REKLAMA
Témata Hledat

Architektonické inspirace

Mozaika nápadů z celého světa na ESTAV.cz!

Obývací pokoj pro dlouhé zimní večery

Dlouhé zimní večery jsou pro mnohé strašákem – temné dny a sychravé počasí přináší lidem pochmurnou náladu a deprese. Jak vybavit obývací pokoj tak, aby dlouhé večery v něm strávené byly chvilkami, na které se naopak budete další rok opět těšit?
Obývací pokoj pro dlouhé zimní večery

Pohodlný a hřejivý nábytek

Moderní obývací pokoje jsou obvykle pojaty minimalisticky. Líbivý design však ne zcela zapadá do českého podnebí, kdy přibližně polovina roku přináší zmíněné studené a sychravé počasí. V kombinaci se „studeným“ interiérem se pak doma cítíte nepříjemně – čekáte na léto.

Proč ale mít obývací spokoj vybavený ve stylu přímořského domu (kam „chladnější“ interiér skvěle pasuje), když v létě stejně obvykle trávíte večery venku a v obýváku se tolik nezdržujete?

Vsaďte spíše na interiér, který je typický pro starší chalupy a stavby. Volte robustní nábytek z masivu, těžké koberce, nezapomeňte na pohodlné křeslo. Okna zakryjte výraznými závěsy, místo bodových světel se zářivkou vyzařující studenou bílou vsaďte na stojací lampy s žárovkami s teplým světem.

Oheň by neměl chybět

Pokud máte možnost, instalujte do svého obýváku krb. I malý oheň dokáže zcela změnit atmosféru v místnosti. Nemusí přitom jít pouze o chatu nebo rodinný dům, speciální (zpravidla plynové) krby lze instalovat i do bytů. Alternativou může být svíčka s příjemnou vůní.

Chutné jídlo a dobrá zábava

Zkuste alespoň občas vypnout televizi, počítač či telefon a zahrajte si rodinnou hru, luštěte křížovky nebo si přečtěte zajímavou knihu.

K tomu sklenka vína a dobrý sýr v pohodlném křesle u krbu – není to vaše vysněná představa? Přitom právě takový obývák si můžete doma vytvořit. Dobré pokrmy nepochybně k příjemným podzimním večerům patří. Léto je ještě daleko, takže nějaké to kilo navíc v zimě nevadí (naopak!) a s dobrým jídlem přichází vždy dobrá nálada.

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Přečtěte si více k tématu Interiér

Foto: Jakub Skokan and Martin Tůma / BoysPlayNice

Minimalistický dům v Jinonicích. Málo nebo moc?

Málo, nebo už hodně? Při prohlížení fotogalerie nově komplexně rekonstruovaného domu v pražských Jinonicích se člověk nezbrání jistým rozpakům. Na jedné straně kouká na perfektně odvedenou práci architektů, kteří dokázali velmi chytře rozpracovat plán nestejnorodého shluku stavení. Ale také tu zůstává jistý dojem ...

Zdroj: RAKO

Adolf Loos - architekt inspirující celé generace

V prosinci letošního roku uplyne již 150 let od narození hrdého vyznavače čistých linií, svéhlavé osobnosti a zároveň jedné z nejvlivnějších postav vídeňské tvůrčí společnosti. Muzeum hlavního města Prahy a Národní památkový ústav proto v lednu vyhlásily Rok Adolfa Loose.

Foto:  Jakub Skokan a Martin Tůma / BoysPlayNice

Dům Kaštan je plný překvapení. Pod dřevěnou obálkou skrývá výživné jádro

Bez zbytečných parádiček, přímo k jádru věci. Vyzvednout to podstatné, zacílit na silné stránky a ty tvůrčím způsobem rozvést. Dům Kaštan ve své čisté podstatě oživuje to, co si spojujeme s tradiční valašskou architekturou. Soulad s přírodou, stabilitu, soběstačnost, odolnost, zapracování lokálních zdrojů. Činí tak s ...

Foto: Harald Wisthaler

UFO chata v Alpách. Dům ze 70. let je překvapivě aktuální architekturou

Jihotyrolské Alpy nás umí překvapit přenádhernou přírodou, ale jsou věci, které tu nečekáme. Rozzlobená rohatá kráva, která nás prožene po pastvině nebo lavina na sjezdovce, budiž. Ale UFO? To už je trochu moc. Není divu, že chata připomínající mimozemský létající stroj krátce po přistání, přitahuje zaslouženou ...

Zdroj: BVV - Jiří Zach

Chcete trendy interiér? Inspirujte se v džungli

Na letošním veletrhu Mobitex, který se konal 26. až 29. února v Brně byla k vidění zcela nová a netradiční expozice. Přesně se jednalo o doprovodný program formou ukázkového interiéru ve stylu „Džungle“, který pro akci připravila česká designérka a specialistka na trendy Iva Bastlová.

E-book: Příručky ZDARMA!

Příručka Jak koupit bydlení

Jak koupit bydlení

Pomocník při koupi domu, bytu, pozemku.

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Poradíme s vyřízením stavebního povolení

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Akce a slevy

Výběr čerpací techniky pro dům a zahradu

Výběr čerpací techniky pro dům a zahradu

Výběr čerpací techniky pro dům a zahradu

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA