REKLAMA
Témata Hledat

Architektonické inspirace

Mozaika nápadů z celého světa na ESTAV.cz!

Milánský design week na Křivoklátě

Letos v dubnu se chystáme do Milána na nejprestižnější přehlídku světového designu a rádi bychom Vás při této příležitosti pozvali na neobyčejnou vyhlídku. Pokud v době od 9. do 14. dubna navštívíte náš stánek, zjistíte, že dohlédnete až na Křivoklát!

A pokud se v té době octnete právě v křivoklátských hvozdech, určitě si nenechte ujít příležitost zúčastnit se happeningu Milánský design week na Křivoklátě.

Vloni jsme se rozhodli, že vytvoříme pomocí našeho nábytku posezení na zajímavých místech v přírodě, na místech, která třeba nejsou turisticky známá, ale nabízejí neotřelou vyhlídku a klid. K dnešnímu dni jsme jich postupně vybavili deset. Nábytek na místech zůstává, aby umožnil příjemně posedět komukoliv, kdo se zde ocitne.

A jedenáctou Vyhlídku chystáme právě k příležitosti Fuorisalone, na Křivoklátě. Tentokrát nepůjde „jen” o příjemné posezení; z relaxačních kostek Leva zde výtvarník a hudebník Milan Cais vymyslel instalaci, v níž bude po dobu šesti dnů přebývat náš designér Dan Golík, který se o vybavování všech Vyhlídek nábytkem stará a na vlastních zádech na ně židle a stoly vynáší. Na Křivoklátě tedy vznikne hravá dočasná architektura. Bude možné se zde s Danem setkat a zúčastnit se některé z akcí, které se na dobu trvání Vyhlídky plánují. Bude možné taky zamávat do Milána, neboť tato Vyhlídka bude na Fuorisalone nepřetržitě streamována. Anebo můžete jen tak posedět a kochat se výhledem.

V Miláně se zase budete moci kdykoliv podívat, co se zrovna na křivoklátské Vyhlídce děje, a když budete mít štěstí, zastihnete místní školku na procházce nebo hajného na obchůzce. Můžete taky křivoklátským nebo Danovi napsat vzkaz. Pro aktuální informace sledujte událost na Facebooku.

Sdílet / hodnotit tento článek

Přečtěte si více k tématu Architektura

Zlín, zdroj: fotolia.com - josefkubes

Návštěvníci si mohou nově projít celou terasu Baťova mrakodrapu

Návštěvníci si mohou nově projít celou terasu v 16. etáži zlínského Baťova mrakodrapu, ve kterém sídlí krajský a finanční úřad. Doposud byla zpřístupněna pouze její východní část. V západní části terasy lidé najdou rozměrný bronzový model zobrazující město v 50. letech minulého století. K dispozici jsou jim také ...

Autor: Dominika Vykypělová, Josef Mikeš

Čeští studenti představili odvážné návrhy úsporných rodinných domů

Porota 4. ročníku oceňované studentské architektonicko-technické soutěže Český soběstačný dům 2019 vybrala nejlepší návrhy malých rodinných domů, které jsou po většinu roku nezávislé na dodávkách elektrické energie. Do letošního ročníku soutěže se přihlásily desítky studentů z celé České republiky a ze Slovenska s ...

Rekonstrukci staré vilky vyřešili skleněnou přístavbou

Rekonstrukci staré vilky vyřešili skleněnou přístavbou

Zámek Žabího prince je vpravdě skvostná vilka, která byla na březích Alderley vystavěna roku 1860. Generacím svých obyvatel nabízela vše, co se od hezkého sídla v hrabství Cheshire očekává. Jenže to už bylo na požadavky současného majitele trochu málo. Přál si vpustit do viktoriánského sídla trochu čerstvého vzduchu a ...

REKLAMA