REKLAMA
Témata Hledat

Architektonické inspirace

Mozaika nápadů z celého světa na ESTAV.cz!

Správcem majetku Prahy bude městská firma Trade centre Praha

Správcem majetku hlavního města bude městská společnost Trade centre Praha (TCP). Společnost proto bude reorganizována. Správcovství by mohla postupně přebírat od poloviny letošního roku. Novinářům to dnes řekl radní Jan Chabr (TOP 09). Město má nyní více než desítku správců a smlouvy s nimi nyní nechává prověřovat auditem. TCP je stoprocentně vlastněna Prahou a jejím úkolem je právě správa majetku.
Správcem majetku Prahy bude městská firma Trade centre Praha

"Audit nám ukazuje, že ne zcela všechny správcovské smlouvy jsou pro město výhodné. Z toho důvodu je naší vizí reorganizace společnosti TCP, aby nebyla správcem pouze majetku v centru města, ale aby se zabývala správou nemovitého majetku města obecně a postupně se pod její křídla dostávaly větší a větší části majetku," řekl Chabr.

V současné době má hlavní město smlouvy s 12 správci svého majetku. "Je tam stejný počet různých správcovských režimů a reportování, což, co se týká efektivity, není pro město optimální," řekl Chabr.

Reorganizace a příprava na převzetí správcovství by měla začít ve druhém čtvrtletí letošního roku. Přebírat jej TCP začne podle Chabra zhruba od poloviny roku. Při reorganizaci bude mimo jiné snížen počet členů představenstva a dozorčí rady. Představenstvo bude mít místo pěti členů tři a v dozorčí radě klesne počet členů z devíti na šest.

Společnost TCP byla založena v únoru 1990 kvůli výkonu správy a zajištění obchodního využití vybraných nemovitostí ve vlastnictví Prahy. Je zaměřena na správu a údržbu nemovitostí a realitní nebo inženýrskou činnost. Od roku 2014 je jejím jediným vlastníkem Praha.

Celková hodnota městského majetku je odhadována na více než 300 miliard korun.

Sdílet / hodnotit tento článek

Nejnovější redakční zprávy

Zdroj: Fotolia.com

Kaplického blob pro Prahu vzbudil odpor i nadšení

Informujeme o návrhu budovy Národní knihovny pro Prahu architekta Jana Kaplického (Národní knihovna a ministerstvo kultury podepsaly s Eliškou Kaplicky Fuchsovou memorandum o nové budově knihovny, vdova po Kaplickém poskytne autorská práva).

Někdejší vila Alžběty II. na Maltě se prodává za šest milionů eur

Někdejší vila Alžběty II. na Maltě se prodává za šest milionů eur

Villa Guardamangia, někdejší maltský domov britské královny Alžběty II., se prodává za bezmála šest milionů eur (asi 153 milionů korun). Vila na okraji maltské metropole Valletty je jediným místem mimo Británii, které kdy Alžběta nazývala svým domovem. Žila tu krátce po uzavření sňatku s princem Philipem, v letech ...

POZVÁNKA: Konference Požární bezpečnost staveb 2019

POZVÁNKA: Konference Požární bezpečnost staveb 2019

Portál TZB-info srdečně zve na další ročník konference Požární bezpečnost staveb, která se koná opět na veletrhu For Arch, a to ve středu 18. září 2019. Program je určen stavebním inženýrům, hasičům, specialistům požární ochrany, architektům, zájemcům o významné české památky a studentům v těchto oborech.

Ostrava, ilustrační obrázek, zdroj fotolia.com © stockfotocz

Ostrava vyhlásila architektonickou soutěž na památník veteránům

Ostrava vyhlásila další architektonickou soutěž, a to na návrh Památníku válečných veteránů, který má vzniknout v parku Čs. letců v centrálním městském obvodu Moravská Ostrava a Přívoz. Památník má připomínat veterány první i druhé světové války i novodobé veterány. Návrhy bude město přijímat do 6. září, sdělila to ...

Ilustrační obrázek, zdroj: fotolia.com, Dmitry Naumov

Dobříš zkouší úpravnu vody, která pomůže v období sucha

Dobříš na Příbramsku testuje zařízení, které by umožnilo využívat vodu z lomu Jezírko. Město by díky tomu získalo nový zdroj využitelný hlavně v období, kdy lidé z vodovodní sítě odebírají více vody kvůli zalévání. Loni měla radnice na tři měsíce zapůjčenou mobilní úpravnu vody od Státní správy hmotných rezerv (SSHR), ...

Brno, Ilustrační obrázek © fotolia.com

Kraj přispěje obcím 16 milionů na projektové dokumentace

Moravskoslezský kraj přispěje obcím téměř 16 milionů korun na přípravu projektových dokumentací. Obce finance využijí na přípravu výstavby svých rozvojových projektů například v oblasti dopravy či školství, řekl novinářům náměstek hejtmana Jan Krkoška (ANO).

REKLAMA