REKLAMA
Témata Hledat

Architektonické inspirace

Mozaika nápadů z celého světa!

Nový Jičín se téměř po 20 letech chystá budovat nové městské byty

Nový Jičín se téměř po 20 letech chystá vybudovat nové městské byty. Vzniknou v někdejší ubytovně pro zdravotnický personál v ulici K Archivu, která by se příští rok měla začít přestavovat na startovací byty pro mladé lidi. Radnice také připravuje pozemky pro výstavbu rodinných domů a ve městě chtějí byty budovat i soukromí investoři. Sdělila to mluvčí novojičínské radnice Marie Machková.
Stavba, ilustrační obrázek, zdroj: fotolia.com

Náklady na přestavbu ubytovny se odhadují na 62 milionů korun. "Budoucí bytový dům v ulici K Archivu se nyní projektuje a ještě letos bychom chtěli zajistit povolení k zahájení stavby. Vznikne tady 39 bytů velikosti dva plus kuchyňský kout. Bude to nájemní bydlení pro mladé lidi," uvedl novojičínský místostarosta Václav Dobrozemský (ODS).

Parcely pro zájemce o stavbu rodinného domu se připravují na území za bývalou školou v místní části Žilina, kde má vzniknout 23 stavebních míst. Město zaplatí kanalizaci, vodovod, veřejné osvětlení, chodníky a silnice. "Počítáme s částkou 30 milionů korun," uvedl Dobrozemský. Nyní se dokončuje projektová dokumentace potřebná k vybudování komunikací.

Bytové domy by měly vzniknout i v ulici Dolní brána, kde město nabízí k prodeji lukrativní pozemek. "Z jednání se soukromými investory máme informace, že bývalá budova Jednoty v ulici K Nemocnici má být přestavěna na dům asi se 70 byty, nový objekt k bydlení by se měl postavit i v místě, kde stávala mateřská škola v Trlicově ulici," uvedl místostarosta.

Pozemky pro výstavbu rodinných domů by měly vzniknout i u ulice Za Humny v místní části Loučka, kde je plánuje soukromý investor. "V první fázi by zde mělo být 72 parcel a město s daným investorem jedná o možné formě spolupráce," uvedl Dobrozemský.

Nový Jičín vlastní 1120 bytů, z nichž je aktuálně 45 neobsazených. "Některé z nich procházejí rekonstrukcí, část na nutné stavební úpravy čeká a asi 15 je již připravených do nabídkového řízení. Bytový odbor eviduje 527 žadatelů o městský byt," uvedla Machková.

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Nejnovější redakční zprávy

foto: Petr Bohuslávek

Pražská rada bude jednat o stanovisku k nové ranveji na letišti

Náměstek primátora Prahy pro životní prostředí Petr Hlubuček (STAN) plánuje na radě hlavního města otevřít téma chystané stavby nové ranveje ruzyňského letiště, se kterou nesouhlasí. Ve čtvrtek to řekl novinářům s tím, že o tématu chce jednat v následujících měsících a zastupitelé budou také na podzim projednávat…

Zdroj: Fotolia.com - neubau-lagerhalle---thombal

Propad stavebnictví pokračuje, v červnu kleslo o 11,5 procenta

Propad stavební výroby v Česku znovu zrychlil. V červnu se reálně meziročně snížila o 11,5 procenta po květnovém poklesu o 7,7 procenta. Opět si pohoršilo pozemní stavitelství, kam spadá výstavba bytů, kanceláří nebo skladů. Oproti předchozím měsícům zaznamenaly horší výsledky také inženýrské stavby, mezi něž patří…

Zdroj: AdobeStock - maudanros

V Janově byl otevřen nový dálniční most, nahradil ten zřícený

V severoitalském Janově byl včera slavnostně otevřen nový dálniční most na místě Morandiho mostu, jehož část se 14. srpna 2018 zřítila. Neštěstí si tehdy vyžádalo více než čtyři desítky lidských životů. Dnešního ceremoniálu se zúčastní mimo jiné italský prezident Sergio Mattarella a premiér Giuseppe Conte.

Zdroj: Fotolia.com - chalabala

Praha oprášila plán obchvatu Vítězného náměstí

Hlavní město plánuje vypsat veřejnou zakázku na dlouho diskutovaný projekt propojení Evropské a Svatovítské ulice novou silnicí, která má ulevit Vítěznému náměstí v Praze 6. V pondělí budou o vypsání tendru rozhodovat radní. Stavbu silnice dlouhou dobu požaduje radnice Prahy 6. Město také připravuje rekonstrukci…

Zdroj: Fotolia.co - hcast

Stát má územní rozhodnutí pro úsek Pražského okruhu mezi D1 a D11

Ředitelství silnic a dálnic, které je investorem pražského vnějšího okruhu, má územní rozhodnutí ke stavbě úseku 511 na jihovýchodě metropole mezi D1 a D11. Podle webu ŘSD bylo územní rozhodnutí vydáno v pátek a zatím je nepravomocné, takže je možné proti němu podat odvolání.

E-book: Příručky ZDARMA!

Příručka Jak koupit bydlení

Jak koupit bydlení

Pomocník při koupi domu, bytu, pozemku.

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Poradíme s vyřízením stavebního povolení

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Akce a slevy

Zvýhodněné sady nádrží na dešťovou vodu pro rodinné domy

Zvýhodněné sady nádrží na dešťovou vodu pro rodinné domy

Velkokapacitní podzemní nádrže na dešťovou vodu

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA