Témata Hledat

Ceny nemovitostí a nájmů

Přehledně v mapě!

Moderní dřevostavba designérky Lucie

Máte rádi moderní bydlení s dostatkem prostoru? Dům Lucie a Lukáše vás určitě nadchne. Stojí na velkém pozemku v klidné lokalitě, kde majitele nic neruší v rozjímání na zahradě. Interiér domu ale také stojí za to. Aby ne, když je Lucie interiérová designérka.

Práce na projektu mě velmi bavila. Lucie s Lukášem měli jasnou představu, jak by měl jejich budoucí domov vypadat. Tuto představu jsem pak musel sladit s naším konstrukčním systémem,“ říká Ing. Oldřich Němčák z RD Rýmařov. Největším oříškem bylo podle jeho slov navržení rozlehlého obýváku s kuchyní, který měl být co nejvíce opticky propojený s terasou.

Proč padla volba právě na dřevostavbu?

Rozhodující byla rychlost výstavby, která trvala přesně 5 měsíců. Z toho měsíc jsme museli čekat kvůli vyschnutí anhydritových podlah. „Od známých jsme dostali na RD Rýmařov dobré doporučení a další kladné reference naše rozhodnutí jenom potvrdily. Je nádherné sledovat, jak vám před očima roste vysněný dům. Firmu bych doporučila i nejlepším přátelům, byli jsme opravdu spokojení,“ říká Lucie. 

Vernkovní pohled

Členitý, ale útulný interiér

Dům se zastavěnou plochou 221,60 m2 má v přízemí 12 místností a v patře 10. Půdorys do písmene L je velmi praktický a umožňuje všechny místnosti logicky uspořádat. Majitelce záleželo nejen na praktičnosti, ale především na útulnosti. Proto jsou místnosti spíše menší. Společenský život se odehrává v největším prostoru v domě - v obýváku s kuchyní a jídelnou. „Chtěli jsme dům praktický, ve kterém nebude chaos. Zároveň jsem ale nechtěla, aby působil odtažitě, chladně. Proto jsme volili spíše menší místnosti.“ 

Projektant nezapomněl ani na dostatek užitkových místností - proto v přízemí najdete technické místnosti, zádveří s velkou šatnou, spíž i prádelnu. V patře pak nechybí dámský budoár a pánská šatna. „Provozní zázemí pro mě bylo stejně důležité jako místnosti k obývání,“ tvrdí Lucie.

Jídelna

Dům, ve kterém by chtěl každý bydlet

Jak už jsme zmínili, Lucie je interiérová designérka. Dalo se tedy předpokládat, že jejich dům nebude jen tak obyčejný. Snoubí se v něm přírodní a moderní prvky, citelné propojení s nádhernou zahradou, která dům obklopuje a vše podtrhuje hra se světlem. Útulnost interiéru podporuje jemná kombinace pastelových barev, nevšedních tapet a luxusních materiálů. Metalické efekty dodávají bytu moderní lesk. Nábytek je vyrobený na míru a skvěle podtrhuje řeč celého domu. „Při navrhování interiéru jsem se částečně inspirovala skandinávskými prvky. Základem je dostatek světla. Mám ráda nestandardní věci, a tak jich v našem interiéru pár najdete - například různobarevné židle u jídelního stolu zaujmou každého hosta.“

Vernkovní pohled

Zahrada, perla domu

Mít krásný dům, to je jedna věc. Ale teprve zahrada z něj udělá pravý domov. Propojení zahrady s obývacím prostorem byl jeden z požadavků majitelů. Klidná lokalita, vzrostlé stromy, zahradní sklípek a posezení s grilem a ohništěm vás vylákají ven za jakéhokoliv počasí. Zkrátka bydlení snů.

RD Rýmařov s.r.o.

logo
8. května 1191/45
795 01 Rýmařov

telefon: +420 554 252 111, +420 554 252 130, Fax: +420 554 252 333
e-mail: info@rdrymarov.cz

web: www.rdrymarov.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Mohlo by vás zajímat

REKLAMA