REKLAMA
Témata Hledat

Ceny nemovitostí a nájmů

Přehledně v mapě!

Odvlhčovač jako řešení nadměrné vlhkosti. Lze kombinovat také s čističkou vzduchu

V domácnosti může velmi snadno vzniknout prostředí, které je vhodné pro tvorbu plísní. Mnohdy za to může prostý fakt, že třeba zapomínáme větrat. Pravidelné větrání je důležité, a to třeba i v zimě, kdy se doporučuje otevřít okna dokořán aspoň dvakrát denně na pár minut. Naopak z pohledu vlhkosti je zvlášť zimě nevhodné větrat dlouho, a to k tomu navíc na ventilaci. Tím totiž zbytečně ochlazujeme zdivo.

Odvlhčovače kombinované s čističkou

Co když ale správně větráme a plísně se stále tvoří? Takovém případě je na zvážení pořízení odvlhčovače. Tyto přístroje jsou schopny odebrat přebytečnou vlhkost ze vzduchu. To samozřejmě aktivně zabraňuje dalšímu rozvoji plísní, které si libují ve vlhkém prostředí. Kromě toho je možno tyto přístroje kombinovat s:

  • Ionizátorem
  • Čističkou vzduchu

Ionizátor je další bojovník proti plísním, protože dokáže neutralizovat jejich zárodky. A je rozhodně důležité podchytit rozvoj plísní hned v začátcích. Kromě toho lze kombinovat vysoušeč také s čističkou vzduchu, která obsahuje HEPA filtr. Tato účinná filtrace je schopna zachycovat mikročástice, a to nejen plísní, ale také pyl nebo domácí prach. Tyto přístroje dva v jednom jsou stále žádanější, protože nejen odvlhčují, ale zároveň vzduch také čistí.

Jaká je ideální vlhkost?

Jak vlastně poznáte, že máte v interiéru příliš vysokou vlhkost? Jednoduše zjištěním relativní vlhkosti. Ta by se měla v místnosti pohybovat mezi 40 až 60 %. Pokud tomu tak není, vysoušeč vzduchu pomůže dostat ji do správných mezí. Je to každopádně jedna z možností, jak zabránit tvorbě plísní včas.

Úspora nákladů

Není to ale pouze o tom, že odvlhčovač nám vytváří v interiéru vhodnější klima. Vysoušeče vlhkosti dokáží také šetřit náklady, protože nám pomohou vysušit zeď třeba po prasklém vodovodním potrubí. Zeď zbaví rychle vlhkosti a nás dalších nepříjemností.

Sdílet / hodnotit tento článek

Přečtěte si více k tématu Instalace - TZB

Voda, ilustrační obrázek, Zdroj: fotolia.com, thongchai

Liberec podpoří první žadatele o vybudování domácích čistíren

Liberec letos podpoří první žadatele z Harcova a Kunratic dotací z nového programu na vybudování domovních čistíren odpadních vod. Cílem je zlepšit kvalitu vody na přítocích do harcovské přehrady. Letos dostanou žadatelé podle náměstka primátora Jiřího Šolce (Starostové pro Liberecký kraj) peníze na projektové…

Ilustrační obrázek - teplárna, zdroj: Fotolia.com, l-jeno

Pandemie loni způsobila pokles prodeje tepla o 5 až 7 procent

andemie koronaviru způsobila v loňském roce meziroční pokles prodeje tepla o pět až sedm procent. Většina tepláren hlásí mírný meziroční nárůst spotřeby tepla jen u bytů, naopak v sektoru služeb nebo průmyslových podniků došlo v řadě případů k výrazným propadům. Řekl to mluvčí Teplárenského sdružení ČR Pavel…

REKLAMA
REKLAMA