REKLAMA
Témata Hledat

Ceny nemovitostí a nájmů

Přehledně v mapě!

Milánský design week na Křivoklátě

Letos v dubnu se chystáme do Milána na nejprestižnější přehlídku světového designu a rádi bychom Vás při této příležitosti pozvali na neobyčejnou vyhlídku. Pokud v době od 9. do 14. dubna navštívíte náš stánek, zjistíte, že dohlédnete až na Křivoklát!

A pokud se v té době octnete právě v křivoklátských hvozdech, určitě si nenechte ujít příležitost zúčastnit se happeningu Milánský design week na Křivoklátě.

Vloni jsme se rozhodli, že vytvoříme pomocí našeho nábytku posezení na zajímavých místech v přírodě, na místech, která třeba nejsou turisticky známá, ale nabízejí neotřelou vyhlídku a klid. K dnešnímu dni jsme jich postupně vybavili deset. Nábytek na místech zůstává, aby umožnil příjemně posedět komukoliv, kdo se zde ocitne.

A jedenáctou Vyhlídku chystáme právě k příležitosti Fuorisalone, na Křivoklátě. Tentokrát nepůjde „jen” o příjemné posezení; z relaxačních kostek Leva zde výtvarník a hudebník Milan Cais vymyslel instalaci, v níž bude po dobu šesti dnů přebývat náš designér Dan Golík, který se o vybavování všech Vyhlídek nábytkem stará a na vlastních zádech na ně židle a stoly vynáší. Na Křivoklátě tedy vznikne hravá dočasná architektura. Bude možné se zde s Danem setkat a zúčastnit se některé z akcí, které se na dobu trvání Vyhlídky plánují. Bude možné taky zamávat do Milána, neboť tato Vyhlídka bude na Fuorisalone nepřetržitě streamována. Anebo můžete jen tak posedět a kochat se výhledem.

V Miláně se zase budete moci kdykoliv podívat, co se zrovna na křivoklátské Vyhlídce děje, a když budete mít štěstí, zastihnete místní školku na procházce nebo hajného na obchůzce. Můžete taky křivoklátským nebo Danovi napsat vzkaz. Pro aktuální informace sledujte událost na Facebooku.

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Přečtěte si více k tématu Architektura

foto: Jakob Gate, Jeppe Michael

Mobilní sauna: Zážitek, který si můžete dopřát kdekoli

Sauna a saunování není pro obyvatele severských zemí jen nějakou libůstkou. Je součástí životního stylu, odrazem života a jeho filozofie, která si nachází místo i u nás. Nejde úplně o nástroj rekreace, svalové relaxace, instantního zdraví – byť tím vším je – ale spíše o proces duchovní, související s celkovou očistou…

Foto: Chytrý dům, s.r.o.

Pasivní rodinný dům ze dřeva na hraně strmého svahu

Vypořádat se se strmým svahem je pro architekta výzvou. Ateliér Sféra se tohoto úkolu zhostil na výbornou. Výsledkem je příjemná třípodlažní dřevostavba v pasivním standardu zapuštěná do terénu s přímým vstupem do zahrady.

Foto: FORCE4 Architects

Cihlový dům formuje vše dobré: jednoduchost, styl a spokojenost

Originální přístup k zaběhlému konceptu, silný důraz na identitu stavby, zapracování principů udržitelnosti. A jistě ještě mnohem víc. Prostorný rodinný dům z Rudersdalu se přitom nesnaží cíleně vymykat, reflektuje spíše snahu přidržet se osvědčených prvků. Činí tak ale natolik rafinovaně, že je ve výsledku…

Foto: Ateliér Habina

Víceúčelový altán z betonu a cedrového dřeva v Prušánkách

V rámci Salonu dřevostaveb se představil kromě jiných i víceúčelový altán pro slavnostní příležitosti v obci Prušánky. Nachází se v jižní části Moravy, kde se dobře daří vinné révě i tradičním folklórním slavnostem.

Byt Krausových Zdroj: Rako

Loos v Plzni. Pohnutý osud špičkových interiérů odráží příběhy jejich majitelů

Rok 2020 byl v mnohém výjimečný. Jednou z těch příjemných výjimečností bylo vyhlášení rokem Adolfa Loose institucemi NPŮ a Muzeem hl. města Prahy. Pojďme se ještě jednou ohlédnout za dílem tohoto významného architekta. Reportérka a architektka Martina Dokoupilová nás podrobně provede několika plzeňskými byty, které…

REKLAMA