REKLAMA
Témata Hledat

Architektonické inspirace

Mozaika nápadů z celého světa na ESTAV.cz!

Správcem majetku Prahy bude městská firma Trade centre Praha

Správcem majetku hlavního města bude městská společnost Trade centre Praha (TCP). Společnost proto bude reorganizována. Správcovství by mohla postupně přebírat od poloviny letošního roku. Novinářům to dnes řekl radní Jan Chabr (TOP 09). Město má nyní více než desítku správců a smlouvy s nimi nyní nechává prověřovat auditem. TCP je stoprocentně vlastněna Prahou a jejím úkolem je právě správa majetku.
Správcem majetku Prahy bude městská firma Trade centre Praha

"Audit nám ukazuje, že ne zcela všechny správcovské smlouvy jsou pro město výhodné. Z toho důvodu je naší vizí reorganizace společnosti TCP, aby nebyla správcem pouze majetku v centru města, ale aby se zabývala správou nemovitého majetku města obecně a postupně se pod její křídla dostávaly větší a větší části majetku," řekl Chabr.

V současné době má hlavní město smlouvy s 12 správci svého majetku. "Je tam stejný počet různých správcovských režimů a reportování, což, co se týká efektivity, není pro město optimální," řekl Chabr.

Reorganizace a příprava na převzetí správcovství by měla začít ve druhém čtvrtletí letošního roku. Přebírat jej TCP začne podle Chabra zhruba od poloviny roku. Při reorganizaci bude mimo jiné snížen počet členů představenstva a dozorčí rady. Představenstvo bude mít místo pěti členů tři a v dozorčí radě klesne počet členů z devíti na šest.

Společnost TCP byla založena v únoru 1990 kvůli výkonu správy a zajištění obchodního využití vybraných nemovitostí ve vlastnictví Prahy. Je zaměřena na správu a údržbu nemovitostí a realitní nebo inženýrskou činnost. Od roku 2014 je jejím jediným vlastníkem Praha.

Celková hodnota městského majetku je odhadována na více než 300 miliard korun.

Sdílet / hodnotit tento článek

Nejnovější redakční zprávy

Stát otevírá debatu, jak ochránit vodu v ústavě

Stát otevírá debatu, jak ochránit vodu v ústavě

Ministerstva zemědělství a životního prostředí zahájila debatu o konkrétních možnostech ústavní ochrany vody jako přírodního zdroje. Ministerstvo zemědělství zadalo analýzu možností úprav zákonů, ...

REKLAMA
REKLAMA