REKLAMA
Témata Hledat

Ceny nemovitostí a nájmů

Přehledně v mapě!

Jaký vybrat sprchový kout? Klasický kout, dveře do niky nebo masážní box?

Nedílnou součástí každé koupelny jsou zpravidla sprchové kouty. Umožní rychle se osprchovat, aniž bychom museli třeba napouštět vanu. Pro každodenní hygienu jsou tak naprosto nepostradatelné. Sprchové kouty však můžeme realizovat mnoha způsoby. V průběhu let také přišla nová řešení, která se stávají stále oblíbenějšími. Může to být třeba možnost masáže proudem vody.

Typická řešení pro většinu koupelen

Samozřejmě stále nejrozšířenější variantou je ta nejklasičtější. Jedná se o typický sprchový kout, který může mít hned několik provedení. Obvykle si vybíráme podle dispozic naší koupelny, a to:

  • Čtvercový nebo obdélníkový tvar
  • Nástěnný nebo atypický kout
  • Walk-in sprchovou zástěnu

Prostor pro sprchování samozřejmě musí být komfortní a zároveň musíme počítat s rozměry, které máme k jeho instalaci k dispozici. Koupelna nám obvykle umožňuje instalovat klasické čtvercové nebo obdélníkové kouty, které jsou k dispozici v mnoha rozměrech. V některých případech však je potřeba sáhnout ke koutům atypických tvarů. V moderních koupelnách se stávají stále populárnější také walk-in zástěny. U těchto koutů nenajdete spodní vanu a je zde odtokový kanál přímo v dlažbě, kouty nemají dveře - pousuvné ani kyvné zástěny. Toto řešení působí stylovým a elegantním dojmem.

Dveře do niky

Stále poměrně častým řešením v českých domácnostech je tzv. výklenek v koupelně, kterému se říká jinak rovněž nika. Ten je vytvořen z obkladů a dlažby, a tvoří tak samotný prostor na sprchování. K němu už potřebujete pouze sprchové dveře, aby voda nestříkala do prostoru koupelny. Mohou být jednokřídlé, dvoukřídlé či třeba posuvné. Celkově bývá toto řešení ekonomičtější z pohledu pořizovací ceny koutu.

Sprchové boxy

Řada lidí si v posledních letech oblíbila také možnosti masáží ve sprše. Tomu slouží sprchový box, který dokáže dopřát kýženou relaxaci. Můžete mít například speciální trysky na nohy nebo parní lázeň. Jde samozřejmě o velmi stylovou záležitost.

Sdílet / hodnotit tento článek

Přečtěte si více k tématu Zařizovací předměty v koupelně

Zdroj: Mooden

Design koupelen s duchem římských lázní

Očista bývá v mnoha kulturách součástí těla i ducha, přičemž místo rekonvalescence nemusí být pevně určeno. Koupelna může být stejně tak očistnou svatyní, jako běžným místem denní potřeby. Koupelny se dokonce stávají součástí obývacích pokojů, běžněji ložnic.

Zdroj: Adobe Stock -  stanislawmikulski

Vysoušení rukou na záchodech v době pandemie nemoci COVID-19

Hygiena v kancelářských budovách se ještě donedávna jevila být okrajovým tématem, ale události tohoto roku to změnily. Dost výrazně. A zdá se, že udržovat dvoumetrový odstup, nosit roušky a mýt si ruce při každé příležitosti ještě chvilku budeme. Mantry o opakovaném mytí rukou si povšimli i odborníci z mezinárodní…

Tlačítko dvojitého splachování, foto © TZB-info

Úsporné splachování je dnes standardem

Sucho, nedostatek vody a její neustále rostoucí cena v posledních letech vedou ke snahám o úsporu vody. Splachování toalet je také jednou z možností, kde lze vodou šetřit, a to ve větším množství. Podle statistických údajů se nejvíce pitné vody spotřebuje při splachování toalet, na druhém místě je koupání ve vaně, na…

Interiéry plné inspirace. Kuchyně, koupelna i obývák s tipy od designérek

Interiéry plné inspirace. Kuchyně, koupelna i obývák s tipy od designérek

Pěkné bydlení člověku pozdvihne náladu nejen v dobách, kdy musíme doma trávit více času, než bychom asi sami chtěli. Tipy a triky pro vaši kuchyni, koupelnu, obývací pokoj nebo třeba i jídelnu či pokoj pro studenta přináší interiérové designérky na vzorové instalaci. Přečtěte si jejich tipy.

REKLAMA