REKLAMA
Témata Hledat

Ceny nemovitostí a nájmů

Přehledně v mapě!

Bezprůvanová technologie Wind-FreeTM klimatizací Samsung

Jako první produkt s Wind-FreeTM technologií byla přestavena nástěnná klimatizační jednotka společnosti Samsung. Princip Wind-FreeTM technologie spočívá v tom, že v předním panelu nástěnné jednotky jsou vytvořeny tisíce mikro-otvorů. Na otázky o novinkách v klimatizacích a tepelných čerpadlech Samsung odpovídala Ing. Erika Nosková.

Po dosažení požadované teploty klasickým rychlým lamelovým chlazením se jednotka přepíná do Wind-FreeTM chlazení, lamela se uzavírá a chladný vzduch je distribuován do prostoru pomalou rychlostí bez nepříjemného průvanu přes zmiňované mikrootvory. Při Wind-FreeTM režimu jsou otáčky ventilátoru a kompresoru snížené a tím je i dosažená nízká hladina hluku 16dBA. Wind-FreeTM chlazením je dosahováno snížení spotřeby elektrické energie až o 55%.

Wind-FreeTM technologií Samsung vybavil i kazetové klimatizační jednotky. U kazetových jednotek jsou mikrootvory osazené s lamelách jednotek a to jak u čtyřcestných Mini 600x600 a velkých tak i jednocestných kazetových jednotek. Lamely jednotek jsou rozšířené, tak získáváme větší průtočné množství vzduchu při klasickém chlazení, širší uhel výdechu a tím delší dosahy proudění vzduchu.

Více si můžete poslechnout v záznamu rozhovoru.

Samsung Electronics Czech and Slovak, s.r.o.

logo
V Parku 2323/14
148 00 Praha 4

telefon: +420 702 294 585
e-mail: m.moravcova@samsung.com

web: www.samsung.com/cz/business/climate/

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Přečtěte si více k tématu Větrání domů a bytů

Zdroj: AdobeStock - Photographee.eu

Přívod externího vzduchu pro krb nebo kamna. Proč a jak vést vzduch ke spotřebiči

V kamnářské praxi se denně setkávám s dotazy zákazníků, stavebních firem nebo projektantů, jak správně přivést externí vzduch ke spotřebiči – kamnům, krbům, krbovým vložkám a zdali je to vůbec potřeba. Podíváme se podrobněji na to, proč a jak vzduch přivádět, když to v minulosti nebylo potřeba.

Radon, zdroj: hin255 - fotolia

Monitorování radonu kontinuálně, online a svépomocí

Radon je radioaktivní plyn. Je druhou nejčastější příčinu vzniku rakoviny plic, hned po kouření. Vězte, že rakovina plic je onemocnění s nejvyšší procentuální úmrtností a v České republice je téměř 700 obcí s vysokou pravděpodobností překročení bezpečné úrovně radonu v budovách. Není nutné panikařit, ale základem je…

Praha z Letné, Fotolia.com © anrymos

Hygienici: Odstraňování azbestu z Intercontinentalu je v souladu s předpisy

Při odstraňování azbestu z pražského hotelu Intercontinental postupuje stavební firma v souladu se zákonem a pravidly pro nakládání s nebezpečnou látkou. Na webu to uvedla pražská hygienická stanice, která na místě provedla dvě šetření zaměřená na odstraňování azbestu. Postup firmy Metrostav, která rekonstrukci pro…

Zdroj: akad. arch. Aleš Brotánek, ABateliér

Dřevěná archa: Nevzhledné JZD se změnilo na ekologickou farmu

V malé obci na Berounsku se nachází ekologická farma, kterou navrhl ateliér architekta Aleše Brotánka. Stavba zvítězila v soutěži Ekologický Oskar roku (E.ON Energy Globe Award ČR 2012). Nevzhledný zemědělský kravín se během pár let změnil na moderní ekologickou farmu s širokým zázemím pro osvětu i bydlení.

Zdroj:  Peter Fabo, Chytrý dům, s.r.o.

Pasivní dřevostavba obklopená lesem

Dřevostavby v pasivním standardu s velkou zahradou patří mezi nejvíce vyhledávané stavby. Nabízejí majitelům dostatečný prostor pro harmonické bydlení a intenzivnější sepjetí s přírodou. Dům pro čtyřčlennou rodinu ve Zvoli u Prahy má navíc tu výhodu, že je obklopen březovým hájem.

REKLAMA