REKLAMA
Témata Hledat

Architektonické inspirace

Mozaika nápadů z celého světa!

Severovýchodní obchvat Pardubic získal stavební povolení

Připravovaný severovýchodní obchvat Pardubic získal stavební povolení. ČTK to zjistila z dokumentu na úřední desce krajského úřadu. Stavbu nazvanou I/36 Pardubice, Trnová - Fáblovka - Dubina připravuje Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) již mnoho let.
Silnice, ilustrační obrázek, zdroj: fotolia.com

Silniční spojka usnadní průjezd od Hradce Králové směrem na Sezemice a Dašice. Silnice o délce 4169 metrů má být zčásti dvoupruhová, zčásti ji budou tvořit čtyři směrově rozdělené pruhy. Bude vycházet z okružní křižovatky u Globusu na silnici I/36, povede kolem lokality Fáblovka zčásti nezastavěným územím jihovýchodním směrem a napojí se na stávající kruhovou křižovatku na Dubině na výpadovce na Sezemice a Holice.

Projektanti na obchvatu naplánovali dvě kruhové a jednu průsečnou křižovatku a deset mostních objektů. Z nich bude největší zavěšený most přes polní a místní cesty, slepé rameno a hlavní tok Labe. Další mosty překračují menší vodní toky, několik mostů vznikne kvůli křížení s polními cestami a horkovodem.

Povolení zatím není pravomocné. Jeho definitivní vydání mohou oddálit odvolání. Komplikací bude i získání potřebných pozemků. Jak nedávno uvedl ministr dopravy Vladimíra Kremlík (za ANO), brání zahájení stavby obstrukce vlastníků. Kvůli tomu se povolovací proces značně prodlouží. Protože jde o veřejně prospěšnou stavbu, bude možné pozemky vyvlastnit.

Severovýchodní obchvat Pardubic plánují silničáři řadu let. Zdržení způsobil odmítavý postoj části majitelů pozemků v trase silnice k jejich prodeji, muselo se také opakovat posouzení EIA, původní posudek již nebyl platný.

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Nejnovější redakční zprávy

foto: Petr Bohuslávek

Pražská rada bude jednat o stanovisku k nové ranveji na letišti

Náměstek primátora Prahy pro životní prostředí Petr Hlubuček (STAN) plánuje na radě hlavního města otevřít téma chystané stavby nové ranveje ruzyňského letiště, se kterou nesouhlasí. Ve čtvrtek to řekl novinářům s tím, že o tématu chce jednat v následujících měsících a zastupitelé budou také na podzim projednávat…

Zdroj: Fotolia.com - neubau-lagerhalle---thombal

Propad stavebnictví pokračuje, v červnu kleslo o 11,5 procenta

Propad stavební výroby v Česku znovu zrychlil. V červnu se reálně meziročně snížila o 11,5 procenta po květnovém poklesu o 7,7 procenta. Opět si pohoršilo pozemní stavitelství, kam spadá výstavba bytů, kanceláří nebo skladů. Oproti předchozím měsícům zaznamenaly horší výsledky také inženýrské stavby, mezi něž patří…

Zdroj: AdobeStock - maudanros

V Janově byl otevřen nový dálniční most, nahradil ten zřícený

V severoitalském Janově byl včera slavnostně otevřen nový dálniční most na místě Morandiho mostu, jehož část se 14. srpna 2018 zřítila. Neštěstí si tehdy vyžádalo více než čtyři desítky lidských životů. Dnešního ceremoniálu se zúčastní mimo jiné italský prezident Sergio Mattarella a premiér Giuseppe Conte.

Zdroj: Fotolia.com - chalabala

Praha oprášila plán obchvatu Vítězného náměstí

Hlavní město plánuje vypsat veřejnou zakázku na dlouho diskutovaný projekt propojení Evropské a Svatovítské ulice novou silnicí, která má ulevit Vítěznému náměstí v Praze 6. V pondělí budou o vypsání tendru rozhodovat radní. Stavbu silnice dlouhou dobu požaduje radnice Prahy 6. Město také připravuje rekonstrukci…

Zdroj: Fotolia.co - hcast

Stát má územní rozhodnutí pro úsek Pražského okruhu mezi D1 a D11

Ředitelství silnic a dálnic, které je investorem pražského vnějšího okruhu, má územní rozhodnutí ke stavbě úseku 511 na jihovýchodě metropole mezi D1 a D11. Podle webu ŘSD bylo územní rozhodnutí vydáno v pátek a zatím je nepravomocné, takže je možné proti němu podat odvolání.

E-book: Příručky ZDARMA!

Příručka Jak koupit bydlení

Jak koupit bydlení

Pomocník při koupi domu, bytu, pozemku.

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Poradíme s vyřízením stavebního povolení

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Akce a slevy

Zvýhodněné sady nádrží na dešťovou vodu pro rodinné domy

Zvýhodněné sady nádrží na dešťovou vodu pro rodinné domy

Velkokapacitní podzemní nádrže na dešťovou vodu

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA