REKLAMA
Hledat
Mapa cennemovitostí v ČR
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Ochraňte spodní stavbu kvalitní hydroizolací

Ne nadarmo se říká, že vše stojí na základech. Abyste docílili dlouhé životnosti nejen novostaveb, ale i rekonstruovaných objektů, potřebujete dokonalou izolaci, která vás ochrání před vnikající vlhkostí.

Nepodceňujte vlivy, které na spodní stavbu působí

Spodní stavba zahrnuje jak samotné základy, tak i sklepní prostory budovy. Musí odolávat nejen vodě, ale i střídání teplot, plynům v půdě nebo jiným biologickým vlivům jako jsou kořeny nebo plísně. Na spodní stavbě stojí vše ostatní, je proto důležité zvolit opravdu kvalitní hydroizolaci. Jen tak si zajistíte dlouhé a ničím nezkažené bydlení.

Na asfaltovou hydroizolaci se můžete spolehnout

Vedle tradičně používaných asfaltových pásů existují i další řešení. Čím dál více se využívají hydroizolační stěrky a nátěry na bázi bitumenů. Oproti pásům je hlavní výhodou především rychlá aplikace beze spár a zápachu. To oceníte především u členitých povrchů. Bitumenovou stěrku můžete použít jako ochranu proti zemní vlhkosti, netlakové i tlakové vodě. Bitumenové hydroizolace Sika jsou schváleny jako protiradonová ochrana a jsou možné aplikovat pod i nad úrovní země.

Vyzkoušejte bitumenovou izolaci, která vydrží

Pokud potřebujete konstrukci nebo betonový prvek ochránit proti vlhkosti nebo penetraci pod asfaltové pásy nebo bitumenové stěrky, použijte nátěr na bázi polymerem modifikované bitumenové emulze Sika® Igasol®-101. Je vhodný pro hydroizolaci všech typů betonových a cihelných konstrukcí. Neobsahuje rozpouštědla a je tedy nehořlavý a bez zápachu. Je připraven ihned k použití, nestéká, takže se dá aplikovat štětcem, válečkem nebo pistolí i na vertikální plochy. Nevadí mu ani aplikace na vlhký podklad.

Problém s vlhkostí a s nebezpečím pronikání vody potřebuje účinnější řešení

Vodotěsná bitumenová stěrka modifikovaná polystyrenem Sika® Igolflex®-101 se plnohodnotně vyrovná asfaltovým pásům. Můžete ji použít jako hydroizolaci nebo lepidlo tepelně-izolačních desek. Je ihned připravena k použití, nestéká, neobsahuje rozpouštědla, zůstává elastická i při nízkých teplotách, překlenuje trhliny a můžete ji aplikovat na suchý nebo mírně vlhký povrch. Aplikuje se v silné vrstvě zubovou stěrkou nebo stříkací pistolí.

Stavte hlavou a získejte zpět až 100 % hodnoty materiálu

Zúčastněte se soutěže s produkty značek Sika, SCHÖNOX, KVK a KVK Parabit a vyhrajte zpátky až 100 % hodnoty materiálu za 1 000 000 Kč. Stačí při stavbě nebo rekonstrukci použít jakékoliv výrobky výše zmíněných značek. Zkrátka nepřijdou ani řemeslníci. Nakupte alespoň za 30 000 Kč a získejte odměny ve formě nářadí, oblečení a jiných pomůcek. Více informací najdete na www.stavtehlavou.cz. Soutěžit můžete také na Facebooku, kde na vás v pravidelných měsíčních soutěžích čekají například poukazy do stavebnin.

Sdílet / hodnotit tento článek

Přečtěte si více k tématu Základy stavby

Zdroj: AdobeStock - bobcat-beasley

Ocelová výztuž musí být schovaná v betonu. Jak moc a proč?

Ocel a beton jsou kamarádi. Ocel v železobetonových stavebních prvcích zajišťuje pevnost v tahu. Beton ji za to chrání proti korozi. Jak to dělá? A jak musí být ocel v betonu bezpečně uložená, aby nedocházelo ke korozi ocelových prutů – výztuže?

Zdroj: AdobeStock - oben901

Příliš těžká města. Světové metropole se propadají. Kolik váží město?

Akumulace milionů lidí na pouhé desítky kilometrů čtverečních rozlohy měst se dosud jevila být spíše technickým problémem, jehož řešením se zdálo být rozšíření měst do výšky. Jenže s výškou metropolitních věžáků a mrakodrapů se také neúměrně zvyšovala setrvalá zátěž staveb na podloží. A výsledek? Velká města po celém…

E-book: Příručky ZDARMA!

Příručka Jak koupit bydlení

Jak koupit bydlení

Pomocník při koupi domu, bytu, pozemku.

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Poradíme s vyřízením stavebního povolení

Partner tématu

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Akce a slevy

Zdroj: Heluz

Akce HELUZ CIHLY FIRSTMINUTE NA PŘÍŠTÍ ROK je prodloužena!

Akce HELUZ CIHLY FIRSTMINUTE NA PŘÍŠTÍ ROK je prodloužena!

Zdroj: SATJAM

Podzimní akční slevy na krytiny SATJAM

Podzimní akční slevy na krytiny SATJAM

REKLAMA
REKLAMA