REKLAMA
Témata Hledat

Ceny nemovitostí a nájmů

Přehledně v mapě!

Vezměte za kliku a račte vstoupit. Vyfoťte dveře a vyhrajte!

Vstupy, vchody – to jsou témata letní fotosoutěže ESTAV.cz a TZB-info s názvem „Račte vstoupit“. Vyfoťte nějaký zajímavý vstup do domu, do bytu či na zahradu, celé dveře nebo jejich detail a vyhrajte hodnotné ceny. Jednou z hlavních cen jsou poukázky na kliky od českého výrobce Cobra. Podívejme se dnes na tuto důležitou součást dveří zblízka.

Klika je to první s čím přijdeme fyzicky do kontaktu při vstupu do budovy či do místnosti. Měla by být pohodlná, vzhledově atraktivní, doplňující design dveří. Dotek kliky dává do mozaiky prvního dojmu důležitý dílek.

Český designér Petr Novague nám prozradil, jak dlouho trval vývoj designu klik, které získaly i prestižní ocenění Reddot award 2019: „Vývoj vždy dělím na několik částí. Samotná kreativní fáze není moc dlouhá, nejvíce času zabere převod myšlenky ve skicu, skica do 3D prostředí počítače a pak převedení do fyzického modelu. A úplně nejnáročnější je nastavení sériové produkce. Tam se většinou projekt zpomalí, ladí se detaily… U klik Cobra jsme na tom společně pracovali dva roky.“

I vy si můžete pro své dveře pořídit tyto designově vyladěné kliky, u kterých byl dán důraz na pohodlnost při jejich ovládání. Račte vstoupit do letní fotosoutěže redakce ESTAV.cz a TZB-info. Vyfoťte dveře či detail vstupu a vyhrajte! Kompletní pravidla najdete v článku výše.

Výběr správné kliky nepodceňujte

Tvarové řešení kliky by mělo odpovídat povaze nejen dveří ale i celého pojetí interiéru. Výběr tvarů, materiálů a barev je v současné době nepřeberný. Klika je osazena ve dveřích jako součást rozetového nebo štítkového kování. Od štítkového kování se u nových dveří ustupuje, prostor takové kování dostává v rustikálním interiéru. Štítkové kování se uplatňuje ve větší míře u vstupních dveří z bezpečnostních důvodů.

Místo kliky může být použita „koule“ – madlo nahrazující kliku – takové dveře pak nelze z této strany otevřít bez klíče.

„Na rozdíl od interiérových dveří a klik plní vstupní dveře a dveřní kování jednu nenahraditelnou funkci – zabezpečují váš dům nebo byt před zloději. Výběr bezpečnostních dveřních kování je dnes tak široký, že nemusíte řešit designové kompromisy – prostě si vyberte takové bezpečnostní kování, které odpovídá exteriéru vašeho domu a designu dveří,“ uvádí Kristina Boda, ředitelka společnosti Cobra a dodává: „Jeden detail bych ale zdůraznit chtěla – vždy vybírejte dveře a bezpečnostní dveřní kování se stejnou bezpečnostní třídou. Dveře, kování a zámek tvoří jeden bezpečnostní celek, finální úroveň zabezpečení před zloději tak určí ten nejslabší článek.“

Co můžete vyhrát v hlavní kategorii "Hlasování čtenářů"?

Hrajeme o poukazy do e-shopu matekliku.cz společnosti COBRA – největšího dodavatele dveřního kování v ČR. Klikami si můžete ozvláštnit třeba interiér bytu nebo vylepšit právě ten váš vstup například o bezpečnostní kování.

  • Poukaz pro 1. místo: 10 000 Kč
  • Poukaz pro 2. místo: 7 000 Kč
  • Poukaz pro 3. místo: 3 000 Kč

Co můžete vyhrát v hlavní kategorii "Výběr redakce"?

Hrajeme o poukazy na nákup barev Balakryl, kterými můžete natřít třeba právě vaše dveře nebo lavičku před nimi (nebo cokoliv jiného).

  • pro 1. místo: 6x poukázka 1+1 (za 1 zakoupený produkt dostáváte druhý ve stejné hodnotě zadarmo)
  • pro 2. místo: 4x poukázka 1+1 (za 1 zakoupený produkt dostáváte druhý ve stejné hodnotě zadarmo)
  • pro 3. místo: 2x poukázka 1+1 (za 1 zakoupený produkt dostáváte druhý ve stejné hodnotě zadarmo)

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Přečtěte si více k tématu Dveře

Zdroj: Fotolia.com

Jak vybrat bytové dveře?

V současné době se na českém trhu pohybuje celá řada výrobců a dovozců bezpečnostních dveří do bytových domů. Většina renomovaných výrobců nabízí dveře, které splňují zákonné i normativní požadavky pro instalaci vstupních bytových dveří. Najdou se však i firmy, které nabízí dveře, co nesplňují takřka nic. Zkusme se…

REKLAMA