REKLAMA
Témata Hledat

Architektonické inspirace

Mozaika nápadů z celého světa na ESTAV.cz!

Obývací pokoj pro dlouhé zimní večery

Dlouhé zimní večery jsou pro mnohé strašákem – temné dny a sychravé počasí přináší lidem pochmurnou náladu a deprese. Jak vybavit obývací pokoj tak, aby dlouhé večery v něm strávené byly chvilkami, na které se naopak budete další rok opět těšit?
Obývací pokoj pro dlouhé zimní večery

Pohodlný a hřejivý nábytek

Moderní obývací pokoje jsou obvykle pojaty minimalisticky. Líbivý design však ne zcela zapadá do českého podnebí, kdy přibližně polovina roku přináší zmíněné studené a sychravé počasí. V kombinaci se „studeným“ interiérem se pak doma cítíte nepříjemně – čekáte na léto.

Proč ale mít obývací spokoj vybavený ve stylu přímořského domu (kam „chladnější“ interiér skvěle pasuje), když v létě stejně obvykle trávíte večery venku a v obýváku se tolik nezdržujete?

Vsaďte spíše na interiér, který je typický pro starší chalupy a stavby. Volte robustní nábytek z masivu, těžké koberce, nezapomeňte na pohodlné křeslo. Okna zakryjte výraznými závěsy, místo bodových světel se zářivkou vyzařující studenou bílou vsaďte na stojací lampy s žárovkami s teplým světem.

Oheň by neměl chybět

Pokud máte možnost, instalujte do svého obýváku krb. I malý oheň dokáže zcela změnit atmosféru v místnosti. Nemusí přitom jít pouze o chatu nebo rodinný dům, speciální (zpravidla plynové) krby lze instalovat i do bytů. Alternativou může být svíčka s příjemnou vůní.

Chutné jídlo a dobrá zábava

Zkuste alespoň občas vypnout televizi, počítač či telefon a zahrajte si rodinnou hru, luštěte křížovky nebo si přečtěte zajímavou knihu.

K tomu sklenka vína a dobrý sýr v pohodlném křesle u krbu – není to vaše vysněná představa? Přitom právě takový obývák si můžete doma vytvořit. Dobré pokrmy nepochybně k příjemným podzimním večerům patří. Léto je ještě daleko, takže nějaké to kilo navíc v zimě nevadí (naopak!) a s dobrým jídlem přichází vždy dobrá nálada.

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Přečtěte si více k tématu Interiér

Foto: jag studio

Zakopaný dům z kamene, hlíny a dřeva

Návrat ke kořenům a spojení se zemí? V době, kdy se esoterická mystika snaží vecpat, kam to jen jde, mají taková slovní spojení dost neurčitý pojem. Tahle móda ale naštěstí do Ekvádoru nedorazila, a tak tu mají zmíněná úsloví svůj plnohodnotný význam. Casa Patio z kraje Cotopaxi se skutečně noří do země, a navrací se ...

Architektonická procházka: Dům Radost od sklepa až po půdu

Architektonická procházka: Dům Radost od sklepa až po půdu

Přijměte naše pozvání na redakční návštěvu funkcionalistického domu Radost, bývalého Domu odborových svazů na náměstí Winstona Churchilla. Projděte se s námi po této historické budově a poznejte její krásu.

Foto: Claire Kurt

Moderní kanceláře pro 21. století ctí individualitu zaměstnanců

Zapomeňte na bezrozměrnou halu s kukaněmi v open-space stylu pro jednotlivé zaměstnance. Budoucnost kolektivní práce si žádá svůj díl pohody a soukromí. Právě takové teď vznikají v Paříži, kde si kvalitních pracovníků váží. A proto jim tu, s vydatnou pomocí architektů, vytvořili unikátní pracovní prostředí.

Přístavba k historickému domu snížila účet za energie. Zateplili ovčí vlnou

Přístavba k historickému domu snížila účet za energie. Zateplili ovčí vlnou

Když se rodina rozroste o dva členy, dostane se často na křižovatku rozhodnutí o svém budoucím bydlení. Pokud ale bydlíte v malebné londýnské čtvrti a jste konzervativní Britové, stěhovat se nechcete. Nezbývá tak než přistoupit k rekonstrukci. Tato byla složitější o fakt, že dům leží v památkově chráněné zóně ...

Přírodní dekorace v moderním interiéru

Přírodní dekorace v moderním interiéru

Umělecký, neobvyklý, nabitý neočekávaným a s vysokým smyslem pro sílu detailu. Takový je apartmánový byt z brazilského São Paulo, který byl představen na zdejší výstavě designu a architektury. Je ukázkou kombinace moderního stylu bydlení, které ale nechce být ve vleku uspěchané civilizace, a upřednostňuje vzdušný ...

REKLAMA