REKLAMA
Témata Hledat

Ceny nemovitostí a nájmů

Přehledně v mapě!

Terasy Silvadec z moderního dřevoplastového materiálu

Terasy a pergoly jsou u mnoha rodinných domů, ale také bytů způsobem, jak rozšířit životní prostor a dopřát si i ve městech aspoň trochu pobytu venku. Ranní káva v probouzejícím se slunci, cvičení jógy, lenošení s knihou, nedělní oběd, nebo pořádný letní grilovací večírek s přáteli? To vše se dá uskutečnit na terase.

Aby nám ale terasa sloužila dobře a dlouhodobě bez zatěžující péče o ni, je potřeba přemýšlet, jak ji nechat postavit a hlavně, jaký materiál zvolit na podlahu. Protože terasa je venkovní prostor, musíme počítat s tím, že sluneční svit, vítr, déšť, v zimě sníh na ni budou mít vliv. Beton je sice dostupný v mnoha designových variantách, dobře udržuje a nemusíte ho natírat, ale v zimě studí, v létě pálí a chodit po něm bos nemusí být vždycky nejlepší nápad. Dřevěná prkna jsou krásná, vypadají skvěle, jsou příjemná na dotek, ale dřevěná podlaha venku vyžaduje obrovské množství péče. Nejméně dvakrát ročně byste měli ošetřit protiplísňovými prostředky a prkna je třeba také pravidelně natírat ochranným lakem. Na rozdíl od betonu si musíte také vždycky dávat pozor, abyste na dřevo nevylili něco, co by mohlo podlahu poškodit. Betonovou dlažbu setřete, u dřeva to vždy nestačí. Dřevo je také citlivé na mechanické poškození, třeba při přemisťování nábytku.

Existuje ale jiné řešení. Můžete mít na terase krásná terasová prkna a vzhled podlahy bude luxusní. Přitom nebudete otrokem péče o dřevo a budete si moci v klidu užívat terasovou pohodu klidně po celý rok. Řešením jsou terasové podlahy z moderního dřevoplastového materiálu.

Co to je? Terasová dřevoplastová prkna jsou vyráběna z takzvaného WPC materiálu. Jedná se vlastně o zkratku anglických slov wood – polymer - composite, tedy česky dřevo – polymer – kompozit a vyrábí se ze směsi dřevěného substrátu a polymeru, přičemž nejčastější poměr je 60 % dřevěné drti a 40 % polymeru. Díky kombinaci dvou zcela odlišných materiálů mají terasové desky skvělé vlastnosti obou. Jsou téměř bezúdržbové, stačí je jednoduše spláchnout vodou, třeba ze zahradní hadice, a nechat uschnout. Krásně se po nich chodí a díky mnoha designům si můžete vytvořit podlahu, která vypadá jako ze dřeva, ale nemusíte ji ani olejovat, ani lakovat a stejně bude vypadat výborně. Když po nich budete chodit bez bot, bude vám velmi příjemně a nebude vám hrozit, že byste si zadřeli třísku. Ať už si vyberete hladká prkna, nebo prkna s drážkami, díky protiskluzové úpravě budete chodit zcela bezpečně.

Při výběru terasových prken se soustřeďte na výrobky renomovaných značek, které mají s výrobou těchto materiálů už určitou zkušenost. Takovou značkou je například francouzský výrobce SILVADEC, který byl založen už v roce 2001 jako vůbec první evropský výrobce kompozitního dřeva. SILVADEC kontroluje celý výrobní proces od výroby dřevní moučky ve společné firmě s jednou bretaňskou pilou až po finální kompozitní materiál a z něj vyrobená terasová prkna. WPC směs FOREXIA od společnosti SILVADEC má patentované složení, a to již od roku 2003.

SILVADEC vyrábí dvě základní řady terasových prken, a to podle zvolené technologie. Terasová prkna Silvadec NATURAL jsou vyráběna metodou extrurze, tedy protlačování materiálu přes matrici, a jsou probarvována v celém průřezu. Taková terasová prkna vypadají velmi podobně přírodnímu surovému dřevu. A stejně s nimi můžete i pracovat – lze je podle vláken řezat, hoblovat nebo i brousit. Na dotek jsou podobná prknům z exotických dřevin. Skvěle se hodí nejen na terasy, ale také třeba kolem bazénů či venkovních vířivek. V řadě Natural jsou dvě kolekce prken. Natural Elegance jsou prkna jednobarevná, a dodávají se jako jednobarevná prkna, drážkovaná nebo v reliéfním provedení se vzhledem přírodního dřeva. Natural Emotion má jedinečný průřez díky náhodnému vstřikování barev v celém průřezu. Každé prkno tak vypadá úplně jinak než jiné. Dodávají se v podobě silnějších prken v hladkém provedení.

V řadě HIGH-TECH jsou terasová prkna vyráběná inovativní technologií, díky níž jsou prkna odolná proti UV záření i skvrnám. Velice snadno se udržují, a to i velmi světlé varianty. Tato řada je zastoupena v kolekci Atmosphere a dodávají se v broušené variantě.

Velký výběr terasových prken SILVADEC najdete zde.

Sdílet / hodnotit tento článek

Přečtěte si více k tématu Stavba

Zdroj: AdobeStock - ChiccoDodiFC

Proč ceny bytů v Česku nepřetržitě rostou? Podívejme se na to podrobně

Je to inflace, nedostatek nových bytů, dočasný převis poptávky nad nabídkou ekonomická krize spojená s krizí stavebních materiálů, dochucená o vliv pandemie covid-19? S odhadem je těžké se splést, protože nezanedbatelný vliv na současnou situaci mají všechny tyto faktory. Podívejte se na to ale podrobněji.

Zdroj: Nicoll

Podtlakové odvodnění ploché střechy

Podtlakové systémy se používají pro odvádění dešťových vod z objektů, které mají dostatečnou výšku a dostatečnou odvodňovanou plochu. Bez dodržení těchto podmínek podtlakový systém nemůže fungovat. Střešní vtoky jsou řešeny tak, že se zcela zaplní vodou a při proudění vody se v potrubí vytvoří podtlak (princip…

REKLAMA