REKLAMA
Témata Hledat

Ceny nemovitostí a nájmů

Přehledně v mapě!

Tipy jak získat v garáži více prostoru

Máte auto zaparkované na zahradě, zatímco garáž je plná sportovního vybavení, kol nebo nářadí? Máme pro vás tipy, jak dát garáži řád a využít její prostor na maximum.
Tipy jak získat v garáži více prostoru

Využijte strop

Máte-li malou garáž s vysokým stropem, zamyslete se nad vybudováním takzvaného mezipatra s úložnými skříňkami zavěšenými ke stropu. Drobnosti, které nepotřebujete mít vždy po ruce, ukliďte do průhledných boxů vyskládaných do výšky. Sáhněte po kovových regálech, policových systémech a stojanech na pneumatiky.

Garáž a dílna v jednom

Bez pracovní plochy se neobejde žádná garáž. Pokud však máte prostor omezený, zvolte místo stolu sklápěcí desku, která vám na drobné opravy bohatě postačí. Nezapomeňte ani na pořádné světlo. Ideální je bodové osvětlení a větší lampa nad pracovním stolem.

Využijte prostor na maximum

Správně řešená garáž nabízí spoustu způsobů, jak chytře využít prostor. Pro uložení chemických prostředků, hořlavin a jiných nebezpečných látek navrtejte vysoko ke stropu skříňky, kam děti nedosáhnou. Schůdky, žebříky a další věci, které válíte po zemi, pověste na zeď. Kromě polic a regálů můžete na zdi připevnit také perforované desky. Do jednotlivých otvorů rozmístěte háčky a zavěste na ně nářadí. Při práci v garáži tak budete mít vše přehledně na očích a vždy po ruce.

Vrata, která šetří místo

Máte-li v garáži křídlová nebo výklopná vrata, zvažte, zda by se vám nevyplatila investice do jejich výměny. Rolovací a sekční varianta vám v garáži ušetří spoustu prostoru. Myslete však na to, že garáž není trezor. I zde je riziko živelních událostí nebo krádeže, vždy proto mějte k autu sjednané pojištění. Cena havarijního pojištění se u různých pojišťoven značně liší, online srovnávače ale udělají titěrnou práci za vás a výběr vám tak zkrátí na pár minut.

Sdílet / hodnotit tento článek

Přečtěte si více k tématu Stavba

Stavba, ilustrační obrázek, Zdroj: fotolia, sergeyeva

Praha 5 změnila pravidla pro příspěvky developerů, mají platit více

Praha 5 změnila pravidla pro spolupráci s developery, na základě kterých firmy dobrovolně přispívají městské části na budování infrastruktury. Příspěvky se zvedly o 40 procent na 1400 korun za metr čtvereční u projektů, které vyžadují změnu územního plánu, a 700 korun u ostatních. Rozhodli o tom zastupitelé městské…

Zdroj:Fotolia.com - francois-roux

Největší rezidenční mrakodrapy v New Yorku. Jak se dnes staví věže na Manhattanu

Kdo byl v posledních letech v New Yorku, zaregistroval bouřlivou výstavbu nových mrakodrapů na Manhattanu, které výškou pokořují i nové Světové obchodní centrum. Řeč je o štíhlých bytových věžích na 57. ulici, které se začalo přezdívat billionaires' row. O nových mrakodrapech, měnících panorama Manhattanu, jsme…

E-book: Příručky ZDARMA!

Příručka Jak koupit bydlení

Jak koupit bydlení

Pomocník při koupi domu, bytu, pozemku.

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Poradíme s vyřízením stavebního povolení

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Akce a slevy

Zdroj: Hansgrohe

Soutěžte o atraktivní výhry od hansgrohe!

Atraktivní výhry od hansgrohe!

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA