REKLAMA
Témata Hledat

Ceny nemovitostí a nájmů

Přehledně v mapě!

Originální český design pro váš domov byl k vidění v Letňanech

Design Shaker je jarní přehlídka interiérového designu, která probíhá v souběhu s veletrhy For Interior a dalšími o bydlení a nábytku. Jedná se o výběrovou výstavu toho nejlepšího designu. Zároveň je akce místem setkávání a dialogu profesních designérů, architektů, ale i těch, kteří svět krásných a praktických věcí do domácnosti prostě jen zajímá.

Již poosmé v řadě se mohli návštěvníci výstaviště PVA EXPO PRAHA ve dnech 21. - 24. 3. 2019 potěšit přehlídkou současného českého i zahraničního designu. Opět poskytl prostor pro představení samotných tvůrců, především mladých začínajících designérů, ale i zavedených značek a českých výrobců, kteří představili inspirativní a praktické kousky pro vaši domácnost.

Vzorový byt

Součástí veletrhu byl letos poprvé vzorový byt, který přichystala Iva Bastlová, designérka a propagátorka designu, autorka článků o interiérech na ESTAV.cz a vydavatelka časopisu Interiéry. „Vzorový byt byl vždy oblíbenou součástí podobných výstav, po mnoha letech jej přinášíme opět na tento tematický veletrh. Zařízen je ve stylu, který jsem nazvala Digitální romantika,“ zmiňuje Iva Bastlová. Vzorový byt si však ukážeme v některém příštím samostatném článku. V tom dnešním se podíváme především na zajímavé produkty, jaké byly na přehlídce k vidění.

Výběr toho nejlepšího

Stejně jako předchozí ročníky je i ten letošní výstavou kurátorovanou, tj. návštěvníkům jsou představovány produkty a trendy, které prošly kvalifikovaným výběrem. Garantem kvalitního výběru je architektka a interiérová designérka Ing. arch. Hana Medková, která má dlouhodobé zkušenosti z oblasti architektury, designu a umění.

Doprovodný program, konzultace s designéry

Design shaker není pouhou produktovou výstavou, návštěvníkům nabízí konzultace s designéry a architekty přímo na veletrhu. K tomuto účelu bude sloužit sekce veletrhu s názvem Fresh Space, kde bude možné se zblízka podívat na práci v architektonickém či designérském ateliéru, prohlédnout si návrhy i realizace jednotlivých studií či získat rady či tipy na řešení konkrétního problému. Zároveň se zde představí designéři, kteří ještě studují, nebo čerstvě tvoří pod vlastními značkami. Další sekci přehlídky tradičně tvoří Big Deal představující výběr českých výrobců i distributorů zahraničních značek.

A co zaujalo redakci ESTAV.cz skrze objektiv fotoaparátu?

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Přečtěte si více k tématu Interiér

Zdroj: Dobrý design

Soutěž studentského designu objevila nové české talenty

Zástupci mezinárodní poroty zde objevili celou řadu nadějných talentů a společně s organizátorem probudili zájem škol všech typů. Slavnostní vyhlášení pro rok 2020 proběhlo na začátku prosince prostřednictvím streampoint studia.

Foto: FORCE4 Architects

Cihlový dům formuje vše dobré: jednoduchost, styl a spokojenost

Originální přístup k zaběhlému konceptu, silný důraz na identitu stavby, zapracování principů udržitelnosti. A jistě ještě mnohem víc. Prostorný rodinný dům z Rudersdalu se přitom nesnaží cíleně vymykat, reflektuje spíše snahu přidržet se osvědčených prvků. Činí tak ale natolik rafinovaně, že je ve výsledku…

Byt Krausových Zdroj: Rako

Loos v Plzni. Pohnutý osud špičkových interiérů odráží příběhy jejich majitelů

Rok 2020 byl v mnohém výjimečný. Jednou z těch příjemných výjimečností bylo vyhlášení rokem Adolfa Loose institucemi NPŮ a Muzeem hl. města Prahy. Pojďme se ještě jednou ohlédnout za dílem tohoto významného architekta. Reportérka a architektka Martina Dokoupilová nás podrobně provede několika plzeňskými byty, které…

Rohový dům s vůní modřínu na malé parcele

Rohový dům s vůní modřínu na malé parcele

Okolo původní garáže vyrostla v Brandýse nad Orlicí impozantní stavba, která se svým tvarem plně přizpůsobuje relativně malé rohové parcele. Součástí domu je i venkovní terasa s navazující zahradou chráněná před pohledy z ulice. Kolemjdoucí jistě osloví precizní fasáda z modřínových prken.

Foto: Petr Vinš

Rekonstrukce starého vodního mlýna na Chodsku je jak z pohádky

Chodsko bylo pověstné svými řemeslnickými cechy, zemitými sedláky a umělci. Charakter místních asi nejlépe vystihovaly romány Jiráskovy nebo obrazy bratrů Špilarových. Zajímalo nás, zda se tradice zachovala až do současné doby, a to i třeba v případě rekonstrukce vodního mlýna. Majitelé objektu se snažili většinu…

REKLAMA