REKLAMA
Témata Hledat

Architektonické inspirace

Mozaika nápadů z celého světa!

Letní střípky z jarních veletrhů: barvy a tvary pro koupelny na ISH 2019

Veletrh ISH ve Frankfurtu nad Mohanem je největší oborovou akcí v oblasti vytápění, větrání, instalace a sanity. V této galerii si prohlédneme několik zajímavostí, které veletrh přinesl v designu koupelen. Podívejte se na veletrh skrze objektiv našeho reportéra.

Laufen

Expozice firmy Laufen patřila k nejpozoruhodnějším, které se daly na veletrhu potkat. Připomínala starověký chrám, jehož sochy a ozdoby byly vytvořeny z výrobků Laufenu nebo jejich částí. Spodní „patra“ chrámu pak připomínala skladiště, kterým firma dává najevo, že zvládne uspokojit libovolně velkou objednávku. Zajímavé bylo, že na tomto „chrámu“ nebylo nikde zvenku patrné jméno společnosti. Návštěvník musel vejít dovnitř (nebo si pečlivě prohlédnout keramiku na „fasádě“ stánku) a až poté se dozvěděl, u jaké firmy se nachází.

Po vstupu návštěvníky vítala vskutku netradiční fontána, která by se po vzoru epizod Star Wars mohla jmenovat „Toalety vrací úder“.

Laufen představil novou kolekci s nadčasovým designem „The New Classic“ a toaletu, která umí oddělovat moč od ostatního obsahu.

Grohe

Grohe patří k největším výrobcům sanitárního vybavení na světě. Na ISH 2019 měla značka pro sebe opět samostatnou halu, kde se mohli návštěvníci přesvědčit o všestrannosti nabídky této německé společnosti.

Barvy

Koupelny mohou hrát barvami a přední výrobci sanitární keramiky tuto možnost zohledňují.

Využití barevných umyvadel a záchodů pro děti se přímo nabízí. Vystavovatelé na ISH 2019 pamatovali i na nejmenší návštěvníky koupelen, zde jmenovitě společnost Villeroy & Boch.

Oblé tvary

Kdo nemá rád hrany, nebo se bojí, že v koupelně uklouzne, ocení zaoblené umyvadlo nebo vanu. Možnosti výběru jsou široké.


Hrany

Jsou naopak koupelny, které se tváří přísně a kde na první pohled uklouznout nechcete.

Hranatá koupelna od firmy Novellini by se dobře vyjímala třeba na kosmické lodi.

Přírodní materiály

Klasický mramor je v módě už pár tisíciletí a není důvod v tom nepokračovat.

Záchody

Firma Toto tradičně představila technicky nejvybavenější záchody na světě. Zahřejí, odvětrají, umyjí, navoní a zahrají písničku. K vidění byla rovněž přehlídka designových WC sedátek.

Sdílet / hodnotit tento článek

Přečtěte si více k tématu Zařizovací předměty v koupelně

Vnitřní kanalizace: připojovací potrubí

Vnitřní kanalizace: připojovací potrubí

Pro připojení každého umyvadla či WC a dalších zařizovacích předmětů je nutné připojovací potrubí. To začíná u zápachové uzávěrky a končí napojením na odpadní potrubí. Může být v provedení větrané nebo nevětrané, častější je nevětrané. Hlavním úkolem připojovacího potrubí je zajištění dostatečného odtoku odpadních…

Zdroj: Grohe

Předstěnové systémy instalací pro WC a umyvadlo

Předstěnové instalační systémy patří k montážním technologiím, které výrazně snižují čas při montáži zařizovacích předmětů a potrubí pro jejich napojení. Montáž do těchto systémů je možná u všech běžných zařizovacích předmětů. Základem předstěnové instalace jsou nosné montážní prvky pro upevnění závěsných…

VIDEO: Zařiďte si byt v designu digitální romantiky

VIDEO: Zařiďte si byt v designu digitální romantiky

Po více než deseti letech byl k vidění na veletrhu o bydlení oblíbený typ doprovodného programu „vzorový byt“. Vidět jste jej mohli na veletrhzích For Habitat a Desing Shaker. Šlo o reálnou ukázku moderního, praktického a ergonomického bydlení v měřítku 1:1, která měla za cíl inspirovat širokou i odbornou veřejnost.…

Zdroj: Fotolia.com - Karin & Uwe Annas

Kolik stojí rekonstrukce koupelny? Proveďte si výpočet ceny sami!

Chystáte se rekonstruovat bytové jádro? Plánujete nový záchod a koupelnu? Pak mimo úvah o barvě obkladaček uvažujete nad tím, kolik peněz bude rekonstrukce koupelny stát. Potřebujete si porovnat, zda firma, která vám dala cenovou nabídku vás lidově řečeno „nenatáhla“? Položkový rozpočet si můžete nyní sestavit i…

Zdroj: Fotolia.com - ivanko80

Jak pracuje designér? Je lepší navrhnout interiér "on-line" nebo "naživo"?

Trendem je být on-line! Nákupy jsou on-line, poradenství a mentorování je on-line, komunikace s kolegy i přáteli je on-line stejně jako seznamka, dáte si kurz on-line... ale jde takto vyřešit opravdu vše? Třeba návrh svého interiéru? Pojďme se podívat na to, zda oblast interiérového designu zapadá do tohoto trendu.

E-book: Příručky ZDARMA!

Příručka Jak koupit bydlení

Jak koupit bydlení

Pomocník při koupi domu, bytu, pozemku.

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Poradíme s vyřízením stavebního povolení

Partner tématu

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Akce a slevy

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA