Hledat
Mapa cennemovitostí v ČR
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Letní střípky z jarních veletrhů: barvy a tvary pro koupelny na ISH 2019

Veletrh ISH ve Frankfurtu nad Mohanem je největší oborovou akcí v oblasti vytápění, větrání, instalace a sanity. V této galerii si prohlédneme několik zajímavostí, které veletrh přinesl v designu koupelen. Podívejte se na veletrh skrze objektiv našeho reportéra.

Laufen

Expozice firmy Laufen patřila k nejpozoruhodnějším, které se daly na veletrhu potkat. Připomínala starověký chrám, jehož sochy a ozdoby byly vytvořeny z výrobků Laufenu nebo jejich částí. Spodní „patra“ chrámu pak připomínala skladiště, kterým firma dává najevo, že zvládne uspokojit libovolně velkou objednávku. Zajímavé bylo, že na tomto „chrámu“ nebylo nikde zvenku patrné jméno společnosti. Návštěvník musel vejít dovnitř (nebo si pečlivě prohlédnout keramiku na „fasádě“ stánku) a až poté se dozvěděl, u jaké firmy se nachází.

Po vstupu návštěvníky vítala vskutku netradiční fontána, která by se po vzoru epizod Star Wars mohla jmenovat „Toalety vrací úder“.

Laufen představil novou kolekci s nadčasovým designem „The New Classic“ a toaletu, která umí oddělovat moč od ostatního obsahu.

Grohe

Grohe patří k největším výrobcům sanitárního vybavení na světě. Na ISH 2019 měla značka pro sebe opět samostatnou halu, kde se mohli návštěvníci přesvědčit o všestrannosti nabídky této německé společnosti.

Barvy

Koupelny mohou hrát barvami a přední výrobci sanitární keramiky tuto možnost zohledňují.

Využití barevných umyvadel a záchodů pro děti se přímo nabízí. Vystavovatelé na ISH 2019 pamatovali i na nejmenší návštěvníky koupelen, zde jmenovitě společnost Villeroy & Boch.

Oblé tvary

Kdo nemá rád hrany, nebo se bojí, že v koupelně uklouzne, ocení zaoblené umyvadlo nebo vanu. Možnosti výběru jsou široké.


Hrany

Jsou naopak koupelny, které se tváří přísně a kde na první pohled uklouznout nechcete.

Hranatá koupelna od firmy Novellini by se dobře vyjímala třeba na kosmické lodi.

Přírodní materiály

Klasický mramor je v módě už pár tisíciletí a není důvod v tom nepokračovat.

Záchody

Firma Toto tradičně představila technicky nejvybavenější záchody na světě. Zahřejí, odvětrají, umyjí, navoní a zahrají písničku. K vidění byla rovněž přehlídka designových WC sedátek.

Sdílet / hodnotit tento článek

Přečtěte si více k tématu Zařizovací předměty v koupelně

Zdroj: redakce TZB-info

Jak na úspory v domácnosti?

Jak na úspory v domácnosti? Na to nám v ČEZ Akademii odpoví Ing. Zdeněk Reinberk, Ph.D.

Zdroj: AdobeStock – Josef Kubeš

Vila Tugendhat: Koupelnový design světové úrovně inspiruje dodnes. Měl ale limity tehdejších materiálů

Pokud se dobře rozhlédnete po vile Tugendhat, zjistíte, že se díváte na úžasné dobové, a hlavně originální kusy mobiliáře a vybavení včetně sanitární keramiky. Ty opravdu originální kusy mobiliáře jsou součástí expozice v suterénu vily. Zatímco na jejich původních místech jsou věrné repliky.…