REKLAMA
Hledat
Mapa cennemovitostí v ČR
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Balakryl RECY věci na Designbloku

Dvacet designových děl a jejich tvůrci budou od 2. září do 21. října usilovat o vaše hlasy na webu soutěže Balakryl RECY věci. Trojice nejúspěšnějších si mezi sebou rozdělí výhru 20 000 Kč. Nejlepší výrobky spatříte od 17. do 21. října vystavené v Openstudiu na letošní prestižní výstavě Designblok 2019. Jejich aukce pak proběhne 22. října po skončení výstavy.

Na jaře porota vybrala 26 kutilů a začínajících designérů (někteří soutěží ve dvojici se společným dílem), aby se zúčastnili soutěžního workshopu v Ostravě v rámci projektu Balakryl RECY věci. Tam pod vedením profesionálních designérů a zároveň ambasadorů projektu, Antonína Wenzela a Mariana Lacka, vytvořili nová soutěžní díla. O vítězi můžete rozhodovat od 2. září do 21. října prostřednictvím online hlasování na balakrylrecyveci.cz. Zvítězí tři s největším počtem získaných hlasů, kteří se podělí o výhru 20 000 Kč.

Dražba na podporu psí asistence

Následující den po ukončení Designbloku budou všechny soutěžní předměty vydraženy. Některé online, jiné přímo na slavnostním večeru na Výstavišti. Výtěžek nově poputuje společnosti PESTRÁ, která zajišťuje výcvik asistenčních psů pro lidi s handicapem.

Přehlídka nekonečné fantazie

Všichni účastníci si tvořivý víkend v Ostravě naplno užili. Ve sběrném dvoře našli mnoho „pokladů“, kterých se lidé mnohdy bez rozmyslu zbavují. Odvezli si je do DIY dílny, kde je zrecyklovali a vytvořili nové zajímavé kousky. Některé z nich jsou praktické, jiné jsou ukázkou nápadité instalace a osobitého tvůrčího procesu.

Petra Suchá – Růžové posezení

Petru ve sběrném dvoře zaujala stará lavička a plastové růžové sedátko, takže „růžové posezení“ bylo nasnadě. Lavičku bylo potřeba pořádně zbrousit od nesoudržných nátěrů až na původní dřevo, aby ji mohla natřít krycí barvou Balakryl UNI mat v tmavě šedém odstínu. Stoleček na nápoje, stylově ve tvaru hrníčku, udělala z odložené desky a natřela v kombinaci tmavě šedé a růžové.

Veronika Novotná a Michaela Tkáčová – Stůl Gradient

Bylo nebylo, v Ostravě se spojily síly Česka a Slovenska a utužily tak československé „sesterství“.  Vznikl stolek složený z okna, železných židliček, roštu z postele, odřezků jiných účastníků a hřebíků z obrazu. Nejprve bylo potřeba z okenního rámu opatrně dostat sklo. Rám i kovové židličky zbrousily bruskou, aby jim mohly věnovat nový nátěr. Na rám použily barvu Balakryl UNI mat odstín bílý a na židličky kontrastní červený. Na židličky namontovaly desku vyříznutou z roštu, na ni umístily různými odstíny natřené odřezky ve tvaru jehlanů a navrch položili zrenovované okno. Použití stolu necháváme na vás, ale doporučujeme popíjení nápojů, po kterých nebudete mít druhý den „okno“.

Andrea Masaryková – Šachovnice

Mottem díla je: „Nečum do telky, ale hraj!“ Tak proč si šachovnici nevytvořit právě z vyhozené televize. Opět bylo potřeba ji vyčistit, zbrousit a přetřít bezbarvým ochranným lakem. Figurky Andrea vyřezala z roštu postele. Hrací desku si vyříznula ze staré skříně a natřela ji bílým Balakrylem. Potom stačilo vzít do ruky Balakryl UNI černý, natřít figurky a namalovat hrací políčka. Aby barva nestékala do políček protihráče, stačilo si pomoci papírovou lepicí páskou.

