Hledat
Mapa cennemovitostí v ČR
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Administrativní budova Ekom v Piešťanech je nominována na cenu VISIO 2020

Tento rok se bude vyhlašovat laureát Ceny VISIO již po osmé. Cena VISIO je cenou slovenského časopisu EUROSTAV a jedná se o cenu za nejvýraznější čin v oblasti udržitelné architektury a výstavby. Jednou ze tří nominovaných staveb je administrativní budova tuzemské společnosti Ekom v Piešťanech, jejíž autorem je společnost DELTA.

O tom, kdo je nominovaný na tuto cenu za rok 2018/2019 rozhodla na svém zasedání 11. února 2019 odborná porota ve složení prof. Ing. arch. Robert Špaček, CSc., odborný garant konference Udržitelnost v architektuře a ve výstavbě, Ing. Pavol Kukura, předseda Slovenské rady pro zelené budovy (SKGBC), Ing. Jana Pančíková, obchodnÍ ředitelka CEMMAC, která je partnerem Ceny VISIO a za Vydavatelství EUROSTAV Ing. arch. Darina Lalíková, CSc. Odborná porota nominovala do tohoto devátého ročníku 3 projekty.

Jeden z nominovaných je projekt třípatrové administrativní budovy s parkovacím domem společnosti Ekom v Piešťanech, která se zaměřuje na vývoj, výrobu a prodej ekologických kompresorů. Komplex byl na přání investora navržený v souladu s principy udržitelnosti s ohledem na celý životní cyklus budovy a efektivní využívání zdrojů. Jeden z dalších požadavků bylo vytvoření kvalitního vnitřního prostředí pro své zaměstnance podporující kreativitu. Budova je vyprojektovaná a zrealizovaná v ultra-nízkoenergetickém standardu. Další nominované objekty jsou Postova offices a Twin City Tower v Bratislavě.

DELTA - Administrativní budova Ekom v Piešťanech

O tom, kdo z nominovaných se stane nakonec laureátem již 8. ročníku Ceny VISIO 2020, se dozvíme na společenském večeru, který se bude konat 25. dubna 2019 v átriu budovy Slovenské spořitelny. Společenský večer bude následovat bezprostředně po ukončení 9. ročníku odborné konference na téma „Udržitelnost v architektuře a ve výstavbě“, která se bude konat ve stejný den v kongresovém sále budovy Slovenské spořitelny, jejíž organizátoři jsou Vydavatelství EUROSTAV a Slovenská rada pro zelené budovy.

Na otázku, proč vydavatelství oslovilo a nominovalo právě projekt společnosti DELTA, Mag. Dagmar Jankovičová z vydavatelství EUROSTAV odpověděla: „Vaši společnost jsme se rozhodli oslovit na základě osobní prohlídky této výjimečné administrativní budovy a také proto, že jako společnost architektů a projektantů si vážíte hodnoty udržitelné architektury a vytváříte stavební projekty, které zohledňují dopady projektu na životní prostředí a myslíte na budoucnost. Důkazem této vaší „odpovědnosti“ je právě budova společnosti Ekom v Piešťanech. Byli bychom velmi rádi, kdybyste jako hlavní partner přiblížili tento jedinečný projekt také na odborné konferenci, která již má na Slovensku své nezastupitelné místo.“

DELTA - Administrativní budova Ekom v Piešťanech

Kromě ceny odborné poroty bude během společenského večera vyhlášen také laureát Ceny veřejnosti, o kterém rozhodne veřejnost hlasováním na tomto webu. Zde jsou také jednotlivé projekty blíže představeny. Více o stavebním projektu ryze tuzemského investora společnosti Ekom se dozvíte v tomto krátkém VIDEU.

Společnost DELTA Slovensko, která je architektgenerální projektant této budovy k projektu uvádí, že je cítit, že se současná situace na trhu mění. Stavební branže prožívá změnu paradigmatu: od orientace na pořizovací náklady směrem ke komplexnímu přístupu, který mnohem intenzivněji než doposud bere ohled na lidi, životní prostředí a životní cyklus budov. Řeč je o trvalé udržitelnosti ve stavební praxi, která po celou dobu životního cyklu budovy postupně snižuje náklady, zlepšuje pohodlí a komfort lidí, je v souladu s životním prostředím a dlouhodobě zajišťuje zachování hodnoty budovy. K tomu je zapotřebí komplexní přístup stavebního managementu pro řízení celého procesu výstavby. 

Erik Štefanovič, jednatel DELTA Slovensko nominaci na ocenění cenou VISIO 2020 okomentoval: „Je třeba si uvědomit, že tento projekt je výjimečný nejen zapojením všech dostupných eko elementů, projekčním činnostem ve standardu BIM či energetickému režimu A1, ale vyzdvihl bych zejména to, že je ukázkou tuzemské, tedy domácí výrobní firmy, která jde touto trvale udržitelnou cestou výstavby. Není žádnou nadnárodní korporací, ale skutečně místní investor, který ukazuje ostatním svůj dobrý úmysl jít zcela novou cestou, kterou je možné se v oblasti stavebnictví vydat a která je inovativní, nejpřirozenější, ale také z dlouhodobého pohledu na životní cyklus budov ekonomicky nejsmysluplnější. Pro nás to byla skutečně čest s investorem, který takto „zeleně“ přemýšlí, spolupracovat.“

Více o statutu ceny VISIO 2020.
Více o společnosti DELTA.

DELTA Group ČR - Delta Projektconsult s.r.o.

logo
Třebíč - Marcel Mašek, projektový manager senior
Komenského nám 1342/7
674 01 Třebíč

telefon: +420 568 800 806
e-mail: m.masek@delta-group.cz

web: www.delta-group.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Mohlo by vás zajímat

DELTA úspěšně dokončila další fázi rekonstrukce kliniky v Linci

DELTA úspěšně dokončila další fázi rekonstrukce kliniky v Linci

Rekonstrukce kliniky Diakonissen v rakouském Linci probíhá v doprovodu DELTA již 8 let! V DELTA Group ČR jsou pyšní na to, že si je tato klinika vybrala jako partnera, který ji postupně provází celým procesem rekonstrukce a novostaveb ve více fázích.

Ovlivní COVID-19 řešení kanceláří? Jaké jsou trendy v interiérech pracovišť?

Ovlivní COVID-19 řešení kanceláří? Jaké jsou trendy v interiérech pracovišť?

Již dlouhou řadu let patří architektura kanceláří pro velké, ale i malé firmy k našim hlavním činnostem. I přes pandemii stále pracujeme na řadě zajímavých projektů administrativních budov. Jak ovlivní její další vývoj naši práci s pracovním interiérem zatím přesně nevíme. Odhadujeme snížení zájmu o koncept…

Zdroj: delta-cz.cz

Testovací polygon pro digitální vývoj automobilů budoucnosti

DELTA připravuje BIM projekt budoucnosti: nový testovací polygon v Sokolově. Vysokou inovační hodnotu má nejen cíl projektu, ale i plánování a projekce ve standardu BIM 5D a využití metodiky Lean Management.

DELTA přednášela v Jihlavě na semináři Building Information Modeling v praxi

DELTA přednášela v Jihlavě na semináři Building Information Modeling v praxi

Česká komora autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě (ČKAIT) uspořádala koncem března v sídle Krajského úřadu v Jihlavě další ze svých odborných seminářů určených pro projektanty, architekty a další odborníky z oblasti výstavby, aby znovu vytvořila prostor pro sdílení informací a novinek spojených s…

Zuri Zanzibar - Unikát od českých architektů

Zuri Zanzibar - Unikát od českých architektů

Nedávno otevřený hotelový resort Zuri Zanzibar navržený českými architekty z Jestico + Whiles pro investora RSJ získal jako první hotel na světě zlatou certifikaci EarthCheck oceňující trvale udržitelný design. Stylový komplex, nacházející se na třináctihektarovém pozemku přímo u pláže omývané Indickým oceánem, leží…