REKLAMA

Odborníci apelují na stavebníky: Vyžadujte kvalitní montáž okna

Odborná konference na téma oken a dveří: Otvorové výplně 2014 pořádaná společností Stavokonzult proběhla v 14. - 15. října 2014 v Hradci Králové.
Odborníci apelují na stavebníky: Vyžadujte kvalitní montáž okna

V luxusním prostředí hotelu Tereziánský dvůr se sešli odborníci mimo jiné z ČVUT, České komory autorizovaných inženýrů a techniků, z Technického zkušebního ústavu stavebního, zástupci firem výrobních i montážních.

Na konferenci byla diskutována problematika technického řešení oken z hlediska jejich tepelně-izolačních a akustických vlastností, nové materiály pro správné provedení připojovací spáry. Velkou oblastí bylo i zasklení, vrstvená skla, výměna skel ve starších oknech i stínící technika. Představeny byly způsoby diagnostiky zabudovaných oken termokamerou.

To nejdůležitější ale padlo jako shrnutí na závěr celé konference. Kvalita a životnost oken na stavbách závisí především na zabudování okna. Kvalitní a správné zabudování oken do staveb se stále ve většině případů nedaří prosazovat do praxe. Diskutující na konferenci se shodli, že v naší republice máme vypracované normy, známe technologické postupy jak na správnou montáž okna, máme na trhu dostupné materiály.

Problém nyní spočívá v poučených koncových stavebnících, kteří by mohli následně vyvinout tlak na montážní firmy s požadavkem kvalitní práce. To samozřejmě zvýší cenu za montáž okna, nicméně nepatrně vyšší investice v počátku se několikrát vrátí díky zvýšené životnosti oken a menším tepelným ztrátám.

TZB-info.cz bylo hlavním mediálním partnerem konference, členové redakce představili i sesterský projekt, portál ESTAV.cz, který si klade za cíl šířit osvětu právě mezi koncové investory a individuální stavebníky.

Sdílet / hodnotit tento článek

Mohlo by vás zajímat

JAK KOUPIT BYDLENÍ

Příručka Jak koupit bydlení

E-book: Příručka ZDARMA!

Pomocník při koupi domu, bytu, pozemku.

Partner tématu

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Akce a slevy

Šťavnatá jarní prémie na střešní okna FAKRO

Šťavnatá jarní prémie na střešní okna FAKRO

Získejte prémii až 9000 Kč! Šťavnatá jarní akce na střešní okna FAKRO

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

estav.cz v žebříčku návštěvnosti TOPlist