REKLAMA
Témata Hledat

Architektonické inspirace

Mozaika nápadů z celého světa na ESTAV.cz!

Jak efektivně vyčistit fasádu?

Pokud se o fasádu nestaráte pravidelně, riskujete její trvalé poškození. V případě, že údržbu stále odkládáte, nebo jste se do ní dokonce ještě nikdy nepustili, nečeká vás jen nevzhledná fasáda. Hrozí vám její postupný rozpad, ale například také znehodnocení nákladného zateplení i ohrožené zdraví všech, kdo v daném domě bydlí. Dnešní profesionální technologie přitom dokáží vyčistit jakkoliv silné znečištění fasád. Poradí si se všudypřítomným prachem, smogem, s řasami, mechem i usazeninami z komínů.

Mikroorganismy, jako jsou řasy a plísně, najdete v podstatě na všech neošetřených fasádách. Kromě toho, že ničí fasádu, představují vysoké riziko i pro naše zdraví. Jejich spory se totiž neustále šíří vzduchem, a tak postupně pronikají ze znečištěné fasády přímo do domu nebo bytu. Přestože nejvíce ohrožují zdraví dětí a seniorů, jejich výskyt je rizikem pro každého. Před rozšířením nebezpečných mikroorganismů i do vašeho obydlí, vás ochrání jen udržovaná fasáda, která vyžaduje průběžnou a především efektivní údržbu. Fasádu nezapomeňte vyčistit také po stavebních úpravách nebo pokud zvažujete prodej nemovitosti. Mytí a ochranný nátěr fasády by ale měli zvážit také ti, kdo chtějí investovat do zateplení domu. Zvláště zateplené fasády jsou totiž velice náchylné ke vzniku kolonií nejrůznějších mikroorganismů, které pak fasádu postupně ničí.

Účinnou údržbu a dlouhodobý efekt zaručí jedině profesionálové z oboru

Starosti se studiem vhodných chemikálií i čas vám při údržbě fasády rozhodně ušetří profesionální firmy zaměřené na nátěry a mytí fasád. Dnes si sice můžete vybrat z celé řady různých společností, nejvýhodnější je ale jít cestou ověřených referencí. Často se totiž stává, že například firmy stavebního zaměření nabízí širokou škálu služeb včetně nátěru fasády. Takové firmy se ale nespecializují čistě na samotné nátěry fasád bytových domů, a už vůbec se nezaměřují na účinné vyčištění fasády. Můžete s nimi sice ušetřit, z dlouhodobého hlediska se ale taková spolupráce většinou nevyplatí. Zejména u nás v České republice se pak bohužel stává, že neprofesionální firma fasádu nevyčistí pořádně, čímž se účinnost následného nátěru v delším časovém horizontu velmi snižuje. A vy pak budete muset brzy oslovit jinou firmu a zaplatit čištění fasády znovu. Pamatujte na to, že výsledky neprofesionálního čištění nejsou nikdy tak účinné, jako je čištění s moderními chemikáliemi nové generace, které na čištění a nátěr fasád používají specialisté.

Jak efektivně vyčistit fasádu?

Proto si raději zvolte profesionály z oboru, kteří již mají něco za sebou. Ti fasádu vyčistí za pomoci horké vody a páry a chemických látek, které obsahují algizidy, biocidy či fungicidy. “Díky speciální technologii dokážeme vyčistit jakýkoliv typ fasády, včetně historických památkově chráněných objektů. Protože dlouhodobé působení mikroorganismů může fasádu nenávratně zničit, mytí fasády vždy ukončujeme fungicidním nástřikem, který vytvoří účinný filtr proti nejrůznějším řasám a plísním,” popisuje Marek Volejníček z firmy Umyjemto, která má osmiletou zkušenost s údržbou fasád nejen bytových domů ve třech zemích v Evropě.

Myslete do budoucna a údržbu fasády vnímejte jako investici

Výrazně ušetříte také na speciálních programech, v rámci kterých si můžete naplánovat údržbu fasády v dlouhodobém horizontu. To Vám zajistí jak efektivní plán, tak do budoucna ušetří i Vaší peněženku. Mezi takové patří například program Čistá Fasáda, se kterým na trh přichází celosvětově uznávaný výrobce barev Kabe Farben ve spolupráci odborníky z Umyjemto.

V případě, že zvolíte kompletní servis v rámci programu Čistá Fasáda, získáte automaticky také prodlouženou záruku 13 let na fasádní nátěr zateplené fasády vašeho domu. „Protože našim klientům chceme poskytnout praktický benefit v podobě možnosti plánování výdajů ohledně servisu fasády, rozhodli jsme se také zaručit garantovanou cenu služeb v průběhu trvání programu a postarat se také o garanční servis včetně protokolu kontroly,“ popisuje Marek Volejníček, jak z dlouhodobého hlediska efektivně financovat údržbu fasády.