František Povolný – Domácí věštírna

Také František se rozhodl si se svým dílem pohrát. Několik kusů starých židlí, sedátek a roštu z postele zcela rozmontoval, aby mohl jednotlivé kusy zbrousit a dopřát jim nový kabát s tenkovrstvou lazurou Dixol. Pak je podle fantazie složil v unikátní kombinace tvarů. Židličku rafinovaně propojil napevno se stolečkem, z něhož vystupuje věštecká koule. Ta vznikla z objímky na žárovku a kusu staré roury.

Ivana Vlčková a Alena Pechátová – Honeymoon

Další dvojice, Ivana s Alenou, nám ukázala, že i rozbité světlo můžeme zrenovovat, zavěsit, a dokonce opět rozsvítit. Na svítidlo použily kostru starého stropního světla, které vyhořelo, a dřevěnou nohu ze stolku jako závěsnou konzolu. Kostru stejně jako nohu nejdřív pečlivě očistily. Světlo se rozhodly vyzdobit v japonském stylu „shibori“. Z vyhozené záclony si nastříhaly kusy látky, které různě poskládaly či obvázaly, a tavicí pistolí je zdobně přidělaly ke konstrukci. Z dřevěné nohy se pomocí odstraňovače nátěrů zbavily starého tmavého nátěru, aby mohly použít Balakryl Voskový olej v jemném odstínu dub bílý.

Tomáš Honzárek – Mozaikovitý obraz

Tomáš se projektu účastnil už po několikáté, letos tedy oficiálně nesoutěží, ale byl v dílně nápomocný ostatním a sám vytvořil nový skvost do aukce. Tím se stal na první pohled jednoduchý, ale v detailu precizně poskládaný obraz. Tomáš si na něj pečlivě rozměřil a rozřezal stará dřevěná prkna, která by při stavbě už nenašla využití. Ze zadní strany obraz zpevnil hřebíky a podpůrnými prkny. Aby výtvor dlouho vydržel a zvýraznil jeho krásu, natřel ho rychleschnoucím Voskovým olejem v odstínu buk. 

Všechna soutěžní díla najdete na: balakrylrecyveci.cz.

BALAKRYL - PPG Deco Czech a.s.

logo
Břasy 223
338 24 Břasy

telefon: 532 193 911
zelená linka: 800 10 10 00
e-mail: balakryl@ppg.com

web: www.balakryl.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Mohlo by vás zajímat

Odvažte se. Vpusťte temperamentní boho styl do vašeho obývacího pokoje

Odvažte se. Vpusťte temperamentní boho styl do vašeho obývacího pokoje

Balakryl oživil svou nabídku krycích barev UNI novými trendy odstíny: elegantní šedé, klasické přírodní a také dynamické syté. Vyzkoušeli jsme je na čtyřech proměnách interiéru. Každá místnost v jiném stylu a v jiném ročním období. Jaro představuje obývací pokoj v temperamentním boho stylu.

Čmárejte na zeď s novým transparentním popisovacím nátěrem SIGMA Memo Paint

Čmárejte na zeď s novým transparentním popisovacím nátěrem SIGMA Memo Paint

Sigma Memo Paint je popisovatelný, dvousložkový nátěr pro použití v interiéru. Vytváří průhledný, lesklý, omyvatelný povrch, který se dá popisovat fixy na bílé tabule (whiteboard markery) nebo fixy na skleněné výlohy (window markery). Popsanou stěnu jednoduše vyčistíte vlhkou houbičkou nebo hadříkem.

Pokoj pro malého dobrodruha s novými odstíny Balakryl

Pokoj pro malého dobrodruha s novými odstíny Balakryl

Balakryl přichází s novými trendy odstíny – elegantní šedé, klasické přírodní a také dynamické syté. Vyzkoušeli jsme je na čtyřech proměnách interiéru. Každá místnost v jiném stylu a v jiném ročním období. Začínáme dnes dětským pokojem jako stvořeným pro letní dobrodružství.