REKLAMA
Témata Hledat

Architektonické inspirace

Mozaika nápadů z celého světa!

Mramorová koupelna jako pro princeznu

Trendy v bydlení udávají už několik let nestárnoucí a neochvějně krásné materiály: dřevo, beton a mramor. Všechny nadčasové materiály se dobře kombinují s různými barvami i styly a sluší jim bílá sanitární technika. Ovšem jenom mramor v sobě nese ušlechtilou krásu, noblesu a dokáže vytvořit koupelnu jako z pohádky.

Keramická imitace mramoru má oproti originálu řadu výhod – je cenově nepoměrně dostupnější, lépe se udržuje a v koupelně působí pocitově tepleji. Od přírodního mramoru jsou obklady a dlažby s dekorem mramoru k nerozeznání, navíc jsou daleko méně nasákavé než původní materiál. 

Pro prémiové řešení koupelny jistě oceníte i luxusní mramorové dlažby, v nichž je dlouholetou jedničkou na evropském trhu s obklady a dlažbami – italský výrobce Atlas Concorde. Jeho mramorové kolekce Marvel Edge, Marvel Pro a Marvel Dream vynikají velkou variabilitou, dají se skvěle vzájemně kombinovat a díky barevné rafinovanosti můžete prvky z koupelny zopakovat i v hale či obývacím pokoji. 

Série Marvel Edge nabízí celou řadu nevšedních kombinací, mezi precizně navržené barevné odstíny patří imperiální bílá vzpomínající na staré časy nebo luxusní onyxově zlatá. Dojem jedinečnosti vyvolá odstín červený luxus a aristokratickou sérii doplňuje královská Calacatta. Ze série Marvel Pro je velmi oblíbená řada Travertino Alabastrino, jež je věrnou imitací travertinu. Nestárnoucí imitace přírodního kamene v sobě nese velkou autenticitu a příjemná teplá barva koupelnu zahřeje a rozsvítí.

Mramoru nejvíce sluší velký formát dlažeb, takže pokud neřešíte vyloženě malou koupelnu a můžete si trochu velkorysosti dovolit, určitě zvažte větší rozměr než standard. Dovolí-li to vaše koupelna, přemýšlejte o rozměrech 120 x 240 cm nebo 120 x 120 cm.

Návrh a realizaci své mramorové koupelny svěřte odborníkům. Navštivte naše koupelnové studio Keraservis v Praze, Brně a Ostravě, kde vám rádi poradíme. Společně si popovídáme o vašich potřebách, představíme vám jednotlivé materiály a připravíme návrh koupelny, ve které se budete chtít sprchovat už zítra.

Keraservis

logo
Kaštanová 515/125a
620 00 Brno

telefon: 606 068 759
e-mail: brno@keraservis.cz

web: www.keraservis.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Přečtěte si více k tématu Interiér

Zdroj: Tomáš Sysel/Open House Praha, z. ú.

Palác Ara: klenot československého funkcionalismu s prvky amerických mrakodrapů

Jednou z budov, kterou si mohli návštěvníci v rámci letošního ročníku Open House Praha, pořádaného netradičně v náhradním zářijovém termínu, prohlédnout, byl palác Ara u Jungmannova náměstí. Ten v letech 2018 – 2019 prošel rozsáhlou rekonstrukcí, která mu navrátila bývalý lesk. Konkrétně bylo návštěvníkům…

Architektem roku 2020 se stal Zdeněk Fránek

Architektem roku 2020 se stal Zdeněk Fránek

Ocenění za mimořádný přínos architektuře v posledních pěti letech - cenu Architekt roku 2020, získal přední český architekt a pedagog Zdeněk Fránek, představitel organického proudu české architektury, za nímž stojí desítky mimořádných a originálních staveb.

Foto: Oldřich Hozman

Dům poskytuje rodině bydlení v přírodních materiálech a formách

Oldřich Hozman patří mezi architekty, kteří vnímají stavbu v souvislostech. Preferuje celostní a organickou architekturu a na projektech nízkoenergetických a ekologických budov pracuje společně se svými klienty. Dům v pražských Nebušicích plně respektuje přání svých majitelů, kteří sdílejí jeho přístup a hodnoty.

Foto: Studio Seči

Z mládeneckého bytu je bydlení rodiny. Důkladná rekonstrukce zvětšila byt

Jakým způsobem vtěsnat do malého prostoru všechny ty věci? Jak udělat z mládeneckého bytu byt pro rodinu s dětmi? Takovéto a mnohé jiné otázky si kladli architekti ze studia Seči, když se ujali bytu v bratislavském rezidenčním projektu Panorama City na břehu Dunaje.

REKLAMA