REKLAMA
Témata Hledat

Ceny nemovitostí a nájmů

Přehledně v mapě!

Originální český design pro váš domov byl k vidění v Letňanech

Design Shaker je jarní přehlídka interiérového designu, která probíhá v souběhu s veletrhy For Interior a dalšími o bydlení a nábytku. Jedná se o výběrovou výstavu toho nejlepšího designu. Zároveň je akce místem setkávání a dialogu profesních designérů, architektů, ale i těch, kteří svět krásných a praktických věcí do domácnosti prostě jen zajímá.

Již poosmé v řadě se mohli návštěvníci výstaviště PVA EXPO PRAHA ve dnech 21. - 24. 3. 2019 potěšit přehlídkou současného českého i zahraničního designu. Opět poskytl prostor pro představení samotných tvůrců, především mladých začínajících designérů, ale i zavedených značek a českých výrobců, kteří představili inspirativní a praktické kousky pro vaši domácnost.

Vzorový byt

Součástí veletrhu byl letos poprvé vzorový byt, který přichystala Iva Bastlová, designérka a propagátorka designu, autorka článků o interiérech na ESTAV.cz a vydavatelka časopisu Interiéry. „Vzorový byt byl vždy oblíbenou součástí podobných výstav, po mnoha letech jej přinášíme opět na tento tematický veletrh. Zařízen je ve stylu, který jsem nazvala Digitální romantika,“ zmiňuje Iva Bastlová. Vzorový byt si však ukážeme v některém příštím samostatném článku. V tom dnešním se podíváme především na zajímavé produkty, jaké byly na přehlídce k vidění.

Výběr toho nejlepšího

Stejně jako předchozí ročníky je i ten letošní výstavou kurátorovanou, tj. návštěvníkům jsou představovány produkty a trendy, které prošly kvalifikovaným výběrem. Garantem kvalitního výběru je architektka a interiérová designérka Ing. arch. Hana Medková, která má dlouhodobé zkušenosti z oblasti architektury, designu a umění.

Doprovodný program, konzultace s designéry

Design shaker není pouhou produktovou výstavou, návštěvníkům nabízí konzultace s designéry a architekty přímo na veletrhu. K tomuto účelu bude sloužit sekce veletrhu s názvem Fresh Space, kde bude možné se zblízka podívat na práci v architektonickém či designérském ateliéru, prohlédnout si návrhy i realizace jednotlivých studií či získat rady či tipy na řešení konkrétního problému. Zároveň se zde představí designéři, kteří ještě studují, nebo čerstvě tvoří pod vlastními značkami. Další sekci přehlídky tradičně tvoří Big Deal představující výběr českých výrobců i distributorů zahraničních značek.

A co zaujalo redakci ESTAV.cz skrze objektiv fotoaparátu?

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Přečtěte si více k tématu Interiér

Zdroj: konference-interiery.cz

Konference INTERIÉRY 2021

Ve čtvrtek 4. listopadu 2021 se koná jubilejní 10. ročník konference INTERIÉRY, která je určena interiérovým designérům, architektům, výrobcům nábytku a dalším profesionálům z oboru interiérů.

Foto: Designblok

Designblok 2021 bude o štěstí. Co je štěstí?

Letošní festival se bude z větší části odehrávat stejně jako loni v prostoru zvaném Gabriel Loci na pražském Smíchově a nově též na Starém Městě v Uměleckoprůmyslovém muzeu. Mimo hlavní prostory jsou otevřena i další neméně zajímavá místa, na instalace mohou návštěvníci narazit takřka po celé Praze. 23. ročník…

Zdroj: Tomáš Kovařík

OBRAZEM: Ohlédnutí za festivalem Open House Praha 2021

Další ročník, letos sedmý, festivalu Open House Praha je za námi. Hlavní víkendový program nabídl k návštěvě nakonec celkem 79 objektů či prostorů, které nejsou obvykle přístupné. Festival otevřel letos celkem 26 novinek a již v sobotu se u několika z nich tvořily ráno fronty zájemců, takže není překvapením, že letos…

E-book: Příručky ZDARMA!

Příručka Jak koupit bydlení

Jak koupit bydlení

Pomocník při koupi domu, bytu, pozemku.

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Poradíme s vyřízením stavebního povolení

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA