REKLAMA
Témata Hledat

Architektonické inspirace

Mozaika nápadů z celého světa na ESTAV.cz!

Odvlhčovač jako řešení nadměrné vlhkosti. Lze kombinovat také s čističkou vzduchu

V domácnosti může velmi snadno vzniknout prostředí, které je vhodné pro tvorbu plísní. Mnohdy za to může prostý fakt, že třeba zapomínáme větrat. Pravidelné větrání je důležité, a to třeba i v zimě, kdy se doporučuje otevřít okna dokořán aspoň dvakrát denně na pár minut. Naopak z pohledu vlhkosti je zvlášť zimě nevhodné větrat dlouho, a to k tomu navíc na ventilaci. Tím totiž zbytečně ochlazujeme zdivo.

Odvlhčovače kombinované s čističkou

Co když ale správně větráme a plísně se stále tvoří? Takovém případě je na zvážení pořízení odvlhčovače. Tyto přístroje jsou schopny odebrat přebytečnou vlhkost ze vzduchu. To samozřejmě aktivně zabraňuje dalšímu rozvoji plísní, které si libují ve vlhkém prostředí. Kromě toho je možno tyto přístroje kombinovat s:

  • Ionizátorem
  • Čističkou vzduchu

Ionizátor je další bojovník proti plísním, protože dokáže neutralizovat jejich zárodky. A je rozhodně důležité podchytit rozvoj plísní hned v začátcích. Kromě toho lze kombinovat vysoušeč také s čističkou vzduchu, která obsahuje HEPA filtr. Tato účinná filtrace je schopna zachycovat mikročástice, a to nejen plísní, ale také pyl nebo domácí prach. Tyto přístroje dva v jednom jsou stále žádanější, protože nejen odvlhčují, ale zároveň vzduch také čistí.

Noaton DF 4123 HEPA, odvlhčovač a čistička vzduchu

Jaká je ideální vlhkost?

Jak vlastně poznáte, že máte v interiéru příliš vysokou vlhkost? Jednoduše zjištěním relativní vlhkosti. Ta by se měla v místnosti pohybovat mezi 40 až 60 %. Pokud tomu tak není, vysoušeč vzduchu pomůže dostat ji do správných mezí. Je to každopádně jedna z možností, jak zabránit tvorbě plísní včas.

Úspora nákladů

Není to ale pouze o tom, že odvlhčovač nám vytváří v interiéru vhodnější klima. Vysoušeče vlhkosti dokáží také šetřit náklady, protože nám pomohou vysušit zeď třeba po prasklém vodovodním potrubí. Zeď zbaví rychle vlhkosti a nás dalších nepříjemností.

Sdílet / hodnotit tento článek

Přečtěte si více k tématu Instalace - TZB

Zdroj: AdobeStock-vchalup

Aukce elektřiny a plynu: Výhoda nebo podvod?

Aukce byly vítaným nástrojem pro zlevnění elektřiny i plynu domácnostem. Dnes jsou spojovány se šmejdy a s nekalými praktikami. Mají si lidé dávat na aukce pozor? V čem jsou špatné a kde naopak pomáhají? Podíváme se na to, z čeho aukce vznikly a zda i dnes existují výhodné a férové aukce.

Zdroj: AdobeStock-Benedikt

Obyvatelé Jamného v referendu zamítli stavbu větrných elektráren

Lidé v obci Jamné na Jihlavsku dnes v místním referendu nepodpořili výstavbu větrných elektráren na katastru obce. Proti bylo 187 ze 432 oprávněných voličů. V referendu hlasovalo 58,3 procenta občanů, je platné a pro obec závazné, řekl to starosta Luboš Varhaník.

Elektrárna, ilustrační obrázek, zdroj: fotolia.com

ERÚ: Proměna energetiky zvýší zřejmě do budoucna ceny energií

Současná proměna energetiky zřejmě do budoucna zvýší regulovanou část ceny energií. Důvodem budou náklady spojené s nejrůznějšími technologickými změnami, které se v energetické soustavě postupně zavádějí. V rozhovoru to řekl předseda rady Energetického regulačního úřadu (ERÚ) Stanislav Trávníček. Úřad dnes dopoledne ...

Energie, ilustrační obrázek, zdroj: fotolia.com

Komu se zvýší cenu elektřiny? Plyn zdražovat nebude

Někteří dodavatelé zvýší v příštích měsících cenu elektřiny pro část domácností, za plyn si lidé naopak nepřiplatí. Vyplývá to z vyjádření většiny prodejců, které oslovila ČTK. Firmy upozorňují, že velkoobchodní ceny elektřiny se drží na relativně vysokých úrovních a v posledních letech rostly. U plynu je podle nich ...

© Fotolia.com

Rozúčtování tepla v bytech nedává smysl

Každý, kdo bydlí v bytovém domě, ve kterém se rozúčtovává teplo, to zná: na radiátoru má nainstalovaný měřič, který měří... ale co vlastně? Lze podle měření teploty radiátoru rozúčtovávat náklady za teplo? Není potřeba hlubokých znalostí fyziky, abychom tušili, že teplo není to samé co teplota. A že byty uprostřed ...

E-book: Příručky ZDARMA!

Příručka Jak koupit bydlení

Jak koupit bydlení

Pomocník při koupi domu, bytu, pozemku.

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Poradíme s vyřízením stavebního povolení

Partner tématu

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Akce a slevy

Soutěžte o koupelnu Jika

Soutěžte o koupelnu Jika

Soutěžte o koupelnu Jika

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA