Témata Hledat

Ceny nemovitostí a nájmů

Přehledně v mapě!

Jak vybrat paletové regály?

Převáží se vaše zboží na paletách? Pak se ve svém skladu neobejdete bez paletových regálů. Jak si vybrat správné regály, podle čeho vybírat a na co si dát pozor, se dočtete v našem článku.

Proč zvolit paletové regály?

Paletové regály do skladu slouží pro uskladnění europalet. Na trhu jsou k dispozici paletové regály ve třech délkových variantách:

  • 1 800 mm
  • 2 700 mm
  • 3 500 mm

Výška paletových regálů se pohybuje od 2 do 10 metrů. Nosnosti paletových regálů jsou variabilní a záleží na potřebách zákazníka. Nosnost regálů do skladu jde dimenzovat i na nejtěžší zboží. Výhodou paletových regálů je možnost zakládat palety ze všech stran, a to jak manuálně, tak za pomoci vysokozdvižného vozíku.

Paletové regály neslouží pouze ke skladování palet. V případě, že se zboží často mění, tak díky doplnění různých komponent jde velmi rychle vytvořit univerzální regálový systém, který poslouží k uskladnění zboží v různých rozměrech a tvarů.

Na bezpečnost se nesmí zapomínat

Při výběru regálů se musí dbát největší důraz na bezpečnost a vždy na dodržování instrukcí od výrobce. To platí zvláště pro správné rozložení zboží v jednotlivých policích. Klíčová je pevná a stabilní podlaha, na které regály stojí. Musí být rovná a navržená, jedině tak zvládne požadovanou zátěž.

Požadavky na paletový regál

  • vysoká nosnost
  • stabilita
  • odolnost konstrukce
  • bezpečnostní prvky
  • variabilita
  • jednoduchá montáž

Vyberte správný typ paletového regálu

Nejvíce běžným druhem je příhradový. Své uplatnění najde jak ve skladech, tak v dílnách. Funguje jako rozsáhlý doplňkový regál, sloužící především k odkládání. Do větších skladů se vybírají paletové regály v uspořádání Drive-In. Takové regály jsou kompromisem mezi využitím skladové plochy a obslužností regálu.

Regály Drive-In

Drive-In regály fungují postupným zakládáním palet se zbožím do řady za sebe, a to tak, že obslužnou uličku vytvoří prostor mezi dvěma rámy paletového regálu. Díky tomuto systému nevznikají nadbytečné obslužné prostory.

Posuvné paletové regály

To je další druh, který se využívá ve skladech, ve kterých je potřeba maximálně využít skladové kapacity. Posuvné regály jsou kotveny na podlahových lištách. Taková konstrukce umožňuje s regály volně pohybovat a vytvářet obslužnou uličku tam, kde je aktuálně potřeba. Vzniká ložná plocha, která dosahuje až 80 % kapacity skladu.

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Přečtěte si více k tématu Stavba

Zdroj: AdobeStock - pressmaster

Žáků odborných škol přibývá. Covid-19 zájem o řemeslo nesnížil

Praktická výuka je pro studium řemesla stěžejní. Kvůli protiepidemickým opatřením se ale v loňském školním roce učni do školních dílen téměř nepodívali. I proto se ředitelé středních odborných škol báli, že do prvních ročníků letos nastoupí výrazně méně žáků. Jejich obavy se ale nenaplnily. Naopak. Většina středních…

Zdroj: AdobeStock - vladimirnenezic-1

Není sklo jako sklo. Okenní skla mají technické možnosti, které se vyplatí využívat

Není sklo, jako sklo. Okenní sklo může mít různé vlastnosti. Na domě můžeme využít skla akustická, protipožární, bezpečnostní. Náhledem do budoucnosti je technologie aktivních skel, které se zatemňují či zmatní řízeně. Začneme ale pěkně popořadě. Z čeho se okenní sklo skládá? A proč se nedávají na celý dům stejná skla?

Energeticky efektivní budovy mohou zachraňovat životy. Dává to smysl?

Energeticky efektivní budovy mohou zachraňovat životy. Dává to smysl?

Ve Spojených státech amerických jsou budovy odpovědné za spotřebu 40 % veškeré energie. Ukazovat prstem na USA se pochopitelně nemusí Evropanům vyplatit, protože už nás ta samá hodnota atakuje hranici 55 %. A právě proto by nás měla zajímat prakticky laděná studie, za níž stojí univerzita v Yale a ekonomové z týmu…

Zdroj: TZB-info

Jak rekonstruovat a provozovat bytový dům? Poradíme na konferenci. Registrujte se!

S rozvojem technologií, zvyšováním podpory z dotačních programů a s novými povinnostmi z oblasti elektromobility čekají nové i stávající bytové domy nové investice. Jak se na ně připravit a kde na ně vzít? I to bude tématem konference Rekonstrukce a provoz bytových domů, kterou pořádá portál TZB-info 3. listopadu v…

REKLAMA