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Nejnovější redakční zprávy

Reality, ilustrační obrázek, zdroj: fotolia.com

Realitní firmy: Zrušení daně z nabytí nemovitosti by bylo správné

Zrušení daně z nabytí nemovitosti, které navrhuje ministryně financí Alena Schillerová (za ANO), by byl správný krok, který by mohl rozhýbat realitní trh. Uvedli to zástupci většiny realitních firem a developerů. Za problém však považují zrušení daňových odpočtů z úroků u hypoték. Zatímco daň z nabytí nemovitosti se ...

Praha, ilustrační obrázek © fotolia.com

Pražské radnice podnikatelům odloží platby nájmů a odpustí úroky

Radnice pražských městských částí kvůli dopadu opatření proti koronaviru podnikatelům a živnostníkům odpustí úroky z prodlení platby nájemného a odloží splátky. Některé umožní nájem splácet podle splátkového kalendáře nebo zmrazí na čas valorizaci nájemného. O dalších případných opatřeních budou jednat podle vývoje ...

Bytový dům, ilustrační obrázek, zdroj: fotolia.com

Budou zlevňovat byty? Názory realitních makléřů hovoří jasně

Pokud by přísná ochranná opatření proti šíření koronaviru trvala v řádu týdnů, realitní trh by příliš výrazně ovlivnit nemusela. Shodla se na tom většina zástupců realitních firem v Česku, které oslovila ČTK. V březnu většinou ještě dobíhají obchody domluvené před karanténou. Někomu zatím prodeje neklesají vůbec, ...

Pitná voda, ilustrační obrázek, zdroj: fotolia.com

Koronavirus kvalitu vody neohrožuje, ujišťují vodárny v Plzni

Vodárna Plzeň má připravený i krizový scénář pro výrobu pitné vody. Může vyrábět kvalitní a bezpečnou vodu i v případě, kdy by nastala nejhorší varianta kontaminace celého okolí, řekl dnes ČTK generální ředitel Jiří Kozohorský. Epidemie koronaviru ale pitnou vodu v Plzni podle mluvčí vodáren Dany Veselé neohrožuje. ...

Praha, ilustrační obrázek © fotolia.com

Odpůrci Mariánského sloupu v Praze chtějí odložit stavbu

Spolek pro zachování současné historické podoby Staroměstského náměstí v Praze žádá o pozastavení stavby repliky Mariánského sloupu a její odložení. Důvodem je podle členů spolku hrozící nákaza koronavirem a nerespektování vládních opatření kvůli koronavirové pandemii. Uvedla to místopředsedkyně spolku Lenka Veselá. ...

Plyn, ilustrační obrázek, zdroj: fotolia.com

ERÚ vyzval kvůli viru dodavatele ke shovívavosti vůči klientům

Energetický regulační úřad (ERÚ) vyzval účastníky energetického trhu, aby při řešení možných problémů se zákazníky i ostatními účastníky trhu přihlíželi k omezením vyvolaným pandemií nemoci COVID-19. Úřad to uvedl na svém webu. U drobných spotřebitelů hrozí podle něj zejména potíže s opožděnými platbami.

Peníze, ilustrační obrázek, zdroj: fotolia.com

Fond bydlení sníží kvůli koronaviru splátky nebo je odloží

Státní fond rozvoje bydlení (SFRB) poskytne odklad splácení nebo snížení splátek zvýhodněních úvěrů všem, kteří se kvůli nouzovému stavu dostali do tíživé finanční situace. Dnes to sdělila mluvčí fondu Karolína Smetanová. Podle ní půjde hlavně o půjčky na bydlení pro mladé lidi.

Ilustrační obrázek, zdroj: fotolia.com

Praha připravuje osm P+R parkovacích domů pro téměř 5000 aut

Hlavní město připravuje stavbu osmi domů pro potřeby P+R záchytných parkovišť, které by měly celkem pojmout téměř 5000 aut. Letos by se měly začít stavět dva, a to na Černém Mostě a v Nových Butovicích. Zároveň magistrát plánuje letos zahájit stavbu dvou klasických záchytných parkovišť v Kyjích a v Hostivaři, celkem ...

Foto: didier-doceux - Fotolia.com

Salon dřevostaveb 2020: Změna termínu

Vzhledem k nařízení vlády ČR v souvislosti s koronavirem jsme bohužel nuceni odložit termín konání Salonu dřevostaveb 2020 plánovaný v termínu 12.3. až 14.3.

E-book: Příručky ZDARMA!

Příručka Jak koupit bydlení

Jak koupit bydlení

Pomocník při koupi domu, bytu, pozemku.

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Poradíme s vyřízením stavebního povolení

Partner tématu

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Akce a slevy

Výběr čerpací techniky pro dům a zahradu

Výběr čerpací techniky pro dům a zahradu

Výběr čerpací techniky pro dům a zahradu

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA