REKLAMA
Témata Hledat

Architektonické inspirace

Mozaika nápadů z celého světa na ESTAV.cz!

Praha 4 chce revitalizovat sídliště, od obyvatel sbírá podněty

Radnice Prahy 4 chce revitalizovat sídliště na svém území. Co by se mělo změnit a jak by měla vypadat, rozhodnou obyvatelé, od kterých začala sbírat podněty. Cílem je vytvořit plán revitalizace sídlišť včetně pořadí priorit. Řekla to radní Petra Rejchrtová (za Piráti). Kdy se konkrétní změny uskuteční a na kolik vyjdou, není v tuto chvíli jasné. Na Praze 4, která je největší městskou částí, je několik sídlišť, například v Krči, Spořilově nebo na Novodvorské.
Praha 4 chce revitalizovat sídliště, od obyvatel sbírá podněty

"Nyní máme hotový seznam sídlišť a stanovujeme pořadí, ve kterém by se tzv. participace odehrávala. Na některých sídlištích již bylo z různých důvodů setkání víc, teď bychom se chtěli zaměřit na ta, kde se již dlouho nic neodehrálo," uvedla Rejchrtová.

V minulosti se uskutečnila setkání a diskuse s občany například na Spořilově. Mluvilo se zejména o zastřešení vytížené Spořilovské ulice, která slouží jako náhradní trasa pro kamiony místo chybějící části Pražského okruhu mezi D1 a D11. Úpravy by se podle radní mohly týkat na dalších místech například vnitrobloků. O konkrétních místech bude vedení městské části ještě diskutovat.

Plán revitalizace by mohl být hotov ještě letos. Podněty od obyvatel podle Rejchrtové již radnice začala sbírat. "Pokud jde o rychle řešitelnou drobnost, odesíláme ji okamžitě příslušnému úředníkovi. Naplánování, příprava a následné zpracování participace na celého sídliště je samozřejmě časově náročnější," dodala Rejchrtová.

Praha 4 má zhruba 130 000 obyvatel a je nejlidnatější částí hlavního města. Zahrnuje katastrální území Nusle, Michle, Podolí, Braník, Hodkovičky, Krč a části obce Lhotka, dále části katastrálních území Záběhlic a několik domů na Vinohradech. Po říjnových volbách se na koalici v Praze 4 domluvili Piráti a uskupení Praha 4 Sobě (Zelení a nezávislí) a Společně pro Prahu 4 (STAN a KDU-ČSL).

Sdílet / hodnotit tento článek

Nejnovější redakční zprávy

Stát otevírá debatu, jak ochránit vodu v ústavě

Stát otevírá debatu, jak ochránit vodu v ústavě

Ministerstva zemědělství a životního prostředí zahájila debatu o konkrétních možnostech ústavní ochrany vody jako přírodního zdroje. Ministerstvo zemědělství zadalo analýzu možností úprav zákonů, ...

REKLAMA
REKLAMA