REKLAMA
Témata Hledat

Ceny nemovitostí a nájmů

Přehledně v mapě!

Bezprůvanová technologie Wind-FreeTM klimatizací Samsung

Jako první produkt s Wind-FreeTM technologií byla přestavena nástěnná klimatizační jednotka společnosti Samsung. Princip Wind-FreeTM technologie spočívá v tom, že v předním panelu nástěnné jednotky jsou vytvořeny tisíce mikro-otvorů. Na otázky o novinkách v klimatizacích a tepelných čerpadlech Samsung odpovídala Ing. Erika Nosková.

Po dosažení požadované teploty klasickým rychlým lamelovým chlazením se jednotka přepíná do Wind-FreeTM chlazení, lamela se uzavírá a chladný vzduch je distribuován do prostoru pomalou rychlostí bez nepříjemného průvanu přes zmiňované mikrootvory. Při Wind-FreeTM režimu jsou otáčky ventilátoru a kompresoru snížené a tím je i dosažená nízká hladina hluku 16dBA. Wind-FreeTM chlazením je dosahováno snížení spotřeby elektrické energie až o 55%.

Wind-FreeTM technologií Samsung vybavil i kazetové klimatizační jednotky. U kazetových jednotek jsou mikrootvory osazené s lamelách jednotek a to jak u čtyřcestných Mini 600x600 a velkých tak i jednocestných kazetových jednotek. Lamely jednotek jsou rozšířené, tak získáváme větší průtočné množství vzduchu při klasickém chlazení, širší uhel výdechu a tím delší dosahy proudění vzduchu.

Více si můžete poslechnout v záznamu rozhovoru.

Samsung Electronics Czech and Slovak, s.r.o.

logo
V Parku 2323/14
148 00 Praha 4

telefon: +420 702 294 585
e-mail: m.moravcova@samsung.com

web: www.samsung.com/cz/business/climate/

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Přečtěte si více k tématu Větrání domů a bytů

Zdroj:  Peter Fabo, Chytrý dům, s.r.o.

Pasivní dřevostavba obklopená lesem

Dřevostavby v pasivním standardu s velkou zahradou patří mezi nejvíce vyhledávané stavby. Nabízejí majitelům dostatečný prostor pro harmonické bydlení a intenzivnější sepjetí s přírodou. Dům pro čtyřčlennou rodinu ve Zvoli u Prahy má navíc tu výhodu, že je obklopen březovým hájem.

Rekonstrukce bytu z první republiky: Nové vytápění, větrání a rozvody elektroinstalací

Rekonstrukce bytu z první republiky: Nové vytápění, větrání a rozvody elektroinstalací

Minule jsme si ukázali nové rozvody instalací – kanalizací a vodovodu při rekonstrukci prvorepublikového bytu. Realizace původně stanovených záměrů v rámci systému vytápění, vzduchotechniky či elektroinstalací byla opět zajímavou zkušeností celé rekonstrukce. Kdo z vás se někdy potýkal s rekonstrukcí podobného…

Nejmenší děti se vrátí do školy. Ale jak se jim tam bude dýchat?

Nejmenší děti se vrátí do školy. Ale jak se jim tam bude dýchat?

Fakta jsou jasná. Ve špatně větrané místnosti roušky nikoho neochrání. Nucené větrání s rekuperací tepla zajistí optimální mikroklima pro školáky a učitele, s eliminací šíření nemocí a nutností nošení ochranných prostředků. Srovnání pravidel s Německem.

E-book: Příručky ZDARMA!

Příručka Jak koupit bydlení

Jak koupit bydlení

Pomocník při koupi domu, bytu, pozemku.

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Poradíme s vyřízením stavebního povolení

Partner tématu

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Akce a slevy

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA