REKLAMA
Témata Hledat

Architektonické inspirace

Mozaika nápadů z celého světa!

Odvlhčovač jako řešení nadměrné vlhkosti. Lze kombinovat také s čističkou vzduchu

V domácnosti může velmi snadno vzniknout prostředí, které je vhodné pro tvorbu plísní. Mnohdy za to může prostý fakt, že třeba zapomínáme větrat. Pravidelné větrání je důležité, a to třeba i v zimě, kdy se doporučuje otevřít okna dokořán aspoň dvakrát denně na pár minut. Naopak z pohledu vlhkosti je zvlášť zimě nevhodné větrat dlouho, a to k tomu navíc na ventilaci. Tím totiž zbytečně ochlazujeme zdivo.

Odvlhčovače kombinované s čističkou

Co když ale správně větráme a plísně se stále tvoří? Takovém případě je na zvážení pořízení odvlhčovače. Tyto přístroje jsou schopny odebrat přebytečnou vlhkost ze vzduchu. To samozřejmě aktivně zabraňuje dalšímu rozvoji plísní, které si libují ve vlhkém prostředí. Kromě toho je možno tyto přístroje kombinovat s:

  • Ionizátorem
  • Čističkou vzduchu

Ionizátor je další bojovník proti plísním, protože dokáže neutralizovat jejich zárodky. A je rozhodně důležité podchytit rozvoj plísní hned v začátcích. Kromě toho lze kombinovat vysoušeč také s čističkou vzduchu, která obsahuje HEPA filtr. Tato účinná filtrace je schopna zachycovat mikročástice, a to nejen plísní, ale také pyl nebo domácí prach. Tyto přístroje dva v jednom jsou stále žádanější, protože nejen odvlhčují, ale zároveň vzduch také čistí.

Jaká je ideální vlhkost?

Jak vlastně poznáte, že máte v interiéru příliš vysokou vlhkost? Jednoduše zjištěním relativní vlhkosti. Ta by se měla v místnosti pohybovat mezi 40 až 60 %. Pokud tomu tak není, vysoušeč vzduchu pomůže dostat ji do správných mezí. Je to každopádně jedna z možností, jak zabránit tvorbě plísní včas.

Úspora nákladů

Není to ale pouze o tom, že odvlhčovač nám vytváří v interiéru vhodnější klima. Vysoušeče vlhkosti dokáží také šetřit náklady, protože nám pomohou vysušit zeď třeba po prasklém vodovodním potrubí. Zeď zbaví rychle vlhkosti a nás dalších nepříjemností.

Sdílet / hodnotit tento článek

Přečtěte si více k tématu Instalace - TZB

Vnitřní kanalizace: připojovací potrubí

Vnitřní kanalizace: připojovací potrubí

Pro připojení každého umyvadla či WC a dalších zařizovacích předmětů je nutné připojovací potrubí. To začíná u zápachové uzávěrky a končí napojením na odpadní potrubí. Může být v provedení větrané nebo nevětrané, častější je nevětrané. Hlavním úkolem připojovacího potrubí je zajištění dostatečného odtoku odpadních…

Foto: Ing. Lucie Peukertová

Dešťová voda v zahradě: Pečujte o ni a sucho vaši zahradu nepřekvapí

Ačkoli to na sucho možná právě teď nevypadá, stále je tento problém aktuální. Půda na zahradách i ve volné přírodě s ním totiž bojuje každý rok. V čem je největší problém, co děláme stále špatně, a jak zachránit každou kapku dešťovky? Metod je celá řada, nechte se inspirovat některými z nich.

Ilustrační obrázek, zdroj: fotolia.com

Vyúčtování energií. S reklamací má zkušenost 29 % lidí

S reklamací vyúčtování energií má zkušenost 29 procent Čechů. Nejčastějším důvodem je odečet odhadem distributora. Pozitivním signálem pro zákazníky je to, že ve více než 80 procentech těchto případů dodavatel reklamaci uznal.

Foto zdroj: ZO ČSOP Veronica

Jak se starat o pasivní dům? Zkušenosti z Bílých Karpat

Malebná vesnice na moravském úpatí Bílých Karpat, která je dávána za příklad úspor energií a ekologického stavitelství: Pasivní domy, kořenová čistírna, štěpková výtopna pro domácnosti. Jak se v obci provoz osvědčil?

S Knauf Insulation zateplíte dům kvalitně a efektivně

S Knauf Insulation zateplíte dům kvalitně a efektivně

Společnost Knauf Insulation nabízí široké spektrum produktů pro zateplení. Nejen, že jsou výbornými izolanty, které výrazně snižují náklady na vytápění a tlumí hluk, ale také se pyšní odolností vůči vysokým teplotám, mikroorganismům, snadnou manipulovatelností a dlouhou životností.

REKLAMA