Témata Hledat

Architektonické inspirace

Mozaika nápadů z celého světa na ESTAV.cz!

Výztužná sklovláknitá tkanina, kterou lze použít i pro vyztužení jezírka

Chtěli byste na stavbě podkladový materiál, který má dobré vlastnosti a navíc vám usnadní práci? Zkuste zavedený výrobek ADFORS Vertex® Grid – typ G120. Standardní použití této sklovláknité tkaniny je výztuž pro suché a samoregulační směsi. Vzhledem k povaze tkaniny ji lze bez problémů použít také k jiným účelům. Kvůli dobré tvarovatelnosti dovede materiál dobře kopírovat tvar povrchu.
Výztužná sklovláknitá tkanina, kterou lze použít i pro vyztužení jezírka

G 120 se teší značné oblibě u stavbařů, protože je lehká, snadno se s ní manipuluje, a dobře se řeže. Tkaninu lze použít jako výztuž pro podklad i nanášení dalších vrstev, jako jsou například prostory kolem jezírek a podlahy kolem bazénů.

Výrobní závod SAINT-GOBAIN ADFORS CZ dodává G120 standardně v 50 metrovém návinu s rozměry oka 4x4 cm v šířce 100 cm. Tkanina má řadu výhod: je alkali rezistentní, lehká, dobře se s ní manipuluje a její řezání není obtížné.

Tkaninu lze použít jako výztuž cementových vrstev do podlah, a k nanášení dalších úrovní  na její povrch. Jedná se zejména o základ při nanášení betonu. Tady G120 střídá a postupně nahrazuje dříve používané železné mřížky. Ty jsou však neforemné, těžké a hůře se s nimi manipuluje. Naši mřížku lze stříhat nůžkami, zatímco železnou výztuž musí člověk řezat kotoučem. Náš výrobek je spolehlivý pomocník na stavbě a významně redukuje čas strávený při pokládání. S jeho užíváním se snižuje riziko poranění,“ prozradil produktový manažer ADFORS Miloš Břicháček.

Podívejte se na naše video, kde najdete srovnání kovové mřížky a naší G120.

SAINT-GOBAIN ADFORS CZ s.r.o.

logo
Sokolovská 106
57021 Litomyšl

telefon: 00420 461 651 110
e-mail: marketing_adfors_cpe@saint-gobain.com

web: eu.adfors.com/cz, vertexgrid.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Přečtěte si více k tématu Stavba

Stavba, ilustrační obrázek, zdroj: fotolia.com

Hejtmani chtějí znovu jednat o návrhu nového stavebního zákona

Hejtmani nepovažují pondělní dohodu vlády se Svazem měst a obcí ČR ohledně návrhu nového stavebního zákona za dohodu s územními samosprávami.V Brně po jednání s ministryní pro místní rozvoj Klárou Dostálovou (za ANO) to řekl liberecký hejtman Martin Půta.

Stavba, ilustrační obrázek, zdroj: fotolia.com

Změna návrhu nového stavebního zákona: Malé stavební úřady zůstanou u obcí

Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) upraví návrh stavebního zákona tak, že úředníci odpovědní za stavební řízení v obcích nebudou převedeni do nového státního modelu. Původně mělo pod stát přejít 13 500 úředníků, nyní to bude asi 7000. Novinářům to po včerejší schůzce s premiérem Andrejem Babišem (ANO) a šéfem Svazu ...

zdroj: Ekodům o. s.

Rodinný dům ze dřeva a slámy postavili mezi vzrostlé stromy

Na počátku příběhu stavby slaměného domu v Horním Jelení, byla potřeba přestat řešit nekonečné a finance pohlcující opravy dvou starých, vysoce energeticky náročných domů, zcela nevyhovujících svým rozvržením. Každý plán, jak jeden dům opravit prodejem druhého byl kompromisem, který nemohl splnit sen o prosluněném, ...

Stavba, ilustrační obrázek, zdroj: fotolia.com

Babiš a Dostálová jednají o stavebním zákonu

Premiér Andrej Babiš (ANO) a ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová (za ANO) budou dnes dopoledne na úřadu vlády jednat s předsedou Svazu měst a obcí Františkem Luklem o návrhu stavebního zákona. Svaz normu označil za natolik špatnou, že je třeba vypracovat zcela nový návrh.

REKLAMA