácnost?

Představa ideálního domu se liší člověk od člověka. Důležité je vhodně sladit požadavky na jedinečnost, komfort a design s praktickým chodem domácnosti. A to je příležitost pro systémovou elektroinstalaci, díky níž se dům stává tzv. chytrým a řadu věcí dělá sám automaticky.

Co například chytrý dům umí?

Ovládá topení tak, že je dodržena tepelná pohoda a zároveň hlídá, aby se zbytečně nepřetápělo. Výsledkem je správná teplota na správném místě v potřebnou dobu. Úspory energie na topení jsou o to větší, že do hry se zapojí i chování obyvatel domu, např. při otevření okna se topení dočasně vypne. Systémová elektroinstalace si poradí i s ovládáním rekuperace. Součástí systému je rovněž veškeré stínění, např. závěsy, které se zatáhnou, když se setmí a při otevření domovních dveří se rozsvítí v předsíni a začne hrát oblíbená hudba.

Často je využívaná simulace přítomnosti v době dovolených, kdy se na čas rozsvítí, hraje hudba a dům klame okolí zdánlivou přítomností majitelů. Vzdálené ovládání přes aplikaci v mobilu dává pocit bezpečí, že vše je pod dohledem, ale i možnost vypnout zapomenutý aktivní spotřebič nebo si dopředu nastavit správnou teplotu v libovolné místnosti. Pomocí vzdáleného ovládání lze nejen zapínat a vypínat na dálku, ale ověřit stav domu; co je zapnuté, jaká je momentální teplota atd. Možností různého nastavení a integrace různých systémů (vytápění, zabezpečení, klimatizace, audio atd.) je nezměrné množství.

Rodinný dům v Jihlavě

Kde se můžeme inspirovat?

Odpovědi na různé dotazy, doporučení, jak postupovat, ukázky včetně cenové kalkulace apod. naleznete na internetu, třeba na hdl-automation.cz. Přínosné je rovněž doporučení majitele chytrého domu, který má již s jeho pořízením a fungováním nenahraditelné osobní zkušenosti. I to vám může HDL Automation s.r.o. zprostředkovat.

HDL Automation s.r.o.

logo
Hvězdova 1734/2c
140 00 Praha 4 - Nusle

telefon: 606 099 600
e-mail: info@hdl-automation.cz

web: www.hdl-automation.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Mohlo by vás zajímat