REKLAMA
Témata Hledat

Architektonické inspirace

Mozaika nápadů z celého světa na ESTAV.cz!

6 důvodů, proč si pořídit fotovoltaickou elektrárnu

Solární elektrárny se stávají čím dál více oblíbeným způsobem výroby elektřiny. Domů pokrytých solárními panely přibývá a spousta domácností si uvědomuje výhody energetické nezávislosti. Existuje i spousta mýtů a fámů, které se kolem fotovoltaiky točí, ty se budeme snažit v následujícím článku vyvrátit a zaměřit se na nejzásadnější výhody fotovoltaické elektrárny. Solární energie patří v současnosti k nejlevnějším zdrojům energie. Je obnovitelná, poměrně čistá a nevyžaduje příliš velkou údržbu. Jaké jsou tedy její přední výhody?

Úspora a minimální náklady

Cena, tedy respektive náklady, jsou první položkou, která klienty zajímá. A není se čemu divit, jde o investici do budoucnosti, která nesmí přijít vniveč. Náklady na vytvoření elektrické energie jsou minimální, elektřina se vyrábí z již zmíněných fotovoltaických panelů a při zvýšené spotřebě se energie bere z distribuční sítě. Co se týče doby návratnosti investice do solární elektrárny, tak se časový horizont liší, ale s podporou dotace z programu Nová zelená úsporám a stále se zvyšující kvalitě materiálů a technologií se doba návratnosti výrazně snižuje. Dotace pochází z prodeje emisních povolenek, které nejdou ze státního rozpočtu ani rozpočtu Unie. Povolenky mají sloužit jako nástroj ke snížení skleníkových plynů. Členské země si mezi sebou rozdělily emisní kvóty pro vypouštění uhlíkových emisí do ovzduší. Pokud jsou tyto kvóty překročeny, nastává čas pro odkup emisních povolenek.

Obnovitelný zdroj energie

Slunce je nevyčerpatelný zdroj energie a bude tady ještě dlouho poté, co my už ne. Můžeme se tedy spolehnout na sluneční záření, které dennodenně dopadá na naši planetu, a díky solárním panelům je přeměněno na energii, kterou zužitkuje váš rodinný dům.

Fotovoltaika Solidsun

Ohleduplná k životnímu prostředí

Solární energie je občas nazývána energií čistou. Je to z toho důvodu, že neprodukuje žádné zplodiny. Při výrobě solárních panelů je uvolněno do ovzduší mnohem méně škodlivin, než při spalování fosilních paliv, což je velmi zajímavý fakt nejen pro environmentální nadšence.

Minimální hlučnost i údržba

S fovoltaickou elektrárnou se nemusíte obávat hluku. Je velmi tichá a nenáročná na údržbu. Odborná údržba se doporučuje provádět každý druhý rok a je to také krok k delší životnosti celého fotovoltaického systému.

Neustále se zlepšující technologie

Díky strmému vývoji ve zdokonalování výroby, kvalitě materiálů a designu jsou fotovoltaické elektrárny čím dál účinnější při přeměně solární energie na elektřinu. Velikost panelů se zmenšuje a snižují se i náklady na pořízení. Fotovoltaická elektrárna je dnes dostupnější víc než kdykoli předtím.

Vhodná i v kombinaci s tepelným čerpadlem a klimatizací

Díky pořízení fotovoltaické elektrárny a tepelného čerpadla nebo klimatizace se výrazně sníží náklady spojené s provozem domácnosti. Vložená investice se vám rychle vrátí a vy bude spořit ušetřené peníze. Tepelná čerpadla dokáží ušetřit až dvě třetiny nákladů na vytápění a návratnost takové investice se pohybuje kolem 6 let.

Toto byly nejvýraznější výhody fotovoltaického systému, ale našly bychom jich daleko více. Přemýšlíte o pořízení solární elektrárny? Obraťte se na Solidsun, který je specialistou na poli fotovoltaických elektráren.

SOLIDSUN s.r.o.

logo
Příborská 602
73801 Frýdek-Místek

telefon: 800 400 506
e-mail: info@solidsun.cz

web: www.solidsun.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Přečtěte si více k tématu Solární energie pro rodinný dům

Věž s byty a kancelářemi v centru Prahy, na které lze farmařit

Věž s byty a kancelářemi v centru Prahy, na které lze farmařit

Projekt Dream Tower představuje inovativní řešení multifunkční budovy v centru nově se rozvíjející části Prahy – Nových Butovicích. Kombinací různých funkcí a technologií jako městské farmaření nebo soběstačné hospodaření s vodou a energiemi přináší koncept pro městský dům budoucnosti. Návrh budovy byl oceněn cenou ...

Soběstačný dřevěný dům u Chocně je nezávislý na sítích

Soběstačný dřevěný dům u Chocně je nezávislý na sítích

Dům, který je pro Pavla Černého splněným snem. Dřevostavba na nádherném místě, vnitřní hliněné omítky, těžká akumulační kamna a hlavně – žádné inkaso. Nevedou sem žádné kabely ani trubky z venku. Voda je z vrtu, elektřina z ostrovní fotovoltaické elektrárny, teplo ze slunce nebo dřeva. Celý dům se stavěl s ohledem na ...

O budoucnosti uhlí nerozhoduje ekonomika, ale politika

O budoucnosti uhlí nerozhoduje ekonomika, ale politika

O budoucnosti uhlí v Evropě se už dávno nerozhoduje z ekonomického hlediska, ale jde převážně o politické rozhodnutí. Shodli se na tom analytici, které oslovila ČTK. Podle údajů Mezinárodní asociace pro obchodování s emisemi (IETA) nemá uhelné elektrárny už deset evropských států. V Česku má dnes vláda jednat o ...

Boj Číny se znečištěním ovzduší může podpořit solární energetiku

Boj Číny se znečištěním ovzduší může podpořit solární energetiku

Úsilí Číny o snížení chronického znečištění ovzduší by mohlo až o 13 procent zvýšit její možnosti generovat solární energii, neboť umožní, aby se na Zemi dostalo více slunečního světla. Uvádí to studie vědců ze Švýcarska, Nizozemska a Číny, o níž informoval časopis Nature Energy.

E-book: Příručky ZDARMA!

Příručka Jak koupit bydlení

Jak koupit bydlení

Pomocník při koupi domu, bytu, pozemku.

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Poradíme s vyřízením stavebního povolení

Partner tématu

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Akce a slevy

Střešní systém Lindab SolarRoof

Střešní systém Lindab SolarRoof

Střešní systém Lindab SolarRoof

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA