REKLAMA
Témata Hledat

Architektonické inspirace

Mozaika nápadů z celého světa na ESTAV.cz!

Jak vybrat paletové regály?

Převáží se vaše zboží na paletách? Pak se ve svém skladu neobejdete bez paletových regálů. Jak si vybrat správné regály, podle čeho vybírat a na co si dát pozor, se dočtete v našem článku.

Proč zvolit paletové regály?

Paletové regály do skladu slouží pro uskladnění europalet. Na trhu jsou k dispozici paletové regály ve třech délkových variantách:

  • 1 800 mm
  • 2 700 mm
  • 3 500 mm

Výška paletových regálů se pohybuje od 2 do 10 metrů. Nosnosti paletových regálů jsou variabilní a záleží na potřebách zákazníka. Nosnost regálů do skladu jde dimenzovat i na nejtěžší zboží. Výhodou paletových regálů je možnost zakládat palety ze všech stran, a to jak manuálně, tak za pomoci vysokozdvižného vozíku.

Paletové regály neslouží pouze ke skladování palet. V případě, že se zboží často mění, tak díky doplnění různých komponent jde velmi rychle vytvořit univerzální regálový systém, který poslouží k uskladnění zboží v různých rozměrech a tvarů.

Na bezpečnost se nesmí zapomínat

Při výběru regálů se musí dbát největší důraz na bezpečnost a vždy na dodržování instrukcí od výrobce. To platí zvláště pro správné rozložení zboží v jednotlivých policích. Klíčová je pevná a stabilní podlaha, na které regály stojí. Musí být rovná a navržená, jedině tak zvládne požadovanou zátěž.

Požadavky na paletový regál

  • vysoká nosnost
  • stabilita
  • odolnost konstrukce
  • bezpečnostní prvky
  • variabilita
  • jednoduchá montáž

Vyberte správný typ paletového regálu

Nejvíce běžným druhem je příhradový. Své uplatnění najde jak ve skladech, tak v dílnách. Funguje jako rozsáhlý doplňkový regál, sloužící především k odkládání. Do větších skladů se vybírají paletové regály v uspořádání Drive-In. Takové regály jsou kompromisem mezi využitím skladové plochy a obslužností regálu.

Regály Drive-In

Drive-In regály fungují postupným zakládáním palet se zbožím do řady za sebe, a to tak, že obslužnou uličku vytvoří prostor mezi dvěma rámy paletového regálu. Díky tomuto systému nevznikají nadbytečné obslužné prostory.

Posuvné paletové regály

To je další druh, který se využívá ve skladech, ve kterých je potřeba maximálně využít skladové kapacity. Posuvné regály jsou kotveny na podlahových lištách. Taková konstrukce umožňuje s regály volně pohybovat a vytvářet obslužnou uličku tam, kde je aktuálně potřeba. Vzniká ložná plocha, která dosahuje až 80 % kapacity skladu.

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Přečtěte si více k tématu Stavba

Bourací práce, ilustrační obrázek, zdroj: fotolia.com

Černé stavby má podle návrhu nového stavebního zákona bourat stát

Černé stavby od chatiček po obří haly by podle návrhu nového stavebního zákona odstraňoval stát na své náklady, pak by je vymáhal po neukázněném investorovi. V Plzni to řekla ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová (ANO). Obce podle ní nemají peníze ani lidskou sílu k demolicím hlavně větších objektů, ani ...

Peníze, ilustrační obrázek, zdroj: fotolia.com

Změna pravidel pro hypotéky: Zákon pro ČNB podporu nezískal

Sněmovna ani po dvouhodinové debatě nerozhodla v prvním čtení o vládní novele, která má České národní bance přinést zákonnou pravomoc určovat parametry hypoték. Zatím není jasné, kdy se k ní vrátí, mohlo by to být v pátek. Řada opozičních poslanců vyjadřovala obavy, že návrh zhorší dostupnost hypoték a bydlení. ...

Zdroj: AdobeStock-Kalim

Jak postupovat při povolení neobvyklého domu

Záměry drobného stavebníka postavit si rodinný dům i touhy developerů o stavbě celého bloku bytových domů mohou narazit na nečekané komplikace. Zvláště pak v případě, že se jedná o projekt netradičního vzhledu domu, jeho rozměrů či materiálů. Mohou se ozvat sousedé, kteří se stavbou nebudou souhlasit a budou se jí ...

E-book: Příručky ZDARMA!

Příručka Jak koupit bydlení

Jak koupit bydlení

Pomocník při koupi domu, bytu, pozemku.

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Poradíme s vyřízením stavebního povolení

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA