REKLAMA
Témata Hledat

Architektonické inspirace

Mozaika nápadů z celého světa na ESTAV.cz!

Jak vybrat paletové regály?

Převáží se vaše zboží na paletách? Pak se ve svém skladu neobejdete bez paletových regálů. Jak si vybrat správné regály, podle čeho vybírat a na co si dát pozor, se dočtete v našem článku.

Proč zvolit paletové regály?

Paletové regály do skladu slouží pro uskladnění europalet. Na trhu jsou k dispozici paletové regály ve třech délkových variantách:

  • 1 800 mm
  • 2 700 mm
  • 3 500 mm

Výška paletových regálů se pohybuje od 2 do 10 metrů. Nosnosti paletových regálů jsou variabilní a záleží na potřebách zákazníka. Nosnost regálů do skladu jde dimenzovat i na nejtěžší zboží. Výhodou paletových regálů je možnost zakládat palety ze všech stran, a to jak manuálně, tak za pomoci vysokozdvižného vozíku.

Paletové regály neslouží pouze ke skladování palet. V případě, že se zboží často mění, tak díky doplnění různých komponent jde velmi rychle vytvořit univerzální regálový systém, který poslouží k uskladnění zboží v různých rozměrech a tvarů.

Na bezpečnost se nesmí zapomínat

Při výběru regálů se musí dbát největší důraz na bezpečnost a vždy na dodržování instrukcí od výrobce. To platí zvláště pro správné rozložení zboží v jednotlivých policích. Klíčová je pevná a stabilní podlaha, na které regály stojí. Musí být rovná a navržená, jedině tak zvládne požadovanou zátěž.

Požadavky na paletový regál

  • vysoká nosnost
  • stabilita
  • odolnost konstrukce
  • bezpečnostní prvky
  • variabilita
  • jednoduchá montáž

Vyberte správný typ paletového regálu

Nejvíce běžným druhem je příhradový. Své uplatnění najde jak ve skladech, tak v dílnách. Funguje jako rozsáhlý doplňkový regál, sloužící především k odkládání. Do větších skladů se vybírají paletové regály v uspořádání Drive-In. Takové regály jsou kompromisem mezi využitím skladové plochy a obslužností regálu.

Regály Drive-In

Drive-In regály fungují postupným zakládáním palet se zbožím do řady za sebe, a to tak, že obslužnou uličku vytvoří prostor mezi dvěma rámy paletového regálu. Díky tomuto systému nevznikají nadbytečné obslužné prostory.

Posuvné paletové regály

To je další druh, který se využívá ve skladech, ve kterých je potřeba maximálně využít skladové kapacity. Posuvné regály jsou kotveny na podlahových lištách. Taková konstrukce umožňuje s regály volně pohybovat a vytvářet obslužnou uličku tam, kde je aktuálně potřeba. Vzniká ložná plocha, která dosahuje až 80 % kapacity skladu.

Sdílet / hodnotit tento článek

Přečtěte si více k tématu Stavba

V nemocnici Náchod je hotová hrubá stavba obou pavilonů

V nemocnici Náchod je hotová hrubá stavba obou pavilonů

Z projektu miliardové přestavby krajské Oblastní nemocnice Náchod je dosud hotová hrubá stavba obou pavilonů J a K, které na sebe budou napojené. Celá stavba je již za polovinou a postupuje podle harmonogramu bez zpoždění a závažnějších problémů. Řekla to mluvčí hejtmanství Sylvie Velčovská. Dlouho připravovaná ...

Hradec Králové posunul podání nabídek do tendru na stadion na 28. srpna

Hradec Králové posunul podání nabídek do tendru na stadion na 28. srpna

Hradec Králové posunul termín podání nabídek do šestisetmilionového tendru na stavbu nového fotbalového stadionu z 15. na 29. srpna. Důvodem je téměř 100 dotazů od potenciálních uchazečů k zadávací dokumentaci, na které město jako zadavatel odpovídá. Řekl to náměstek primátora pro investice Jiří Bláha (ODS). Nynější ...

Brno, Ilustrační obrázek © fotolia.com

Brno chce začít práce na dokumentech pro vznik vodáckého kanálu

Brno chce vybudovat vodácký kanál u lokality Anthropos. Může začít pracovat na výběru zhotovitele dokumentace pro územní rozhodnutí, řekl dnes novinářům městský radní pro sport Jaroslav Suchý (KDU-ČSL). Půlkilometrový kanál by měl stát odhadem 350 milionů, město bude chtít získat dotaci od státu.

REKLAMA
REKLAMA