REKLAMA
Témata Hledat

Architektonické inspirace

Mozaika nápadů z celého světa na ESTAV.cz!

S rekonstrukcí nemusíte čekat do jara

Kalendářní rok se blíží ke konci a vy jste se ještě nepustili do rekonstrukce, kterou si už dlouho slibujete? Pokud se chystáte na novou fasádu nebo jiné venkovní opravy, tak to letos už opravdu nestihnete. Na vše ostatní máte ale ještě čas. Navíc řada stavebních společností nabízí i lepší ceny než přes letní sezónu.

Venkovní rekonstrukce a složitější venkovní práce budou muset počkat na příští rok. Na druhou stranu vnitřním opravám nestojí nic v cestě.  Záleží jen na vás, do čeho se pustíte, jestli do malování nebo rovnou do přestavby bytového jádra. Pokud si navíc přizvete na pomoc odborníky, můžete i ušetřit desítky procent. Stavební firmy nemají přes zimu tolik práce jako v teplejších měsících a nabízejí posezónní slevy.

Výměna oken

Okna se běžně vyměňují až do teploty minus 10 °C. Přesto je jejich výměna často odložena na jaro ze strachu, že by byt prochladl. Obavy pusťte z hlavy. Stejně jako v teplejších měsících je vybourané okno hned nahrazeno novým, aby byly teplotní ztráty co nejnižší. Zároveň výměnou oken docílíte tepelné úspory už pro letošní zimu. Čím dříve se tedy do výměny pustíte, tím více ušetříte za vytápění. Pokud by teploty klesly pod zmíněných minus 10 °C, nic se neděje. Vnitřní zapravení oken to neovlivní a spolehlivá firma nebude mít problém zapravit okna zvenčí dodatečně, hned co to teplotní podmínky dovolí.

Rekonstrukce koupelny

Rekonstrukce koupelny patří mezi ty nejvíce obávané. Nikoho neláká představa žít několik týdnů v pohotovostním režimu a odbíhat k sousedům na toaletu. Pokud plánujete kompletní rekonstrukci včetně bourání jádra, počítejte se 2–3 týdny. Pokud chcete jen obměnit obklady, vše stihnete během týdne.

Na začátek si sepište celý projekt, podle kterého budete postupovat. Nestane se vám, že byste nevěděli, co dělat dřív, nebo zbytečně práce prodlužovali.

Myslete na hydroizolaci, díky které vaše koupelna odolá každodennímu náporu vody a vlhkosti. Aby hydroizolační vrstva držela co nejlépe, je potřeba podklad důkladně vysušit, vyčistit a zbavit nečistot. Vypořádat se s vlhkostí vám pomohou i spáry, u který trvejte na protiplísňové úpravě. Například spárovací hmota Kerapoxy Design vás navíc potěší i snadnou údržbou.

V případě obkladu myslete na rezervy a nakupte minimálně o 10 % více materiálu, než plánujete využít. Materiál navíc zužitkujete na prořezy a budoucí výměny.

Rekonstrukce od podlahy

Další typ rekonstrukce, do kterého se bez obav můžete v zimě pustit, je výměna podlahy všech materiálů. Pokud se nemůžete rozhodnout, jaký typ podlah se nejvíce hodí k vašemu životnímu stylu, doporučujeme si přečíst tento článek, ve kterém jsou shrnuty vlastnosti jednotlivých materiálů.                       

Před samotnou pokládkou sjednoťte savost materiálu, na který budete pokládat. K tomu dokonale poslouží univerzální penetrace Eco Prim T. Pak se už stačí jen ujistit, že je podlaha dokonale rovná, případně ji pomoci vyrovnávací stěrkou Planitex D15, použít kvalitní lepidlo a můžete pokládat.

Malování

Nevěřte mýtům, že malovat se má pouze v létě. Naopak suchý vzduch v kombinaci s vytápěním vytváří pro malování ideální podmínky. Barva schne rychleji a dokonce se prodlužuje i její životnost. Na samotné malování nebo následný úklid tak roční období nemá žádný vliv.

Barvu vybírejte chytře a podle místnosti, kde chcete malovat. Například do kuchyně doporučujeme barvu Dursilite, kterou od jakýchkoliv nečistot očistíte stejně snadno jako špinavé nádobí. Oproti tomu do místností s vyšší vlhkostí volte vysoce paropropustnou barvu Colorite Matt, která zabrání tvorbě vlhkých míst a tím předejdete tvorbě plísní.

Ať vaše plány zahrnují jakoukoliv rekonstrukci, nikdy nepodceňte výběr materiálů a řemeslníků. Jen díky nim vám bude výsledek dělat radost a ne starost. Můžeme doporučit, lídra trhu se stavební chemií, značku Mapei. V jejich portfoliu najde vše, co pro rekonstrukci potřebujete, a navíc i spolehlivé řemeslníky. Neváhejte už jediný den ať do konce roku vše pohodlně stihnete.  

Sdílet / hodnotit tento článek

Přečtěte si více k tématu Stavba

Příbramská nemocnice volá o pomoc! Můžete poskytnout ochranné obleky?

Příbramská nemocnice volá o pomoc! Můžete poskytnout ochranné obleky?

Používáte při práci ochranné obleky, např. jako lakýrníci, malíři nebo jiné profese a můžete jich pár postrádat? Oblastní nemocnice Příbram je v tuto chvíli urgentně potřebuje pro ochranu zdravotníků před koronavirem. Pokud je to možné, prosíme poskytněte jí libovolné množství.

Stavba, ilustrační obrázek, zdroj: fotolia.com

Svaz stavebnictví varuje: Vláda nesmí zopakovat chyby z krize roku 2008

Stát nesmí zopakovat chyby, které udělal po krizovém roce 2008. Tehdy zbytečným omezením investic přibrzdil stavebnictví mnohem více než většinu jiných oborů. Sdělil prezident Svazu podnikatelů ve stavebnictví v ČR Jiří Nouza. Dopady současných opatření proti šíření koronaviru podle něj mohou i tak jít až do miliard ...

Téměř pasivní dům ve svahu s kompostovacím záchodem

Téměř pasivní dům ve svahu s kompostovacím záchodem

Přízemní, téměř pasivní rodinný dům vrostlý do jižního svahu nad horizontem původní zástavby vesnice uprostřed starého ovocného sadu na okraji malé vsi na Domažlicku. Ze severní strany, pod přesahem střechy je chráněný vstup do domu, za kterým následuje nevytápěná část vyčleněná z kompaktního tvaru vytápěného půdorysu ...

Peníze, ilustrační obrázek, zdroj: fotolia.com

Fond bydlení sníží kvůli koronaviru splátky nebo je odloží

Státní fond rozvoje bydlení (SFRB) poskytne odklad splácení nebo snížení splátek zvýhodněních úvěrů všem, kteří se kvůli nouzovému stavu dostali do tíživé finanční situace. Dnes to sdělila mluvčí fondu Karolína Smetanová. Podle ní půjde hlavně o půjčky na bydlení pro mladé lidi.

E-book: Příručky ZDARMA!

Příručka Jak koupit bydlení

Jak koupit bydlení

Pomocník při koupi domu, bytu, pozemku.

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Poradíme s vyřízením stavebního povolení

Partner tématu

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Akce a slevy

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA