REKLAMA
Témata Hledat

Architektonické inspirace

Mozaika nápadů z celého světa na ESTAV.cz!

Ochraňte spodní stavbu kvalitní hydroizolací

Ne nadarmo se říká, že vše stojí na základech. Abyste docílili dlouhé životnosti nejen novostaveb, ale i rekonstruovaných objektů, potřebujete dokonalou izolaci, která vás ochrání před vnikající vlhkostí.

Nepodceňujte vlivy, které na spodní stavbu působí

Spodní stavba zahrnuje jak samotné základy, tak i sklepní prostory budovy. Musí odolávat nejen vodě, ale i střídání teplot, plynům v půdě nebo jiným biologickým vlivům jako jsou kořeny nebo plísně. Na spodní stavbě stojí vše ostatní, je proto důležité zvolit opravdu kvalitní hydroizolaci. Jen tak si zajistíte dlouhé a ničím nezkažené bydlení.

Na asfaltovou hydroizolaci se můžete spolehnout

Vedle tradičně používaných asfaltových pásů existují i další řešení. Čím dál více se využívají hydroizolační stěrky a nátěry na bázi bitumenů. Oproti pásům je hlavní výhodou především rychlá aplikace beze spár a zápachu. To oceníte především u členitých povrchů. Bitumenovou stěrku můžete použít jako ochranu proti zemní vlhkosti, netlakové i tlakové vodě. Bitumenové hydroizolace Sika jsou schváleny jako protiradonová ochrana a jsou možné aplikovat pod i nad úrovní země.

Vyzkoušejte bitumenovou izolaci, která vydrží

Pokud potřebujete konstrukci nebo betonový prvek ochránit proti vlhkosti nebo penetraci pod asfaltové pásy nebo bitumenové stěrky, použijte nátěr na bázi polymerem modifikované bitumenové emulze Sika® Igasol®-101. Je vhodný pro hydroizolaci všech typů betonových a cihelných konstrukcí. Neobsahuje rozpouštědla a je tedy nehořlavý a bez zápachu. Je připraven ihned k použití, nestéká, takže se dá aplikovat štětcem, válečkem nebo pistolí i na vertikální plochy. Nevadí mu ani aplikace na vlhký podklad.

Problém s vlhkostí a s nebezpečím pronikání vody potřebuje účinnější řešení

Vodotěsná bitumenová stěrka modifikovaná polystyrenem Sika® Igolflex®-101 se plnohodnotně vyrovná asfaltovým pásům. Můžete ji použít jako hydroizolaci nebo lepidlo tepelně-izolačních desek. Je ihned připravena k použití, nestéká, neobsahuje rozpouštědla, zůstává elastická i při nízkých teplotách, překlenuje trhliny a můžete ji aplikovat na suchý nebo mírně vlhký povrch. Aplikuje se v silné vrstvě zubovou stěrkou nebo stříkací pistolí.

Stavte hlavou a získejte zpět až 100 % hodnoty materiálu

Zúčastněte se soutěže s produkty značek Sika, SCHÖNOX, KVK a KVK Parabit a vyhrajte zpátky až 100 % hodnoty materiálu za 1 000 000 Kč. Stačí při stavbě nebo rekonstrukci použít jakékoliv výrobky výše zmíněných značek. Zkrátka nepřijdou ani řemeslníci. Nakupte alespoň za 30 000 Kč a získejte odměny ve formě nářadí, oblečení a jiných pomůcek. Více informací najdete na www.stavtehlavou.cz. Soutěžit můžete také na Facebooku, kde na vás v pravidelných měsíčních soutěžích čekají například poukazy do stavebnin.

Sdílet / hodnotit tento článek

Přečtěte si více k tématu Základy stavby

Zdroj: AdobeStock - tong2530

Zájem o učební obory roste, ale dobrých řemeslníků je málo. Kterých chybí nejvíce?

To, že v Česku chybí celá generace řemeslníků, je nemilým ale známým faktem. Na některé z nich se čeká více než půl roku. Navíc s nejistým výsledkem, že skutečně řemeslo ovládají. Problém mají i stavební firmy, přestože je neváhají dobře zaplatit a nabízejí i další výhody. Nabídkám ze zahraničí ale ve většině případů ...

For Pasiv - archivní obrázek, zdroj: ABF

Volná vstupenka na For Pasiv 2020. Přijďte na veletrh pro příručky od ESTAV.cz zdarma!

For Pasiv je specializovaným veletrhem pro šetrné stavebnictví a úspory energií. Přijměte pozvání na výstavu technologií a materiálů pro nízkoenergetické, pasivní a nulové stavby. ESTAV.cz pro vás má připravenou volnou vstupenku zdarma. Na veletrhu si navíc můžete vyzvednout oblíbené příručky redakce ESTAV.cz Jak ...

Zdroj: Fotolia.com - deyan-georgiev

Jaké průzkumy pozemku si zajistit před stavbou rodinného domu

Jaké průzkumy pozemku si zajistit při novostavbě rodinného domu, které z nich jsou povinné, které nepovinné a v které fázi projektu se průzkumy mají provádět? Mezi stavebníky panuje zmatek ohledně průzkumů pozemku. V zásadě se jedná o čtyři průzkumy. Pojďme si je přiblížit.

Stavbu nového mostu v Olomouci komplikují základy toho starého

Stavbu nového mostu v Olomouci komplikují základy toho starého

Stavba nového mostu přes řeku Moravu v Komenského ulici poblíž centra Olomouce se nečekaně komplikuje. Dělníci se totiž potýkají s problémy při zakládání tělesa nového mostu. Starý most, který byl v létě zbourán, byl postaven jinak než se předpokládalo. Řekl to mluvčí radnice Michal Folta. Stavba je součástí ...

Zdroj: Fotolia.com - janny2

Jaké lhůty má stavební úřad na vyřízení stavebního povolení na rodinný dům?

Rozhodnete se stavět rodinný dům. Máte projekt, máte všechny potřebné podklady a běžíte s nimi na úřad. Podáte si žádosti o potřebná povolení na stavebním úřadě a čekáte. A čekáte, a čekáte až vám dojde trpělivost, zajdete se zeptat, jak to s žádostí vypadá. Ne vždy se dozvíte příjemné zprávy. Úřady mají na svoji ...

REKLAMA