REKLAMA
Témata Hledat

Architektonické inspirace

Mozaika nápadů z celého světa!

Půjčka pro mladé rodiny je nyní i od státu

Nedostatek peněz u mladých rodin není nic výjimečného. V případě potřeby financovat bydlení se nemusejí obracet jen na finanční instituce. Pomoc nabízí také stát. Jaký úvěr mladým lidem nabízí?
Půjčka pro mladé rodiny je nyní i od státu

Většina lidí je přesvědčena o tom, že pro půjčku musí buď do banky, nebo k nebankovní společnosti. Realita je taková, že existuje ještě jedna možnost. Tou je půjčka pro mladé, kterou nabízí náš stát. Podmínky jsou jasně dané a mezi hlavní patří nutnost maximální věkové hranice 36 let a dále požadavek na to, aby žadatel pečoval o dítě. Pokud toto splní, nabízí mu stát hned několik variant úvěrů. A to se splatností v délce maximálně 10 i 20 let.

Půjčka na modernizaci bydlení

Pokud už žadatel o peníze nemovitost má a chce ji pouze zvelebit, může si požádat o peníze na modernizaci bydlení. Nejnižší dostupnou sumou je částka 30 000 Kč. Tou nejvyšší částkou, o kterou si lze požádat je 300 000 Kč. Využití je striktně dané a souvisí právě s úpravou stávající nemovitosti.

Půjčka na rodinný dům

Druhou možnosti je půjčka poskytovaná na dům. Ten je možné buď klasicky postavit, nebo se může jednat o variantu koupi bytu. V obou případech je jako maximální suma stanovena částka 2 000 000 Kč. Podobně jako u hypoték s ní nelze financovat celou kupní cenu, ale maximálně 80 procent veškerých výdajů, které budou buď se stavbou, nebo nákupem souviset.

Půjčka na byt

Je tu ještě třetí možnost, která souvisí s pořízením bytu. Zde stát nabízí půjčku v maximální výši 1 200 000 Kč. I zde však musí mít žadatel určitou sumu našetřeno. Touto sumou je stejně jako u domu možné financovat maximálně 80 procent pořizovací ceny. Daná výše úvěru je využitelná výhradně na nákup konkrétního bytu.

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Nejnovější redakční zprávy

Grand prix architektů - termín podání přihlášek vyprší za dva dny!

Grand prix architektů - termín podání přihlášek vyprší za dva dny!

Obec architektů vyhlásila na začátku června další ročník soutěže Grand Prix Architektů - Národní cena za architekturu 2020. Vzhledem k velkému zájmu o prodloužení lhůty pro registraci projektů se organizátor rozhodl termín uzávěrky soutěže posunout do 15. srpna. Do tohoto data je možné registrovat nové i upravovat…

foto: Petr Bohuslávek

Pražská rada bude jednat o stanovisku k nové ranveji na letišti

Náměstek primátora Prahy pro životní prostředí Petr Hlubuček (STAN) plánuje na radě hlavního města otevřít téma chystané stavby nové ranveje ruzyňského letiště, se kterou nesouhlasí. Ve čtvrtek to řekl novinářům s tím, že o tématu chce jednat v následujících měsících a zastupitelé budou také na podzim projednávat…

Zdroj: Fotolia.com - neubau-lagerhalle---thombal

Propad stavebnictví pokračuje, v červnu kleslo o 11,5 procenta

Propad stavební výroby v Česku znovu zrychlil. V červnu se reálně meziročně snížila o 11,5 procenta po květnovém poklesu o 7,7 procenta. Opět si pohoršilo pozemní stavitelství, kam spadá výstavba bytů, kanceláří nebo skladů. Oproti předchozím měsícům zaznamenaly horší výsledky také inženýrské stavby, mezi něž patří…

Zdroj: AdobeStock - maudanros

V Janově byl otevřen nový dálniční most, nahradil ten zřícený

V severoitalském Janově byl včera slavnostně otevřen nový dálniční most na místě Morandiho mostu, jehož část se 14. srpna 2018 zřítila. Neštěstí si tehdy vyžádalo více než čtyři desítky lidských životů. Dnešního ceremoniálu se zúčastní mimo jiné italský prezident Sergio Mattarella a premiér Giuseppe Conte.

Zdroj: Fotolia.com - chalabala

Praha oprášila plán obchvatu Vítězného náměstí

Hlavní město plánuje vypsat veřejnou zakázku na dlouho diskutovaný projekt propojení Evropské a Svatovítské ulice novou silnicí, která má ulevit Vítěznému náměstí v Praze 6. V pondělí budou o vypsání tendru rozhodovat radní. Stavbu silnice dlouhou dobu požaduje radnice Prahy 6. Město také připravuje rekonstrukci…

Zdroj: Fotolia.co - hcast

Stát má územní rozhodnutí pro úsek Pražského okruhu mezi D1 a D11

Ředitelství silnic a dálnic, které je investorem pražského vnějšího okruhu, má územní rozhodnutí ke stavbě úseku 511 na jihovýchodě metropole mezi D1 a D11. Podle webu ŘSD bylo územní rozhodnutí vydáno v pátek a zatím je nepravomocné, takže je možné proti němu podat odvolání.

REKLAMA