REKLAMA
Témata Hledat

Ceny nemovitostí a nájmů

Přehledně v mapě!

Jak vybrat paletové regály?

Převáží se vaše zboží na paletách? Pak se ve svém skladu neobejdete bez paletových regálů. Jak si vybrat správné regály, podle čeho vybírat a na co si dát pozor, se dočtete v našem článku.

Proč zvolit paletové regály?

Paletové regály do skladu slouží pro uskladnění europalet. Na trhu jsou k dispozici paletové regály ve třech délkových variantách:

  • 1 800 mm
  • 2 700 mm
  • 3 500 mm

Výška paletových regálů se pohybuje od 2 do 10 metrů. Nosnosti paletových regálů jsou variabilní a záleží na potřebách zákazníka. Nosnost regálů do skladu jde dimenzovat i na nejtěžší zboží. Výhodou paletových regálů je možnost zakládat palety ze všech stran, a to jak manuálně, tak za pomoci vysokozdvižného vozíku.

Paletové regály neslouží pouze ke skladování palet. V případě, že se zboží často mění, tak díky doplnění různých komponent jde velmi rychle vytvořit univerzální regálový systém, který poslouží k uskladnění zboží v různých rozměrech a tvarů.

Na bezpečnost se nesmí zapomínat

Při výběru regálů se musí dbát největší důraz na bezpečnost a vždy na dodržování instrukcí od výrobce. To platí zvláště pro správné rozložení zboží v jednotlivých policích. Klíčová je pevná a stabilní podlaha, na které regály stojí. Musí být rovná a navržená, jedině tak zvládne požadovanou zátěž.

Požadavky na paletový regál

  • vysoká nosnost
  • stabilita
  • odolnost konstrukce
  • bezpečnostní prvky
  • variabilita
  • jednoduchá montáž

Vyberte správný typ paletového regálu

Nejvíce běžným druhem je příhradový. Své uplatnění najde jak ve skladech, tak v dílnách. Funguje jako rozsáhlý doplňkový regál, sloužící především k odkládání. Do větších skladů se vybírají paletové regály v uspořádání Drive-In. Takové regály jsou kompromisem mezi využitím skladové plochy a obslužností regálu.

Regály Drive-In

Drive-In regály fungují postupným zakládáním palet se zbožím do řady za sebe, a to tak, že obslužnou uličku vytvoří prostor mezi dvěma rámy paletového regálu. Díky tomuto systému nevznikají nadbytečné obslužné prostory.

Posuvné paletové regály

To je další druh, který se využívá ve skladech, ve kterých je potřeba maximálně využít skladové kapacity. Posuvné regály jsou kotveny na podlahových lištách. Taková konstrukce umožňuje s regály volně pohybovat a vytvářet obslužnou uličku tam, kde je aktuálně potřeba. Vzniká ložná plocha, která dosahuje až 80 % kapacity skladu.

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Přečtěte si více k tématu Stavba

Vodní plocha - ilustrační obrázek, zdroj: Fotolia.com

V Krnově zahájili územní řízení ke stavbě přehrady

Stavební úřad v Krnově zahájil proces územního řízení na výstavbu přehrady v Nových Heřminovech na Bruntálsku. Stavba by měla začít v roce 2025. Dnes to řekla mluvčí státního podniku Povodí Odry Šárka Vlčková. Obec Nové Heřminovy ale s projektem nesouhlasí a podniká veškeré možné kroky, které mají jeho realizaci…

Zdroj: Fotolia.com

Jak prohlásit dům za kulturní památku. Návrh může podat kdokoli, majitele nelze obcházet

Možná vás napadlo, že právě váš dům vykazuje takové hodnoty, že by si zasloužil být kulturní památkou. Jak jej památkou vyhlásit? Jak zažádat a komu? Jak celý proces prohlášení stavby kulturní památkou probíhá? A jak zjistit zda právě tato stavba má šanci na zápis mezi kulturní památky? Poví nám pracovník NPÚ Matěj…

Foto: Chytrý dům, s.r.o.

Pasivní rodinný dům ze dřeva na hraně strmého svahu

Vypořádat se se strmým svahem je pro architekta výzvou. Ateliér Sféra se tohoto úkolu zhostil na výbornou. Výsledkem je příjemná třípodlažní dřevostavba v pasivním standardu zapuštěná do terénu s přímým vstupem do zahrady.

Zateplování, Kingspan, ilustrační obrázek, foto redakce

Energetická střediska EKIS poradí zdarma s úsporami energií

Energetické konzultační a informační středisko - tedy EKIS poradí podnikatelům, správcům bytových domů i obyvatelům rodinných domů, jak uspořit energie. Techničtí specialisté pomohou s přípravou konkrétních řešení. Konzultace jsou dvakrát týdně zdarma.

Zateplení fasády, ilustrační obrázek, zdroj: fotolia.com, m_kara

Na bezúročné úvěry na zateplování domů má fond investic miliardu

Na bezúročné úvěry na zateplování bytových domů má Státní fond podpory investic (SFPI) vyčleněnu miliardu korun. V programu Zateplování aktuálně přijal 118 žádostí za 440 milionů korun. Úvěr je možné získat od 500.000 do 90 milionů korun na dobu 20 let. Sdělilo to ministerstvo pro místní rozvoj (MMR), pod které fond…

REKLAMA