REKLAMA
Témata Hledat

Architektonické inspirace

Mozaika nápadů z celého světa na ESTAV.cz!

Bezvodé pisoáry šetří přírodu, energii a tisíce litrů vody ročně

Přestaňte plýtvat vodou na splachování. Firmy a nákupní centra už přechází na ekologickou variantu pisoárů, která zvládne vše hygienicky, bez zbytečné chemie a s úsporou peněz. Zjistěte, jak může být tato technologie užitečná i vám.

Díky speciálnímu ventilu a povrchu není třeba splachovat

Jedno spláchnutí klasického pisoáru znamená minimálně 1,5 litru vody, v případě použití toalety dokonce až 10 litrů. V provozech s tisíci až deseti tisíci návštěvníky denně to za rok znamená miliony litrů zbytečně spláchnuté pitné vody. Moderní toalety se totiž obejdou bez ní.

Bezvodé pisoáry mají speciální tvar a hladký povrch, na kterém neulpívají kapky. Tekutina tak beze zbytku odteče do odpadu, kde ji uzavře patentovaný ventil. Nezůstane nic, co by bylo potřeba spláchnout. Nejde ale jen o vodu. Bez splachování odpadá také provoz ovladačů nebo kontinuálního splachování, a šetří se tak elektrická energie.

Bezvodné pisoáry vám ušetří nemalé náklady, které můžete vložit tam, kde jsou více potřeba. Kolik přesně ušetříte, vám prozradí kalkulačka úspor. Jak výrazné mohou úspory být, nastiňuje následující výpočet.

Denní návštěvnost: 10 000
Četnost použití pisoáru: 1x denně, 7 dní v týdnu
Roční spotřeba vody: 6 720 000 litrů
Roční náklady za vodu: 184 800 korun

Zapomeňte na škodlivé osvěžovače, jde to i bez zápachu

Pokud máte strach ze zápachu, můžete být klidní. Nepříjemný odér na toaletách vzniká při kontaktu moči s vodou, a k tomu v bezvodých pisoárech nedochází. Není proto ani potřeba používat vonná sítka a jiné osvěžovače, které navíc většinou fungují jen při reakci s vodou a vypouští do odpadu škodlivé látky. Pokud trváte na provonění toalet, firma EcoStep navrhla bio blocky speciálně pro bezvodé pisoáry. Příjemně voní a pomáhají udržovat odpad čistý.

Čištění bez použití chemikálií šetří přírodu i váš čas

Další zásadní rozdíl mezi bezvodými a splachovacími pisoáry je snadná údržba, která nezatěžuje životní prostředí. Speciální povrch mušle vylučuje použití obvyklých agresivních čističů, stačí vlhký hadr a šetrný biologický čistič. Pisoár je čistý za 30 vteřin a čistič na něm zanechá ochranný film, který ho nadále udržuje hygienický. O větší pravidelnou údržbu se za měsíční paušál postará sám výrobce.

Bezvodé pisoáry dále omezují ucpávání odpadu a zatěžují ho o 70 % méně než klasické splachovací pisoáry. Speciální ventil na dně se totiž otevírá, jen aby propustil moč, a obsahuje sítko, které zabrání propadnutí nečistot, nedopalků cigaret nebo žvýkaček. EcoStep jako jediný na trhu garantuje životnost ventilu 6 měsíců, v praxi to ale bývá i déle.

Výhody bezvodých pisoárů a dalších produktů EcoStep už využívají statisíce lidí na místech, jako jsou Centrum Chodov, IKEA, Makro, Obchodní centrum Olympia a další. Jděte s dobou a začněte také dbát na udržitelnost.

EcoStep s.r.o.

logo
Pod Klapicí 18
15300 Praha 5

telefon: 257 316 462
e-mail: info@ecostep.cz

web: www.ecostep.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Přečtěte si více k tématu Instalace - TZB

Zdroj: AdobeStock.com - Andrey Popov

Je rozúčtování tepla v bytech spravedlivé?

Žít v bytovce chtě nechtě znamená podřídit se zavedeným pravidlům. A že jich není málo. Týkají se všech myslitelných oblastí, pochopitelně tedy i společného vytápění a jeho rozúčtování. Začátek a konec topné sezóny je dán vyhláškou, zatopit si v létě proto vyžaduje shodu stanoveného podílu obyvatel domu. Legislativa ...

Zdroj: Grohe

Předstěnové systémy instalací pro WC a umyvadlo

Předstěnové instalační systémy patří k montážním technologiím, které výrazně snižují čas při montáži zařizovacích předmětů a potrubí pro jejich napojení. Montáž do těchto systémů je možná u všech běžných zařizovacích předmětů. Základem předstěnové instalace jsou nosné montážní prvky pro upevnění závěsných zařizovacích ...

Pitná voda, ilustrační obrázek, zdroj: fotolia.com

Koronavirus kvalitu vody neohrožuje, ujišťují vodárny v Plzni

Vodárna Plzeň má připravený i krizový scénář pro výrobu pitné vody. Může vyrábět kvalitní a bezpečnou vodu i v případě, kdy by nastala nejhorší varianta kontaminace celého okolí, řekl dnes ČTK generální ředitel Jiří Kozohorský. Epidemie koronaviru ale pitnou vodu v Plzni podle mluvčí vodáren Dany Veselé neohrožuje. ...

Pitná voda, ilustrační obrázek, zdroj: fotolia.com

Dodávky vody nejsou ohroženy, šíření viru přes pitnou vodu je nepravděpodobné

tředočeské vodárny ustanovily krizový štáb a utlumují vedlejší činnosti, přerušení dodávek pitné vody kvůli epidemii koronaviru je podle nich prakticky vyloučené. Včera večer to sdělila v tiskové zprávě mluvčí Středočeských vodáren Lenka Kozlová. Pravděpodobnost šíření koronaviru pitnou vodou je podle vodohospodářů ...

Rekonstrukce bytu z první republiky: Nové potrubí pro kanalizaci a vodovod

Rekonstrukce bytu z první republiky: Nové potrubí pro kanalizaci a vodovod

Při plánech a představách o rekonstrukci bytu vidíme již novou koupelnu, krásné obklady, naleštěnou kuchyň. Aby to všechno mohlo fungovat, předchází práce o dost méně pohledné a špinavější, byt i dům musí mít ta správná „střeva“. Tedy především vedení kanalizace, vody, elektřiny. Obzvláště při rekonstrukcích starých ...

E-book: Příručky ZDARMA!

Příručka Jak koupit bydlení

Jak koupit bydlení

Pomocník při koupi domu, bytu, pozemku.

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Poradíme s vyřízením stavebního povolení

Partner tématu

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Akce a slevy

Výběr čerpací techniky pro dům a zahradu

Výběr čerpací techniky pro dům a zahradu

Výběr čerpací techniky pro dům a zahradu

REKLAMA
REKLAMA